Yazdan kalma çillerinizden bu maskelerle kurtulun!

Genellikle yaz aylarında ortaya çıkan çillerinizden evde hazırlayacağınız maskelerle kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte detaylar...

Kadın

Yazdan kalma çillerinizden bu maskelerle kurtulun! Çil, pek çok insanda görülen bir cilt sorunudur. Bazı insanlar çilin kendisine hava kattığını düşünse de bazıları bu sorunu kafasına takıp çözüm arayışlarına giriyor. Siz de çillerinizden rahatsız olan taraftaysanız, bu yazımız tam size göre! Evde uygulayacağınız bu basit ve pratik tariflerle siz de cildinizde oluşan çillerden kurtulabilirsiniz. İşte o tarifler...

MAYONEZ MASKESİ
Mayonez yapraklarıyla hazırlanan bu maske, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında fayda sağlamaktadır. Püreyi cilde sürmeden önce cildin temizlenmesine dikkat edilmelidir. Bunun için temizleme ürünleri kullanarak cildi derinlemesine temizlemelisiniz. Ardından maydanoz püresini cilde maske olarak uygulayarak kullanabilirsiniz.

HAVUÇ SUYU KÜRÜ
Bu kürü hazırlamaya öncelikle havuçları rendeleyerek başlayın.
Elde ettiğiniz sudan ise 2 çorba kaşığı havuç suyu ayırın. Ardından ayrılan havuç suyu içine limon suyu ekleyin. Limon suyu miktarının 20 damla kadar olmasına dikkat edin. Hazırlanan bu sıvı kürü, erken kalkıyorsanız günde üç kez; geç kalkıyorsanız günde iki kez yüz bölgenize sürün. Uygulamayı, havuç suyunu pamuk yardımıyla cildinize nazikçe sürerek ve bu şekilde 20 dakika kadar bekleyerek yapın. Ardından cilt durulanarak nemlendirilebilir.

BADEM MASKESİ
Yarım su bardağı badem üzerine bir su bardağı kadar kaynamış su ekleyin. 5 dakika sonra süzün ve bademi robottan geçirip un haline getirin. Kıyılmış bademin içinde limonun yarısının suyunu sıkın. Bunun üzerine 1 çorba kaşığı kadar ılık su ilave ederek iyice karıştırın. Karışımın soğuk uygulanması gerektiğinden maskeyi bir yere koyun ve soğumasını bekleyin. Sonrasında cilde sürün ve yarım saat bekledikten sonra cildinizi maskeden arındırın. Maskeyi haftada iki üç kez uygulayabileceğinizi de unutmayın.

Gençlik Vaad Eden 7 Doğal Malzeme!

Gençlik Vaad Eden 7 Doğal Malzeme!

Bunlarda ilginizi çekebilir: