YÜKSEK TOPUKLAR NASIL GİYİLMELİ

Iron Man filminde süperkahramanın sekreteri Virginia 'Pepper' Potts rolünü canlandıran Paltrow sayesinde İngiltere’deki ayakkabı mağazaları olağanüstü bir ‘yüksek topuklu’ ayakkabı talebiyle karşılaştı.

Magazin

YÜKSEK TOPUKLAR NASIL GİYİLMELİ Yeni filmi Iron Man'in tanıtımları sırasında dikkatleri üzerinde toplamak konusunda maksimum çaba sarfeden Gwyneth Paltrow hemen her seferinde basının karşısına yüksek topuklu ayakkabılarla çıkıyor.

Oyuncu Gwyneth Paltrow'un kariyer imajını oluşturan en büyük özelliği, o muhteşem zarafetini mazbut hayatı ve olağanüstü samimi yaklaşımlarıyla dengeliyor olması. Ama son dönemde Paltrow paparazzilerin görüp göreceği en yüksek topuklu ayakkabılarla adeta özdeşleşen bir görüntü sergiliyor.

Sanatçının Pacini tarafından dizayn edilen ayakkabılarının topukları zaman zaman yirmi santimetreye ulaşabiliyor. Iron Man filminde süperkahramanın sekreteri Virginia 'Pepper' Potts rolünü canlandıran Paltrow sayesinde İngiltere'deki ayakkabı mağazaları olağanüstü bir 'yüksek topuklu' ayakkabı talebiyle karşılaştı. Buna talebe şimdiden 'Gwyneth-etkisi' adı verildi.

Geçen hafta İngiltere'nin saygın giyim ve ayakkabı mağazalarında süper yüksek topuklu ayakkabı satış oranı bütün diğer ayakkabılara göre yüzde 35 düzeyine ulaştı. Müşterilerin bir çift ayakkabı için 1.000 sterline varan fiyatlar ödediği Harvey Nichols mağazalarında 'Stiletto' ayakkabıların satışları topuksuz ayakkabıların beş katına ulaşmış görünüyor.

Ortopedik ve atletik ayakkabı üretim teknolojisinin kadınların yüksek topuklu ayakkabılarla rahatça yürüyebilmesinin sağlandığı ABD'de de benzer bir trend yaşanıyor.

Yüksek topuklu ayakkabı giyerken kaçınılması gereken hususlar da şöyle:

• Bir seferde 500 metreden fazla yürümeyin

• Pürüzlü yüzeylerde yürümeyi tercih edin

• Sakın koşmayın, düşeceğiniz kesindir

• Adımlarınızı daima kısa tutmaya dikkat edin.

güncel
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: