Yurda dönen Başbakan'a karşılama!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Pakistan dönüşü Ankara Esenboğa Havaalanı’nda vatandaşlar tarafından karşılanıyor.

Yaşam

Yurda dönen Başbakan'a karşılama! İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

-Sizleri bu anlamlı buluşmadan en kalbi duygularla selamlıyorum.

-Bildiğiniz gibi Cumartesi günü Samsun'lu kardeşlerim bizi karşıladırlar. Oradan Ünye'ye geçtik. Onlarla kucaklaştık. Oradan Fatsa'ya geçtik. Ardından Ordu'ya geçtik. Aynen Ordu'da on binlerce kardeşimiz bizleri karşıladı.

-Ertesi gün Giresun'daydık Giresun'da muhteşem bir açılış törenini gerçekleştirdik. Orada da başka bir heyecan vardı. ve Trabzon'dan Pakistan'a hareket ettik.

-Sevgili kardeşlerim biz milletimize aşık oldu. Milletimizi sevdik. Bu yolculukta şu 17 Aralık'ta hükümetimize karşı yapılan bu operasyonun bunun perde arkası milli iradeyedir, milletedir. Burada bir tercih var. Nedir o? Ya millet ya zillet. İnanıyorum ki millet diyenler kazanacak, zillete talip olanlar yine kaybedecek.

-Ben size hep şunu söylüyorum. Bize Şam'ın duaları Kahire'nin duaları yeter. Myanmar'ın duaları yeter. Bize 76 milyonun içerisinde gözü yaşlı ninelerin duaları yeter. Bu akşam buradan bir şey daha söylüyorum. Bedduaya lanet duaya davet diyorum. İnananlar birbirlerine karşı dua ile emrolunmuşlardır beddua ile değil.

-11 yılda Türkiye'yi nereden nereye getirdiğimiz ortada. Milletin, tüyü bitmemiş yetimin hakkını milletin kasasından alan varsa bunun hesabını biz de sorarız hukuk da sorar. Bunun hesabını ana muhalefetin genel müdürü soramaz. Önce o genel müdürlük uyaptığı dönemim hesabını versin. Onlar tuzak kurmaya devam etsinler ama halkın ve Hakkın tuzağından daha güçlü tuzak yoktur.

-Sizi bu anlamlı buluşmada, buraya gösterdiğiniz ilgi ve alakada sizleri şahsım, bakan ve milletvekili arkadaşlarım adına kalbi duygularla selamlıyorum.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: