Yeni trend gül suyu!

Gül yıllardır üzerine şiirler yazılmış, methiyeler dizilmiş, bahçeleri ile aşıkları şenlendirmiş, sevdiğini söylemenin bir aracısı olmuş hoş kokulu bir bitkidir.

Kadın

Yeni trend gül suyu! Son yıllarda işlenerek farklı amaçlarda kullanımı oldukça trend olmuştur. Aslında geçmişte de kullanılırken son yıllarda üretilen, gül sabunları, tonikler, jeller, maskeleri derken gül ciddi bir güzellik aracı olarak vazifelendirilmeye başlamış. Hoş kokusu ile insanın ilk önce yüzünü gülümseterek güzelleştiriyor zaten ancak sonrasında farklı amaçlar için de kullanılıp oldukça fayda sağlıyor.

Gül suyu antioksidan ve antiseptik özelliklerinin yanı sıra A B C D E gibi vitaminleri de içerisinde taşır. Bu sebeple bile çok yararlı olduğunu söyleyebiliriz.

Cildi canlandırırken nemlendirip pürüzsüz bir doku elde etmemizi sağlar. Yara izlerini, kesikleri ve yaraları iyileştirmeye yardımcı olduğu gibi cilde ferahlık da verir. Cildin kuruluğunu giderir. Baş ağrılarını dindirir. Doğal makyaj temizleyicisidir. Pamuğa dökülerek cildinizi sildiğinizde tonik görevi görür. Buz kalıplarında dondurarak yüzünüze sürdüğünüzde cildinizin nasıl parladığına inanamazsınız. Ciltteki lekeleri de yok eder.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: