Yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret!

Her kadının doğurganlık özelliği farklı... Kimi kadınlar kolay bir şekilde çocuk sahibi olurken kimileri çocuk için oldukça uğraşabiliyor. Bu 5 işaret yumurtalıklarınızın verimli olduğunu, yani diğer kadınlara göre daha doğurgan olduğunuzu gösteriyor.

Kadın

Yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret! Hayatınızın bir döneminde çocuk sahibi olmak istiyor olabilirsiniz. Bu isteği gerçekleştirmek bazı kadınlar için çok kolay olsa da, bazıları için bir hayli zor olabilir. Bu sayacağımız 5 işaret yumurtalıklarınızın sağlıklı olduğunu işaret etmektedir.

Adet kanamalarınız düzenliyse

Eğer 25- 35 günde bir regl oluyorsanız, bu sizin doğurgan bir kadın olduğunuzu gösterir. Güney Pasifik Üreme Merkezi'nde bir doğum uzmanı olan Dr. Wendy Chang, bu güvenilir işaretin kadının her ay yumurtladığı anlamına geldiğini söylüyor. Elbette daha uzun bir döngü de, güçlü bir yumurtalık rezervine sahip olduğunuz anlamına gelebilir. Bununla birlikte, doğum kontrol haplarıyla düzenlenmiş değil, doğal bir adet döngüsünden bahsettiğimizi de unutmamak gerekiyor.

Tüm PMS belirtilerini yaşıyorsanız...

PMS belirtileri her ne kadar korkunç olsa da, tüm bu kramplar ve baş ağrıları aslında doğurganlığınızla ilgili iyi şeyler söylüyor olabilir. New York’tan Dr. Adeeti Gupta, meme hassasiyeti, şişkinlik, kramp gibi adet öncesi sendromların yumurtlama döngüsü yaşadığınız anlamına geldiğini söylüyor. Eğer bebek sahibi olmak istiyorsanız, tam olarak ihtiyacınız olan şey de bu değil mi?

Diğer kadınların adet dönemlerini etkilemek gibi sihirli bir yeteneğe sahipseniz...

Ev arkadaşınızın ya da aynı evi paylaştığınız diğer kadınların regl dönemi, bir süre sonra sihirli bir şekilde sizinkiyle eşleşiyor mu? Eğer cevabınız evetse, Dr. Sophia Yen bunun feromonlar yüzünden olabileceğini söylüyor. Yani verimli yumurtalıklara sahip olduğunuz için diğer kadınların adet dönemlerinin size göre değişmesi, bir doğurganlık kraliçesi olduğunuz anlamına geliyor.

Çok fazla şeffaf akıntınız oluyorsa...

Adet döneminizin ortası en doğurgan olduğunuz zamandır. Bu süre zarfında bol miktarda açık renkli ve kokusuz vajinal akıntınız olduğunu gözlemleyebilirsiniz. Doğum uzmanları, bu tarzda bir vajinal akıntının gebelik öncesi sperm taşınmasını kolaylaştırdığını söylüyor. Açık renkli ve kokusuz vajinal akıntıya sahip olan kadınlar, muhtemelen iyi östrojen üretimi ve servikal bez işlevine sahipler. Bu da bir bebek dünyaya getirmek için gerekli olan her şeye sahip oldukları anlamına geliyor.

Kanamalarınız ortalama yoğunlukta geçiyorsa...

Her kadının adet kanaması farklıdır, bu nedenle bu dönemde yoğun veya oldukça hafif bir kan akışı yaşıyor olabilirsiniz. Her iki durumda da her şey yolunda demektir. Ama eğer hamile kalmak istiyorsanız bu ikisinin ortasında bir yerde olmanız gerekiyor. Uzmanlar, normal kan akışı hacmi ve süresinin verimli yumurtalıklara işaret ettiğini söylüyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: