YENİ KUŞAK TÜRKLER

Anne ve babaları Almanya'ya gittiğinde bu ülkenin dilini bile bilmiyorlardı belki. Daha güç koşullarda verdiler yaşam savaşını. Ama onlar için durum farklı. Onlar ebeveynlerinin "konuk" olarak bulunduğu ülkenin vatandaşı oldular, dillerini ana dili gibi konuşuyorlar. Daha da önemlisi orada herkesin tanıdığı ve sevdiği insanlar. İşte Almanya'nın gösteri dünyasında adını duyuran Türk kızları.

Magazin

YENİ KUŞAK TÜRKLER Nazan EckesNazan Üngör ya da herkesin tanıdığı adıyla Nazan Eckes 1976 Köln doğumlu. 1960'lı yıllarda Eskişehir'den Almanya'ya göç eden bir ailenin çocuğu. Babası kimya teknisyenliği yapan Eckes RTL kanalında bir dönem ana haber bülteni sundu.


Bir dönem de çeşitli programlar yaptı. 7 yıl boyunca Almanya'nın önde gelen reklam şirketlerinden birinin sahibi olan Claus Eckes ile evli kaldı.


Mesleğe VIA adlı kanalda metin yazarı olarak başlayan Eckes, 1999'da RTL kanalında hava durumu ve bir magazin programı sundu. Daha sonra ana haber bülteni sunmakla görevlendirildi. 2007'den bu yana yine RTL kanalında Mittagsmagazin adlı programı sunuyor.

SİBEL KEKİLLİAlmanyalı Türkler'in en ünlülerinden biri. Karslı bir ailenin kızı... 1980 Heilborn doğumlu olan Kekilli bir süre çeşitli işlerde çalıştıktan sonra yönetmen Fatih Akın'ın Duvara Karşı filminde rol alınca hayatı değişti.


Daha önce Dilara sahne ismiyle rol aldığı pornografik filmleri ortaya çıkınca bu bir skandala neden oldu. Ancak tüm bunlar Kekilli'nin şöhret basamaklarını tırmanmasını engelleyemedi.


Duvara Karşı'dan sonra Almanya'da çeşitli sinema ve TV filmlerinde oynayan Kekilli, Türkiye'de de Eve Dönüş adlı filmde rol aldı.

Genç oyuncu son olarak Finlandiya'da Tony Laine'in yönettiği Pihalla adlı romantik komedide başrolü üstlendi.


FUNDA VANROY

Bir dönem evli kaldığı Alman eşinin soyadını taşıyan 32 yaşındaki Funda Vanroy, Alman ProSieben televizyonunun sevilen bilim magazin programı Galileo'nun sunucusu olarak tanındı.


Kariyerine Münih'te yayıh yapan yerel bir TV kanalında başlayan Vanroy, FHM ve Maxim gibi dergiler için verdiği pozlarla da tanınıyor.


RENAN DEMİRKAN1955 Ankara doğumlu olan Demirkan, 1962'de ailesiyle birlikke Hannover'e gitti. Lise eğitiminden sonra yüksekokulda oyunculuk eğitimi almış. 1979 yılında "Sextett" adlı bir bulvar komedisiyle profesyonel oldu.

"Trommeln in der Nacht", "Kellermanns Prozess", "Romeo ve Jülyet", "Kral Lear","Vanya Dayı", "Ghetto", "Bluthochzeit", "Drei Fraun"... gibi oyunlarda çeşitli Alman devlet tiyatrolarında oynayan Renan Demirkan, 1982 yılında da televizyon filmi ile kamera karşısına geçti.


1983 yılında Götz Georg ile çevirdiği "Zahn um Zahn" ile sinema dünyasında da ünlenmeye başladı.


1989 yılında Goldene Kamera, 1990 yılında Adolf Grimme Preis, 1998'de ise Alman Cumhurbaşkanı Roman Herzog'tan Bundesverdienstkreuz, 2002 yılında da INTHEGA Tiyatro Ödülü'nü aldı.

Demirkan'ın Üç Şekerli Demli Çay ve Sakallı Kadın adlı kitapları da bulunuyor.

KADER LOTH


Karslı bir ailenin kızı olan Loth da bir Alman ile evlenip boşandı. Katıldığı Biri Bizi Gözetliyor programıyla adını duyuran Loth TV kanallarında da çeşitli programlar sundu.


1999'da Penthouse dergisinin Alman baskısı için kapak pozu veren Loth'un bir dönem Kurtlar Vadisi dizisinde oynaması da gündeme gelmişti.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: