Yüksel Arslan Venedik Bienali'nde!

1 Haziran'da başlayacak Venedik Bienali'nin uluslararası sergisine Yüksel Arslan 50 eseriyle katılacak. Türkiye pavyonunda da Ali Kazma'nın Rezistans başlıklı video serisi sergilenecek.

Kültür-Sanat

Yüksel Arslan Venedik Bienali'nde! Tüm dünyadan 150’den fazla sanatçının katıldığı 55. Venedik Bienali 1 Haziran’da başlıyor.

Massimiliano Gioni’nin küratörlüğünü üstlendiği Venedik Bienali'nin teması ise ‘Ansiklopedik Saray’. Gioni, 150’den fazla sanatçının işlerini sergileyen büyük bir sergi hazırladı.

Bienal'e Türkiye'den Yüksel Arslan da 50 eseriyle katılacak. Dirimart tarafından temsil edilen Yüksel Arslan, aynı zamanda Art Basel'in 'Features' bölümünde 13 eseriyle yer alacak. Ayrıca Türkiye pavyonunda Emre Baykal'ın küratörlüğünde Ali Kazma'nın 'Rezistans' adlı çok ekranlı video enstalasyonu sergilenecek. Venedik Bienali'nde bu yıl 10 tanesi ilk kez açılan 88 ülke pavyonu yer alacak. Angola, Bahamalar, Fildişi Kıyısı, Kosova, Maldiv, Paraguay ve Tuvalu'nun yanı sıra Vatikan da ilk kez temsil edilen ülkeler arasında. Ayrıca, Bianel'de 47 resmi yan etkinlik yer alıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: