Youtube'da tıklanma sayıları neden düştü?

Dünya’nın En Büyük TV Kanalı haline gelen dünyanın en büyük sosyal ağı YouTube’da büyük yenilik sanatçıların bazılarını üzerken bir kısmınıda çok sevindirdi.

Yaşam

Youtube'da tıklanma sayıları neden düştü? Youtube özelikle sanatçıların video kliplerini yüklediği ve tıklanma oranlarına göre popülerliğinin konuşulduğu yer haline geldi. Son yıllarda 100 milyon 200 milyon gibi abartılı tıklanma oranları son kullanıcının aklına şunu getirdi Türkiye’de 70 milyon insan varken bu şarkılar nasıl oluyorda yüz milyonlarca kişi tarafından izlenebiliyor? İşte tam da bu noktada işe kesin çözüm gecikmedi.

Youtube artık izlenmeleri kullanıcı bazında saydığı için gördüğümüz izlenme oranı 24 saat içerisinde kullanıcı bazlı revize oluyor.

Şöyle ki; bir kullanıcı aynı videoda evindeki 3 ayrı cihazdan 3 defa izlediğinde bu izlenme oranı 3 kişi olarak yansıyor. Sonrasında sistem 24 saat içerisinde aynı kullanıcının 3 defa seyrettiğini belirleyip bunu bir kullanıcı olarak güncelliyor. Bu nedenle özelikli popüler sanatçıların izlenme oranı ciddi şekilde azalmaya başladı. Youtube bu güncelleme sayesinde çok fazla konuşulan sahte izlenmelerinde çok ciddi bir şekilde önüne geçmiş oldu.
YASAL UYARI: Haberin kopyalanması yasaktır. Haber, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: