Yeni partnerler; Ozan Akbaba ve Deniz Işın

Altı senedir “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı kült dizinin fenomen karakteri İlyas Çakırbeyli’ye hayat veren Ozan Akbaba’nın hem proje tasarımını yaptığı hem de senaryosunu yazdığı sinema filmi Anka’nın çekimleri başlıyor. Anka'da Akbaba'ya Deniz Işın eşlik edecek.

Magazin

Yeni partnerler; Ozan Akbaba ve Deniz Işın Mgx Film’in yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Filinta ve Halka dizilerinin başarılı yönetmeni Süleyman Mert Özdemir oturuyor. Ozan Akbaba ile birlikte Atilla Şendil, Deniz Işın, Engin Hepileri, Özgür Emre Yıldırım ve Serdar Orçin’in başrollerini paylaştığı “Anka” dramatik bir erkek hikayesi.


İsminden de anlaşılacağı üzere bir küllerinden doğuş senaryosu. Sıfırı tüketmiş bir adamın arabalara olan tutkusu ile tekrar ayağa kalkma öyküsü. Araba yarışları da aksiyonu da bol bir film. Sloganı: “Herkesi geç, geride kimseyi bırakma…”


Temmuz sonunda sete çıkacak filmin tamamı İstanbul’da çekilecek. Araba ve aksiyon sahnelerinin çekimi için ise Almanya’dan özel bir ekip geliyor. Aksiyon ekibinin başında Yönetmen Marc Schoelermann yer alıyor. Filmin aksiyon sahneleri MGX Film’e ait virtual production studyolarında çekilecek.

Bunlarda ilginizi çekebilir: