Yüksek performans için...

Günlük yaşantımızın içinde olmayan adını çokça duyduğumuz arı poleni mucize olarak bilinir. Ama bu mucizeler tam olarak nelerdir bilinmez. Çalışkan arıların bize bir hediyesi ve pahada da oldukça değerli olan, çünkü zor bulunan bu polen ne işe yarıyor bir bakalım.

Yaşam

Yüksek performans için... Arılar bal yapmak için üç binden fazla çiçeğe gider. Bu çiçeklerden elde ettikleri besinleri kanatlarıyla kovana taşır. Ve bu besinleri aynı zamanda polen haline getirmek için çalışırlar. İçerisinde protein, aminoasit, mineral, folikasit ve çeşitli vitaminleri barındırır.

Özellikle çocukların da gelişiminde birçok yararları vardır. Kansızlığa iyi gelen polenler aynı zamanda cildi güzelleştirmede, solunum sistemindeki bozukluklara da iyi gelir. Yanı sıra saç dökülmelerini önler ve enerji arttırır. Sindirim sisteminin düzenli çalışması ve bağışıklık sisteminin güçlenmesini de etkiler. Yüksek performans sağlamakta fazlası ile faydalı ve birçok gıdadan 200 kat fazla antioksidan taşır. Kas ve adale yapıcı güçlü bir etkisi de vardır.

YAZI: KAMURAN AKDEMİR
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: