YENİ AKSESUAR BEBEK Mİ?

Ünlü kadınlar arasında adeta popüler akım haline gelen bebek sahibi olmanın altında yatan gerçek sebepler neler?

Magazin

YENİ AKSESUAR BEBEK Mİ? Son yıllarda Hollywood'da tam anlamıyla bebek patlaması yaşanıyor. Geçmişte kırmızı halı mükemmel vücutların sergilendiği bir kusursuzluk platformuyken artık ödül törenlerinde ve galalarda her geçen gün daha sık rastlanmaya başlanan karınları sivrilmiş ünlü anne adayları; hamilelikle birlikte aldıkları kiloları kendilerine güvenerek rahatlıkla sergiliyorlar.

Peki ünlü kadınlar arasında adeta popüler akım haline gelen bebek sahibi olmanın altında yatan gerçek sebepler neler? Ünlülerin ardı ardına çocuk sahibi olmaya başlaması; şov dünyası ile ilgili akıllara bir takım soruları da beraberinde getiriyor. Bazı ünlülerin daha fazla popülerlik kazanmak; sempati uyandıracak bir imaj yaratmak ve Hollywood'un bebek modasına uymak için anne olduğuna dair eleştiriler azımsanmayacak kadar çok.

Ünlü anneler, artık bebek sahibi olmak adına feminen görünümlerinin yanı sıra kariyerlerinden de bir süre uzak kalmayı göze alabiliyorlar. 1950’ler ve 1960’ların Hollywood'unda ünlü kadın oyuncular için çocuk doğurmak; kariyerlerini kendi elleriyle sonlandırmakla eşdeğer olarak kabul ediliyordu. Ava Gardner, Marilyn Monroe ve Bridgitte Bardot gibi güzellikleri ve seksapelleri ile sinema tarihine damgasını vuran kadınlar; filmlerde canlandırdıkları “femme fatale” rollerini kendi özel hayatlarında da üstlenerek; çocuk doğurmaktan ve anaç kadın imajına bürünmekten özellikle kaçındılar.

Günümüzde ise yıldızlar, annelik görevlerini yerine getirmek için kariyerlerine bir süre ara verseler de istedikleri zaman mesleklerini bıraktıkları yerden devam ettirebiliyorlar.
Hayatlarında her şeye eksiksiz bir şekilde sahip olmak ve süper kadın rolüne bürünerek hem kariyerlerini hem de özel hayatlarını kusursuz bir şekilde devam ettirmek; ünlü kadınların en büyük hırsı haline geldi. Bazıları için çocuk, kariyer ve aşkı bir arada yürütmek; her alanda başarılı olabileceklerine dair kendilerini kanıtlamanın yeni bir yolu!

Bebek sahibi olmak; süper kadın imajı yaratmanın yanı sıra daha çok popüler olmayı da beraberinde getiriyor. Artık ünlüler, sahnede ve beyazperdede canlandırdıkları arzu edilen kadın rolünden sıyrılarak; gerçek hayatta makyajsız, gündelik kıyafetleriyle sokaklarda ve parklarda bebekleriyle sık sık görüntüleniyorlar. Onlar için annelik, artık olumlu bir imaj yaratmayı da beraberinde getiriyor. Tıpkı moda olan bir çanta gibi bebeklerin de dikkat çeken bir aksesuar gibi kullanıldığı üzerine söylentiler birçok kişi tarafından destekleniyor. Ünlülerin özel hayatlarıyla gündemde kalmak için bu yola başvurabilecekleri, iyi bir aile babası ya da fedakâr bir anne kimliğine bürünerek da sempati toplayabilecekleri ve ilgi çekmenin bebek sahibi olmaktan geçtiği gibi iddialar tartışmaya açık...

Psikologlar ve diğer uzmanlar ise şov dünyasında yaşanan bebek patlaması ile ilgili farklı değerlendirmelerde bulunuyorlar. Uzmanlara göre, servetleri ile maddiyatın
satın alabileceği her tülü imkâna sahip olan ünlü isimler, bir süre sonra tatmin olmak ve mutluluğu yakalamak için hayatlarını sadeleştirmeyi tercih ediyorlar. Gerçek sevgiyi, evlenerek ve özellikle çocuk sahibi olarak bulma düşüncesiyle; kalabalık bir
aile fikrine sıcak bakıyorlar. Her ne kadar aile kurmaya da tatminsizlik yüzünden yönelseler de sonuçta ünlülerin de hayattan bir takım beklentileri olabilir...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: