YILDIZLARI GEÇ PARLAYANLAR

Şöhreti geç bulan ünlüler, gönülllere nasıl taht kurdu?

Magazin

YILDIZLARI GEÇ PARLAYANLAR Tiyatro sahnelerinde, sinemada emek veren bazı başarılı sanatçılar yıllarca farkedilmediler. Tüm kabiliyetlerine rağmen şöhret olamayan bu isimler, bir rolle gönüllere taht kurdu. İşte geç parlayan ama hiç sönmeyecek yıldızlar.

TAKVA İLE ÜNLENDİ

Erkan Can: Şu sıralar 'Düğün Şarkıcısı' adlı dizide rol alan Erkan Can, oldukça başarılı aktörlerden biri. Yıllarca TRT'ye emek veren Can'ın yıldızı 'Takva' filmindeki başrolüyle parladı.

20 YIL SONRA

Erdal Özyağcılar: Birçok dizi filmde rol alan Erdal Özyağcılar, son dönemlerde rol aldığı 'Yabancı Damat' ve 'Elveda Rumeli' adlı dizilerle parladı. Yıllarca oyunculuk yapan Özyağcılar'ın meşhur olması sanatta 20 yılını doldurduktan sonra gerçekleşti.

FİKRET'İ SEVDİLER

Bennu Yıldırımlar:'Yaprak Dökümü'nde 'Fikret' karakterini canlandıran Bennu Yıldırımlar, adından övgüyle söz ettiriyor. Yıllarca tiyatroya emek veren Yıldırımlar'ın yıldızı dizi setlerinde parladı.

YENİDEN DOĞDU

Ege Aydan: 'Yaprak Dökümü' ve 'Kavak Yelleri' adlı iki ayrı dizide rol alan Ege Aydan, en çok beğenilen oyunculardan biri olmayı başardı. 15 yıldır sanat dünyasının içinde olan Aydan geç gelen şöhretle adeta yeniden doğdu.

TV ŞÖHRETİ

Haluk Bilginer: Deneyimli sanatçı Haluk Bilginer, yıllarını tiyatro sahnesinde geçirdi. Ancak Bilginer reytingi yüksek televizyon dizilerinde rol aldıktan sonra halk tarafından tanınıp, sevilmeye başladı.

CANNES'DA KEŞFEDiLDi

HATİCE ASLAN: Yıllarca TRT ekranlarında yayınlanan dizilerde rol alan Hatice Aslan, Türk halkı tarafından adeta Cannes Film Festivali'nde keşfedildi. Aslan, Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı 'Üç Maymun' filmi ile meşhur 'kırmızı halı'da yürüdükten sonra ünlü oldu. Aslan, halen 'Düğün Şarkıcısı' adlı dizide rol alıyor.

SÜMBÜL HANIM

SELDA ALKOR

Yeşilçam'da yıllarca sinema filmlerinde rol alsa da Selda Alkor, ' Asmalı Konak' dizisindeki Sümbül Hanım ile ününü perçinledi. 'Parmaklıklar Ardında' adlı dizide de oynayan Alkor, yıllar sonra da adından beğeniyle söz ettiriyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: