YÜKSEK SADAKAT'İN AKIBETİ NE OLACAK?

Magazin

YÜKSEK SADAKAT'İN AKIBETİ NE OLACAK? 56. Eurovision Şarkı Yarışması'nın yarı finalinde elenen Yüksek Sadakat grubunu, nasıl bir geleceğin beklediğini ünlülere sorduk. Kimi "Birkaç yıl müzikten uzak kalırlar" dedi, kimi de "Yenilgi kışa unutulur"...

Dün akşam finali yapılan 56. Eurovision Şarkı Yarışması'nın yarı finalinde elenen Yüksek Sadakat; 1983 yılında 'Opera' şarkısıyla katıldığı yarışmadan sıfır puanla dönen Çetin Alp'i hatırlattı... Twitter'da "Yüksek Sadakat'in sonu Çetin Alp gibi mi olacak?", "Şimdi en kötüsü Yüksek Sadakat mı?" benzeri sorular soruluyor. Biz de, grubun bu hezimet sonrası nasıl toparlanacağını ünlülere sorduk:


YÜKSEK TOPUK ALSINLAR

EROL EVGİN: Eurovision bizde hep milli maç gibi görülür. Bu kez maçı kaybettik. Ancak, Yüksek Sadakat moralini bozmamalı, gelecek maçlara bakmalıyız.

YAVUZ SEÇKİN: Sadakat dediğin; Eurovision'da değil televizyonda güzeldir yeğen! Yüksek Sadakat bundan sonra bence televizyonda devam etsin. Bir de, gruba yüksek topuklu birilerini alsın. Çünkü o kadar ülke arasında en çok erkek bizdeydi!

ÇOK ŞIMARDIK
SERDAR ORTAÇ: Kendi müziğimiz olmayan rock'n roll'la yarışırsak olacağı budur. Proje çok yanlış! Hiç beğenmemiştim zaten. Neden bizden nameler içeren bir şarkıyla gitmiyoruz? O kadar güzel makamlarımız, enstrümanlarımız var ki! Birinci olduktan sonra çok şımardık bence.

KORAY CANDEMİR: Sonucu duyunca çok üzüldük, hepsi arkadaşımız. Oranın dinamiklerini bilemiyorum. Ama Eurovision çok farklı bir platform... Herkes çok şaşırdı. Ben unutulacağını düşünüyorum. Türkiye'de her şey üç ayda unutuluyor. Seneye kışa, kimse bunu hatırlamaz.


MÜZİKTEN BİRKAÇ YIL KOPARLAR

Turkuvaz Radyo'da program yapan Hopdedik Ayhan, Yüksek Sadakat'ın yanlış şarkıyla yarıştığını belirtti: "Eurovision tarihinde Gülseren bile bu kadar kötü sonuç almadı! Grup, sanırım birkaç yıl müzikten uzak duracak ama sonuç onların kalitesini eksiltmeyecek. Bu durum birçok isme ders olsun, sırf TRT istedi diye koşup yarışmaya gitmenin manası yok! Tarzına uymuyorsa evinde otur daha iyi..."

YÜKSEK SADAKAT TWEET'LERİ


ARMAĞAN ÇAĞLAYAN: Şimdi Eurovision tarihinin en kötüsü Yüksek Sadakat mi oldu? Çetin Alp yırttı mı? Seneye Eurovision adayımı açıklıyorum; Yıldız Tilbe. Valla çok eğleniriz.

DEMET AKALIN: Yüksek Sadakat popçulara laf etmişti gitmeden. Allahın tokadı yok diyeceğim; ayıp olmaz değil mi?

KESKİNGAMZE: Yüksek Sadakat elenmiş Eurovision'dan! Benim de çocuklarıma anlatacak anılarım var; "Yavrum, biz birinci de olduk, elendik de... Ekmeği böldük de yedik!"

CGTYCMR: Yüksek Sadakat'in şarkısını ilk dinlediğim zaman "Belki üstümüzden 30 ülke geçer" diye mırıldanmıştım... Haklı çıktım!

YAVUZ SEÇKİN: Yüksek Sadakat elendi, ülke olarak Mor ve Ötesi olduk, iyi mi?


Sabah
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: