YAZARLARDAN OKAN BAYÜLGEN YORUMLARI!

Köşe yazarları Mehmet Y. Yılmaz ve Bekir Hazar, Okan bayülgen'in son dönemde yaptığı sivri çıkışları eleştirdiler.. İşte yazarların Okan bayülgen yorumları..

Magazin

YAZARLARDAN OKAN BAYÜLGEN YORUMLARI! Mehmet Y. Yılmaz; Okan’ı yadırgadım cünkü..

Okan Bayülgen’in “O çok çirkin”, “Şu da çirkin”, “Bunun yüzüne bakılmaz”, “Kemikleri sayılıyor” gibi demeçlerini yadırgayarak ve hayretler içinde kalarak okudum.

Yadırgadım, çünkü: Ona buna sataşarak gündemde kalabilen magazin şöhretlerini ve buna çanak tuttukları için magazin basınını şiddetle eleştiren, ününü sadece yaptığı işin doğruluğuna borçlu olan başarılı bir insanın, bu tür polemiklerle ne işi olabileceğini anlayamadım!

Hayretimin ise iki nedeni var.

Birincisi, bir kadın ile ilgili olarak uluorta konuşulması. En hafifinden “ayıplanacak” bir tutum. Üstelik ikisi de evli, çocukları var, kendilerine yeni bir yaşam kurmuşlar, onunla da mutlu görünüyorlar.

İkincisi, bir kadını “güzel-çirkin” diye tanımlama çabası. Hepimiz biliyoruz ki herkesin sevdiği kadın, kendisine güzel. Elbette başka kadınlar ile ilgili böyle fikirlere sahip olabiliriz ama doğru olan insanın bunu kendisine saklamasıdır.

Herkesin güzellikleri üzerinde fikir birliğine vardığı “plastik güzeller” de dahil olmak üzere, bir kadını böyle tanımlamak, bunu kamuoyunun gözünün önünde yapmak tuhaf geliyor bana.

Her kadının saygıyı hak ettiği ve saygı gördüğü “şövalyelik günleri” belki geride kaldı ama şövalyelik ruhuna ihanetin böylesi, yakışık almıyor!

Bekir Hazar; Okan raydan çıktı!

Okan Bayülgen'in freni patlamış damperli kamyonu andıran sözleri şaftı attırıyor bazen.. KanalTürk'teki Medyatik programında raydan çıktı Okan. Olay çok vahim. Anlatayım.

Programı sunan Yüksel Aytuğ Startv'de yayınlanan Dest-i İzdivaç programından bir görüntüyü getiriyor ekrana. Dest-i İzdivac'da sunucu Zuhal Topal küçük bir çocuğu yanına alıyor. Çocuğun elinde bir kağıt. Okuyorlar üzerinde yazanı. “Babama eş yani bana cici anne arıyoruz” yazıyor. Zuhal Topal “Tamam bulacağız cici anneyi” diyor.

Gerçekten sinir bozucu bir görüntü. Çocukların bile bu programlara reyting uğruna alet edilmesi çirkin ötesi... Buna yapılan eleştirilerin tamamının yanındayım. Ancak sadece eleştirilerin...

Yüksel Aytuğ bu sahneler yayınlandıktan sonra Okan'a dönüyor, “Ne diyorsun” sorusunu yöneltiyor.

Doğan Grubu'nun Startv'sinde yayınlanan bu görüntüler için Doğan Grubu'nun KanalD'sinde çalışan Okan Bayülgen net bir cevap veriyor;

“Zuhal burada oynuyor, işini yapıyor. Yöneticilerin çoğu kaskafalı” diyor.

Eğer ortada yenmiş bir nane varsa bu naneyi yiyen Doğan Grubu'nun bir kanalı. Okan'a bu yorumu yaptıran Star'da yayınlanan izdivac programı. Bu program yüzünden yöneticileri suçluyor.

Şimdiii... Okan'ı sinirlendiren programın yapıldığı Startv yöneticileri kaskafalı mı? Çünkü Okan'a bu tabiri kullandıran Dest-i İzdivac'ın kanalda yayınlanmasına bu yöneticiler göz yumuyor.

Okan'a sorma hakkı doğmaz mı o zaman?

“İcra Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı kaskafalı mı? Startv İcra kurulu Başkan yardımcısı Murat Saygı kaskafalı mı? Startv Dramalardan Sorumlu İcra Kurulu üyesi Melis Civelek kaskafalı mı?” diye..

Lafın gittiği yeri bilerek konuşacaksın ekranda. İki defa düşünerek. Bir kelime yakar kavurur adamı...

TDK sözlüğünde “Kazkafalı=Kafasız” yazıyor...

Okan çıkıp “Yahu ben kazkafalı demedim kas dedim kaskafalı” diyerek yırtmaya çalışabilir. Çünkü TDK sözlüğünde kaskafalının anlamı yok.

Ama bunun da bahanesi yok.

Bunlarda ilginizi çekebilir: