Yükselen trend: “Kısa saçlar”

2018 ünlüler için kısa saç yılı oldu. Birçok ünlü çok beğenilen saçlarına veda etti ve kısa saçın büyüsüne kapıldı. Hal böyle olunca sokaklarda kısa saçları sık sık görmeye başladık. Peki hangi yüz tipine hangi kısa saç modeli kullanılmalı?

Kadın

Yükselen trend: “Kısa saçlar” Kendine modern bir hava katmak isteyen kadınların vazgeçilmezi kısa saçlardır. Hem kullanımı hem bakımı kolay, cesareti ve öz güveni ön plana ortaya çıkan kısa saçların yüz şekillerine göre kullanımlarını sizin için derledik.

Öncelikle oval bir yüze sahipseniz çok daha şanslısınız! Çünkü her türlü kesim yüzünüze yakışacaktır. Omuz hizasında kesilen long bob kesim tam size göre!


Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipsen, yüzünü daha ince ve uzun gösterebilmek için doğal dalga ve çene hizamızda katlı saç modellerini tercih etmelisiniz.


Kalp yüz tipine sahipseniz kahküller vazgeçilmeziniz olmalı!


Eğer kare yüz hatlarına sahipseniz bob, katlı ve asimetrik kesim, çeneye düşen kaküller ve küt saç modelleri çekiciliğinize çekicilik katacaktır!


Dikdörtgen hatlara sahipseniz sizin için işler biraz daha zor! Köşeli uzun yüz hatlarını daha yuvarlak göstermek için perçem stilini denemenizi öneriyoruz.


Alın bölgesinin geniş olduğu üçgen yüz şekline sahipsen katlı saç kesimini kullanmalısınız.

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: