Yeni Moda: “Türk Tıraşı”

Kıvanç Tatlıtuğ, Beyaz, Tan Sağtürk ve daha birçok tanınmış sanatçının kuaförü olan Adem Terzi, değişen dünyada modanın da hızlı bir şekilde değiştiğini, bakımlı, makyajlı hanımlara hemen hepimizin alıştığını, erkeklerin de artık en az bayanlar kadar bakımlı olmaya özen gösterdiklerini belirtti.

Yaşam

Yeni Moda: “Türk Tıraşı” Kıvanç Tatlıtuğ, Beyaz ve Tan Sağtürk gibi birçok ünlünün kuaförü olan Adem Terzi, "Erkekler kendilerine bakım yaparken ilk olarak saçlarına önem veriyor. Saç kesimleri konusunda dünyadaki trendleri yakından takip ediyorlar. Farklı ülke isimleriyle anılan saç kesim modelleri ortaya çıkıyor. İtalyan, Amerikan, Alman, Fransız usulü saç kesimi gibi. Son günlerde de gençler arasında Türkiye’ye özgü bir model ön plana çıkmaya başladı. Bu modeli ortaya çıkardık ve dünyanın birçok ülkesinden gelen müşterilerimize Türk traşını öneriyor yapıyoruz" dedi.

Adem Terzi bu modelin, saç dokusuna zarar vermeden saçın yoğunluğu alınarak saça şekil verme esasına dayandığını sözlerine keleyerek, "Bu model de uzunlu-kısalı bir saç kesimi yapılıyor. Saça makas hareketleriyle derinlik kazandırılıyor. Asimetrik bir şekilde kesim yapılıyor. Ve bu kesimin ardından saç doğal bir görünüm kazanıyor. Daha sonra saça istenilen biçimde şekil verilebiliyor. Bu model için yüze hakim olan saçtır diyebiliriz. Türk tıraşının amacı, saç kesimi yapıldıktan sonra günlük yaşamda saça yapılan birkaç hareketle güne devam edilmesini sağlamaktır. Türkiye’de gençler arasında hızla yayılan bu modelin yakın bir zamanda tüm dünyada da ilgi görmesi için birçok yabancı meslektaşımıza Türk traşı’nın fotoğrafını atıyoruz" şeklinde konuştu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: