YENİ ALBÜMÜ 'DANS ET' ÇIKIYOR

Yeni albümü 'Dans Et'i önümüzdeki hafta çıkaracak olan Demet Akalın en büyük hayalinin Tarkan ile düet yapmak olduğunu söyledi. Akalın, daha önce Kibariye ve Sibel Can ile düet yapan Tarkan'dan teklif bekliyor..

Magazin

YENİ ALBÜMÜ 'DANS ET' ÇIKIYOR Yeni imajı 'Disco Kraliçesi' olan Demet Akalın önümüzdeki hafta 'Dans Et' adlı albümünü çıkarıyor. 14 Mart'ta bir konser ile şarkılarını tanıtacak olan ve 13 sayısının uğursuzluğuna inandığı için albüme son anda bir şarkı daha ekleyen Demet Akalın yeni albümünü anlatırken, yaşlandığında yalnız kalmamak için şimdiden yeğenlerine yatırım yaptığını da söyledi.

* Albümünüzün adı neden 'Dans Et'?

Çünkü o şarkı 7'den 70'e herkesi dans ettirecek. Benim anneannem 90 küsur yaşında. O bile dans ettiğine göre tamamdır yani. Dans albümü oldu ama çok güzel slow'lar da var.

* Albümü ne kadar zamanda hazırladınız?

'Affedersin' çıktığı zaman yeni albümün şarkılarını toplamıştım zaten. Bu kez bestecilerden çok fazla şarkı geldi, hepsini dinledim ve stüdyoya girip okudum. Günün birinde bu şarkılardan, Gülşen'in başına geldiği gibi, plakçım Bülent Seyhan da bana çakma bir Demet Akalın albümü çıkarırsa şaşırmayın!

BATIL İNANÇLARIM VAR

* 13 şarkı vardı ama son anda 14 şarkı yaptınız. Batıl inanç gibi bir sebebi var mı?
Evet, çünkü ben de Bülent Ersoy gibi 13 rakamının uğursuzluğuna inandım. Zaten ben batıl inançları fazla olan bir insanım. Merdiven altından geçmem, önümden siyah kedi geçerse saçlarımı çekerim. Çocukluğumdan bu yana böyle takıntılar var bende. Şarkılar bitti sonra bir baktım şarkıların toplamı 13. Hemen Ersay Üner'i aradım ve bir şarkı daha yaptı.

* Klipte sevenlerinize bir sürpriz yapmayı düşünüyor musunuz?

Açıkçası bu kez güzel ve seksi görünmek gibi bir endişem yok. Dans edeceğim ve klibin bütün olarak görselliği öne çıkacak ve yine beklenilenin üzerinde bir klip olacak.

* Önümüzdeki hafta albüm çıkıyor. Sizi bu albümde en çok ne heyecanlandırıyor?

İlk kez bir albümümün çıkış öncesi uyuyamıyorum, geceleri başıma ağırlar giriyor. Albüm mastering için Londra'ya gitti. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünmekten patlayacağım yakında.

* Neden albümün son aşaması Londra'da yapılıyor?

Çok üzücü ama burada yapılamıyor! Mastering için en iyisi neresi diye araştırdık, Madonna ile çalışan Tim Young'ı bulduk. Bana Londra işini ilk önce Serdar Ortaç söyledi. Ben, eskiden insanlar hava atmak için 'Albümü Londra'da yaptık' filan diyorlar sanıyordum ama işin içine girince öyle olmadığını anladım. Orada yapılan iş kulağa inanılmaz temiz geliyor.

PİŞTİ OLMAK İSTEMEM

* Kıyafetler için çok para harcadığınız biliniyor. Bu albüm için neler yaptınız?

Moda 70'lere doğru kayıyor. Albümün konsepti dans zaten, kıyafetler de ona göre yapıldı. Kıyafete para harcadığım doğru ama kimseyle pişti olmak istemiyorum. Onun için İtalya'dan alışveriş yapmayı tercih ediyorum. Albüm fotoğraflarımdaki kostümleri Süleyman Demirel hazırladı mesela. Onlara çok para vermedim.

* Kıyafetlerinizi başkalarıyla paylaşır mısınız?

15 tane kız kuzenim var. Dün üç bavul kıyafet çıkardım onlara. Kıyafete muhtaç insanlara Yalova'ya da gönderiyorum. Sahne kostümlerini eskiden Cahide'de şov yapan çocuklara veriyordum ama Sibel Can kızdı bana 'Verme artık bu kadar güzel kıyafetlerini' diye... Vermeyeceğim artık!

* Televizyon programlarına çıkmak için neden para istiyorsunuz?

Çünkü güzel görünmek istiyorum. Pahalı kıyafetler giyiyorum, saçımı, makyajımı yaptırıyorum. Bunların hepsi bana maddi anlamda yük. Ayrıca normali de bu zaten. YıLlardır yapanlar varmış ama ben yeni keşfettim.

* TV fiyatınız nedir?

Bunu buradan söylemeyeyim çünkü kıramayacağım insanlar oluyor, onlar için rakamda uçmuyorum tabii ama herkese de aynı fiyatı vermiyorum. Mesela Paris Hilton'un Türkiye'ye gelmek için istediği parayı da, gönderdiği istek listesini de haklı buluyorum. Çünkü bu insan buraya gelince aynı anda tüm dünyada haber oluyor. Bundan büyük tanıtım olur mu! O insanların o ihtişam içinde normal kalmaları beklenemez. Bir süre sonra doyumsuzluk başlıyor ve hasta ruhlu insanlar çıkıyor ortaya. Türkiye'de de var, şöhreti ve parayı kaldıramayan, silinip giden insanlar...

* Sizin de böyle istek listeniz var mı?

Benimki bir sayfa ve o kadar masum ki... Sahnede, kuliste beyaz güller...

TARKAN İLE DÜET

* Hayaliniz var mı?

Olmaz olur mu? Tarkan ile düet yapmayı çok istiyorum.

* Kibariye ve Sibel Can ile yaptı. Sizinle de yapabilir?

Evet, bugüne kadar kadın popçulardan kimse ile böyle bir düet yapmadı. Benimle yaparsa mükemmel olur. Ama ben hiç haber yollamadım, teklif ondan gelsin istiyorum.

* Geçen albümde Oğuz Bey kıskançlıklar yapmıştı. Bu albümde sizi biraz daha rahat mı bıraktı?

Evet, hakkını yiyemem. Çünkü bana her konuda destek oldu. Yanımda olması gereken yer ile olmaması gereken yeri iyi biliyordu. Mesela slow şarkıları okurken havaya gireyim diye beni yalnız bıraktı.

* Oğuz Bey'in ailesi ile aranız nasıl?

Çok iyi. Süper bir ailesi var. İnsanlar hep 'Biriyle evlenince ailesiyle de evleniyorsun' derler ya, gerçekten öyle ama çok tatlı insanlar.

ADAM GİBİ ADAM

* Oğuz Bey hayatınızın neresinde?

Elbette ki Oğuz benim hayatımda çok önemli bir adam. Aşk beni çok güzelleştirdi ama Oğuz gibi bir adamla aşk yaşamak çok daha güzel. Oğuz adam gibi bir adam çünkü.

* Sizinle birlikte Gülben Ergen'in de albümü çıkıyor. Dinlediniz mi şarkılarını?

Arada MSN'de konuşuyoruz. Saçlarımızın şeklini, albümün ismini filan konuştuk hep. Şarkılarını dinlemedim ama bu sene Gülben ve benden magazin basınına bir malzeme çıkmayacak. Çünkü hem aynı şirketteyiz hem de yeni barıştık.

* Aynı gün albüm tanıtımınız var. Bu tesadüf mü?

Kesinlikle öyle. 14 Mart'ta ikimiz de albümlerimizi tanıtacağız. Ama aramızda hiçbir sorun yok. Eminim onun da çok güzel şarkıları vardır. Herkesin güzel olsun istiyorum. Deniz Seki'nin de albümü çıkıyor. Şarkıları muhteşem. Dinledim ve çok beğendim.

* 'Bu yıl benden malzeme çıkmaz' derken, polemiklerden uzak durma kararı mı aldınız?

Bana laf eden hiç kimseye cevap vermeyeceğim. Kim ne isterse söylesin... Gülben ile aynı anda albümümüz çıkıyor. Şarkılarımız yarışsın, bizim birbirimize girmemiz gerekmiyor.

* Siz polemik istemiyorsunuz ama fotoğraflarınızın Gülben Ergen ve Hande Yener'e benzediği söylendi...

Gülben ile karşılaştırdılar ama olsun, önemli değil. Diğer arkadaş için bir şey söyleyemeyeceğim. Yorum yok. Bu soruyu hiç sorulmamış kabul ediyorum.

* Albümde bir de Cengiz İmren şarkısı var. Tarzınızın dışında bir şarkı değil mi?

Evet, insanlara biraz garip geliyor ama Cengiz'in şarkısı çok başarılı. Cengiz bu şarkıyı bundan 10 yıl önce benim için yazmıştı. Ve o zamanki durumuma, yaşadıklarıma uygun yazılmıştı o şarkı. Ama okumak bu albüme kısmet oldu.

* Sezen Aksu'dan şarkı alacağınızı söylemiştiniz. Neden yok?

Sezen Hanım'ın yeni şarkısı yetişemediği için maalesef albüme koyamadık. Bize benim çok sevdiğim eski bir şarkısını verdi: 'Gölge Etme'. Sinan Akçıl bu şarkıyı yeniden düzenledi ve çok da güzel oldu.

* Sezen Aksu ile tanışabilmek için çok beklediğiniz söyleniyor. Doğru mu?

Çocukluğumdan beri... Bedia Akartürk bizim Yalova'daki apartmanın üst katında otururdu. Ben de hep bir gün Sezen Aksu'nun ona gelip, beni keşfetmesini beklerdim. Bu hayalim de gerçekleşti daha ne isteyebilirim ki...

* Şu an bulunduğunuz yeri görmesini istediğiniz biri var mıydı?

Olmaz mı? Rahmetli babamın görmesini çok isterdim (gözleri doluyor). Ama ben bir şekilde beni izlediğini tahmin ediyorum.

* Ailenizi siz mi bir arada tutuyorsunuz?

Bizimki zaten birbirine çok bağlı bir aile...

* Yaşlanmaktan korkuyor musunuz peki?

Güzellik anlamında korkmuyorum. Çünkü güzelliğim yaşlandığımda da gitmez gibi geliyor bana... Anneanneme bakıyorum; bir gün dayımda, bir gün annemde kalıyor. Benim çocuğum yok. Yeğenlerime hediyeler alıp geleceğe yatırım yapıyorum ki beni yaşlılığımda da yalnız bırakmasınlar diye...

* Oğuz Kayhan çocuk istiyordu ama siz istemiyordunuz. Peki onun ailesi torun istemiyor mu?

Önceleri çok istiyorlardı ama Oğuz'un kardeşinin bir oğlu oldu da artık onunla oyalanıyor, bir şey söylemiyorlar. (Röportaj: Günaydın)
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: