Yunus Emre Aşkın Yolculuğu’ndan olay Hikaye

TRT 1 ekranlarının merakla beklenen dizisi Yunus Emre Aşkın Yolculuğu önceki akşam yayınlanan 27.bölümündeki Tapduk Emre’nin hırsla ilgili anlattığı hikâye sahnesi gecceye damgasını vurdu.

Dizi Galeri

Yunus Emre Aşkın Yolculuğu’ndan olay Hikaye TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Yunus Emre Aşkın Yolculuğu 27. bölümünde yayınlanan Tapduk Emre’nin (Payidar Tüfekçioğlu) Molla Kasım’a hırsla ilgili anlattığı hikâye sahnesi gecceye damgasını vurdu. Tapduk Emre’nin “ Ya neden uzun ömür sürer kaplumbağalar bilir misin Kasım? Teslim olmuşlarda ondan. Sade yolunu yürür. Acelesi yok ihtirası yok. Eee ihtiras olmayanda vakit bollanır. Hırs daraltır. Hemi vakti daraltır hemi yüreği. Ne ders erenler hırs sebebi hasarettir. Ne demek bu hırs insanı çürütür. Çürür mü insan? Çürür elbet. Değilmi ki her şeyin hırsı var. Para hırsı, iktidar hırsı, kadın hırsı, makam hırsı, post hırsı, dost hırsı. İnsan denen bu varlık nefs sahibidir. Nefs insanın hırslarının toplamıdır” replikleri sosyal medyada en çok konuşulan ve paylaşılan sahne olurken #YunusEmre hashtagı ile saatlerde Türkiye gündeminde kalmayı başardı.

Video yüklenemedi...

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: