YENİ SEZONDA DİZİLER NEDEN TUTUNAMADI?

Yapımcılar, art arda yayından kaldırılan birbirinden iddialı yapımların, sektörün içinde bulunduğu zor durumu gözler önüne serdirdiğini belirttiler.

Magazin

YENİ SEZONDA DİZİLER NEDEN TUTUNAMADI? TNS reyting sisteminin 17 Eylül itibarıyla yeni denekleriyle ölçüme başlamasıyla beraber dizilerin geleceği de ortaya çıktı. Başta Ortadoğu olmak üzere dünyanın pek çok ülkesine satılan yerli dizilerin karnesi bu sezon pek de iç açıcı olmadı.

Yapımcıların ise yorumları pek farksız değil.

“Kötü Yol”un yapımcısı Faruk Turgut, “Yeni reyting yapılanması sonucunda kanalların bu sistemde para kazanamaması ve yapımcıya da para kazandıramaması pek çok dizinin sonunu getirmeye devam edecek. Dizi sektörü büyük bir tıkanma yaşıyor" dedi.

“Lale Devri” ve “Yer Gök Aşk” dizilerinin yapımcısı Şükrü Avşar, dizi sektöründe büyük bir tıkanma yaşandığını söyledi. Avşar, “Herkes sektörde artık şapkasını önüne alıp düşünecek. Sadece denekler değiştiği için dizilerin izlenmediği fikrine katılmıyorum. Başarısızlığa hep neden bulunur. Eğer böyle bir durum geçerli olsaydı geçen sene ve ondan önceki yıllardan kalan diziler de izlenmezdi. Başarısızlığın nedeni halka daha iyi bir şey verememiz, aynı şeyleri izlemekten sıkıldılar” diye konuştu.

Medyapım’ın patronu Fatih Aksoy ise “Evet, yeni reyting paneli var ve yapımcılar bu panelin beklentisini karşılamakta zorlanmış olabilir ama zaman içinde toparlanır. Dizi sektörü batmaz. Kanal dizi kaldırdığında yerine yayınlayacağı şey yine dizidir” dedi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: