YILIN ALBÜMÜ BRİTNEY'İN!

15. MTV Avrupa Müzik Ödüllerinde en iyi albüm ödülü Britney Spears'ın oldu..

Magazin

YILIN ALBÜMÜ BRİTNEY'İN! 15. MTV Avrupa Müzik Ödülleri, İngiltere'nin Liverpool kentinde yapılan ödül töreniyle sahiplerini buldu.

Echo Arena'da düzenlenen ve 10 bin kişinin katıldığı törenin, 30 milyon kişi tarafından televizyondan izlendiği tahmin ediliyor.

Törende, 'en iyi albüm' ödülünü 'Blackout' albümüyle alan Amerikalı şarkıcı Britney Spears 'yılın sanatçısı' ödülünün de sahibi oldu.

Emre Aydın'ın, 'Avrupa'nın En İyi Sanatçısı' ödülünü aldığı geccede, 30 Seconds To Mars 'Yılın En İyi Rock Grubu', grubun 'Beautiful Lie' parçasına çektiği klip de 'yılın en iyi klibi' seçildi.

Törende Kanye West 'En İyi Hip-Hop Şarkıcısı', Tokio Hotel, '2008'in Yıldızı', Rick Astley 'Tüm Zamanların En İyi Şarkıcısı', Pink'in 'So What' adlı şarkısı 'En İyi Şarkı' ödüllerine layık görüldü.

Geccede Onur Ödülü'nün sahibi olan efsanevi The Beatles grubunun eski üyelerinden Paul McCartney, yaptığı konuşmada, Barack Obama'nın ABD Başkanı seçilmesinden memnuniyet duyduğunu söyledi.

MTV Avrupa Müzik Ödülleri'nde kazananlar, izleyicilerin internet üzerinden ve kısa mesaj yoluyla verdikleri oylarla belirlendi.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: