YILBAŞINDAN KARLI ÇIKACAK TEK ÜNLÜ

Geçen yılbaşı geccesi uçuk fiyatlarla sahne alan sanatçılar bu yıl ekonomik kriz yüzünden havasını aldı. Tek kârlı çıkan İbrahim Tatlıses oldu. 2008'in yeni yılında sahne almayan ünlü sanatçı bu gecce 160 bin YTL kazanacak...

Magazin

YILBAŞINDAN KARLI ÇIKACAK TEK ÜNLÜ Ekonomik kriz ünlülere geçen yılki uçuk ücretleri aratıyor...

Ekonomik kriz nedeniyle bu yılbaşında çok sayıda şarkıcı iş bulamazken, 2009'a çalışarak girecek olan ünlülerin kazançları ise geçtiğimiz yılları aratıyor. Yılbaşı geccesi Kıbrıs'ta Kaya Artemis Otel'de sahneye çıkacak olan İbrahim Tatlıses 160 bin YTL'lik ücretiyle yılbaşı geccesinin en çok kazanan ismi olacak. Onu, 150 bin YTL ile bu gecce İstanbul Hilton Oteli'nde hayranlarını eğlendirecek olan Serdar Ortaç izliyor. Üçüncü ise Bülent Ersoy. Ünlü sanatçı Kıbrıs Rocks Otel'deki programı karşılığında 130 bin YTL alacak.

CAN, 465 BİN YTL ALMIŞTI

TRT’de konser verecek olan Hadise'nin 100 bin YTL aldığı belirtiliyor. Geçen yıl Tarkan 6 şarkı karşılığı TRT'den 100 bin dolar ücret almıştı. Sibel Can ise geçen yıl 3 ayrı yerde sahne alarak toplam 465 bin YTL kazanmıştı.

Geçen yıl TRT'deki yılbaşı konserinden 250 bin YTL kazanan Deniz Seki, Kanal D'den de 120 bin YTL almıştı. Bu yıl 60 bin YTL karşılığı Günay'da sahneye çıkan Candan Erçetin, geçen yıl 200 bin YTL karşılığında TRT'ye konuk olmuştu. Bir eğlence yerinde konser veren Kenan Doğulu oradan 100 bin YTL, konserini canlı yayınlayan atv kanalından ise 100 bin YTL almıştı.

Ebru Gündeş ise Star TV ve Fox'tan toplam 160 bin YTL elde etmişti. İbrahim Tatlıses ve Bülent Ersoy ise geçen yıl fiyatta anlaşamadıkları için yılbaşında çalışmamışlardı.

OTEL FiYATI 90 YTL’YE DÜŞTÜ

Antalya'nın beş yıldızlı otelleri, kriz nedeniyle sanatçılı programları iptal etti. Antalya'da bir diskoda Demet Akalın sahne alacak. Ünlü isimlerin yer almadığı otel eğlencelerinde ise fiyatlar konaklama dahil 90 YTL'ye düştü. Antalya'da 5 otele konuk sağlayan Lagina acentesinin sahibi Hamdi Çetin, 'Olağan dönemlerde 200 YTL'ye mal olan yılbaşı eğlencesini, tüm aile bireylerini bir araya getirecek bir etkinlik olarak gördük. Bayramda tatile çıkamayanlar ve krizden bunalanlar için bir fırsat oluşturmak istedik' dedi.

iŞTE ÜNLÜLERiN ALACAĞI ÜCRETİ

İbrahim Tatlıses: 160 bin YTL
Serdar Ortaç: 150 bin YTL
Bülent Ersoy: 140 bin YTL
Hadise 100 bin YTL
Gülben Ergen: 70 bin YTL
Ferhat Göçer: 70 bin YTL
Petek Dinçöz: 70 bin YTL
Candan Erçetin: 60 bin YTL
Hande Yener: 60 bin YTL
Funda Arar: 60 bin YTL
MFÖ: 50 bin YTL
Deniz Seki: 40 bin YTL
Fatih Ürek: 30 bin YTL
Murat Boz : 30 bin YTL
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: