Yeşil mercimekle güzelleşin!

B vitamini eksikliğinden doğan ciltteki kızarma sorunu için beslenme düzeninizde mercimeğe yer verin.

Kadın

Yeşil mercimekle güzelleşin! Baklagil ailesinin bir üyesi olan yeşil mercimek cildinizin canlı, parlak ve nemli kalmasına yardımcı oluyor. Unutmayın; içeriğinde bulunan B vitamini, beta karoten (A vitamini) ve demir sağlıklı bir cilt için gerekli olan maddelerdir.

Mercimek, bir ya da iki mercimek tohumu içerisindeki kozalarda büyüyor. Bu küçük tohumların içerisinde ise B vitamin kompleksi olan folik asit ve tiyamin bulunuyor. Cilt, B vitamini yönünden eksik kaldığında nem bariyeri ve kendini yenileme gücü düşmeye başlıyor.

Mercimek demir yönünden de oldukça zengin bir besin kaynağı. Demir ise enzim üretimi ve hücre yenileyici özelliği olan DNA ve RNA açısından önem taşıyor. Aynı zamanda vücudun bağışıklık sisteminin güçlendirilmesine yardımcı oluyor. Mercimek cilde pırıl pırıl bir görünüş kazandırırken cildin fazla yağlı veya kuru olmasını dengeliyor.

Sağlığınız, bedeniniz ve cildiniz için mercimek tüketmeye özen gösterin...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: