Yunan'a tokat gibi Türk cevabı!

Kanal D ekranlarının sevilen tarihi dizisi Vatanım Sensin'in dün akşam yayınlanan 58. bölümüne Flippos ve Cevdet arasında geçen diyaloglar damga vurdu.

Dizi Galeri

Yunan'a tokat gibi Türk cevabı! Cevdet’in ifşa olmasından sonra peşinden ayrılmayan Filippos, onu suç üstü yakalayarak zindana kapattı. İğne yaparak bilinçaltındakileri öğrenmeye çalışan Filippos, işkence altındaki Cevdet’ten bilgi almaya çalıştı.

Bu sırada Türklerle ilgili yaptığı konuşmaya Cevdet, adeta tokat gibi bir yanıt verdi.

Filippos, “Hastalık gibisiniz, yıllardır sizinle yapılan savaşlarda aslında dünyanın sağlığına kavuşma çabasıdır.
Bugüne kadar pek çok millet sizinle savaşa girdi ama öldürücü darbeyi vurmak bize düştü. Bir zamanlar bir ucu Viyana’da bir ucu Mısır’da olan bu hastalık, şimdi Ankara ile Kars arasında hapis oldu” ifadelerini kullandı.

İğnenin tesiri altındaki Cevdet, Filippos’u dinlemeye devam etti. Yunan komutan, bu kez Cevdet’e iş birliği teklif ederek “Sen de bir hastalık gibi Türk ordusundan Yunan ordusuna sıçrayıp ordumuza büyük zararlar vermişsin ama şimdi buradasın. Zeki bir adamsın. Düşmanım da olsan bunu söylemekten çekinmem diyerek gel benim safımda ol, sonra da dünyanın neresinde bir hayat kurmak istiyorsan yardım edeyim” diyerek onu kendi taraflarına çekmeye çalıştı.

Ancak vatanı için canını vermeye çoktan hazır olan Cevdet, tüm bu konuşmalar üzerine öyle laflar etti ki ekran başındakilerin gözleri yaşardı.

Cevdet’in konuşması şöyleydi:

“Burası çok güzel, İzmir çok güzel. Söylediklerinde hata var. Düzelteyim. Sen hastalık dedin ya, senin o hastalık dediğin, aslında bütün imparatorlukların kaderi. Daha çok oku kumandan. Senin hastalıkla mücadele dediğin, aslında işgal, katliam. Evet, sen sadece işgal kuvvetleri kumandanısın, o kadar. Sen bizi küçümseme. Benim milletim bütün dünya tarihinin gördüğü, göreceği istiklal savaşını veriyor. Şanla şerefle. O şimdi Anadolu’da hapisken, sen öyle görüyorsun, bütün zincirlerini kıracak, muzaffer olacak benim milletim. Ben görsem de görmesem de. Ama olacak.”

Cevdet’in bu sözlerine çok kızan Filippos, askere dönüp, “Bunları duymak için mi vurduk iğneyi” diyerek şaşkınlığını gizleyemedi. Cevdet’in tüm bu şartlar altında bile vatanını müdafaa etmesi, izleyenleri de gururlandıran bir hareket oldu.

İşte o çok konuşulan sahne:

Video yüklenemedi...

Bunlarda ilginizi çekebilir: