YAZIN HİT'İNİ O SÖYLÜYOR!

Uzun bir aradan sonra seksi imajıyla müzik piyasasına dönen Zeynep Dizdar'ın hayatında açtığı yeni sayfada kendini gizlemeye niyeti yok Uzun bir aradan sonra seksi imajıyla müzik piyasasına dönen Zeynep Dizdar'ın hayatında açtığı yeni sayfada kendini gizlemeye niyeti yok.

Magazin

YAZIN HİT'İNİ O SÖYLÜYOR! 10 sene önce 'Vazgeç Gönül' şarkısını dillere dolayan Zeynep Dizdar; güçlü sesi, farklı yorumu ve sakin yaşantısıyla dikkat çekti. Adı skandallara karışmayınca ortalarda pek görünmeyen Zeynep Dizdar, büyük zorluklarla çıkardığı 'İlle de Sen' albümüyle ses getirmişti. Şimdilerde ise Erol Köse'nin yapımcısı olduğu albümün çıkış parçası 'Sana Güvenmiyorum', bu yazın en çok dinlenen şarkıları arasındaki yerini aldı.

* Albümlerinizin arasında çok uzun zamanlar var... Güçlü bir sesiniz ve alt yapınız olmasına rağmen bir kaybolup bir çıkıyorsunuz. Sizi neden daha sık göremiyoruz ekranlarda?
-Oraya çok girmek istemiyorum çünkü çok üzülüyorum. Boşa giden zaman... 'Boşa giden' diyorum ama belki de değil. Bu zaman zarfında belki ben ruhen çok doldum daha iyi besteler yapmaya başl,adım ama insanlara daha fazla Zeynep Dizdar dinletemediğim için çok üzgünüm. Keşke onlara daha fazla ulaşsaydım ama olmadı.

* Neden olmadı?
-Çalıştığım plak şirketiyle sorunlar oldu. Promosyonlar eksik yapıldı. Sonra 'Piyasa şartları' da denerek benim işim hep durduruldu. Ben de o firmadan ayrıldım ve bu sefer de çıkmaza girdim. 2003-2004 dönemlerinde piyasa çok kötüydü. Ne kadar üzüldüğümü size anlatamam. Ondan sonra Ozan Çolakoğlu 'Tamam ben yapıyorum' dedi. 'İlle de Sen' de öyle çıkmıştı.

* Bu boşluklarda nerelerdeydiniz?
-Hep çalıştım. İstanbul dışındaki sahnelerdeydim. Antalya, Alanya, Trabzon gibi yerlerde çok çalıştım... Yeni albümün hayaliyle çalıştım. O kadar büyük enerji vardı ki içimde, o enerjiyi durduramıyorsunuz.

* Kadın popçularda elektronik müzik modası var. Siz bu modaya uymadınız...
-Bir şey içinizde varsa, bütünlük sağlayabilecekseniz onu yapın. Ben her zaman pop müzik yaptım. Ama bu tarzı ilk yapan benim aslında. 'Nerede Olursan Ol'un remixi biraz daha elektroniktir, düzenlemesini Ozan Çolakoğlu yaptı. Ama çok yere ulaşamadık, promosyon eksikliği oldu. Bir sonraki albümde böyle bir sound düşünüyorum.

* Bunu yapanları başarılı buluyor musunuz? Hande Yener, Ayşe Hatun Önal var mesela...
-Önce Ayşe yapmıştı, ilgi çekti ama şöyle bir şey var... Müziğin yanında ses olması gerekiyor, o sanatçının bir vizyonu olması gerekiyor, alt yapıyla birlikte bir şarkıcılık geçmişi olması gerekiyor. Ben o işe, 'Çok güzel' diyemiyorum. Bir insanın sonradan şarkıcı olması bence mümkün değil. Ondan sonra Hande geldi onu çok başarılı buluyorum tabii ki. Sesini ve yorumunu çok beğeniyorum.

* Saçlarınızı sarıya boyatmışsınız... Yeni imajınızın bir parçası mı?
-Erol Köse'yle de konuştum. O çok profesyonel, sizin adınıza birçok şeyi düşünüp hallediyor. 'Ne yapmak istiyorsun?' dedi. 'Ben değişmek istiyorum, uçmak istiyorum, içimdeki o bastırdığım kızı, Zeynep'i çıkarmak istiyorum' dedim. Ben her rengi denedim, esmer de oldum kızıl da, kumral da ama tam anlamıyla hiç sarışın olmadım. Bunu söyledim o da 'Tamam sarışın ol' dedi. Albümün enerjisi o sarı rengin enerjisiyle bütünleşsin istedim, hayalini de kurdum 'Tamam' dedim.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: