YURTTA SEL BASKINLARI

Bursa'da dün akşam saatlerinden bu yana devam eden kuvvetli sağanak nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Evini su basan bir kişi boğularak hayatını kaybetti. İstanbul'da etkili olan sağanak yağış beraberinde kazaları da getirdi

Magazin

YURTTA SEL BASKINLARI Alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkisini sürdüren kuvvetli sağanak nedeniyle Bursa'da birçok ev ve işyerini su bastı.

Ulaşımda zaman zaman aksamaların olduğu kentte, ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Su baskınlarıyla ilgili polisi ve itfaiyeyi arayan vatandaşlar hatların yoğun olması nedeniyle yetkililere güçlükle ulaşıyor.


Zemin kattaki evinde boğuldu
Bursa'da gece boyu etkisini sürdüren ve sabaha kadar devam eden sağnak yağış, zemin katta yaşayan yatalak olan 84 yaşındaki İsmail Güven'in boğularak ölmesine neden oldu.

Sağanak yağış Bursa'da çok sayıda ev, işyeri ve fabrikalarda su baskınına neden oldu. Yağışlar nedeniyle Merkez Osmangazi İlçesi Alacahırka Mahallesi'nde zemin katta yaşayan 84 yaşındaki İsmail Güven oğlunun evde olmadığı sırada evine dolan sulardan dolayı boğularak öldü. İsmail Güven'in cesedi evden çıkartılıp adli tıp morguna kaldırıldı.

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış beraberinde kazaları da getirdi. Çeşitli semtlerdeki hasarlı kazaların yanı sıra yaralananlar da oldu. Topkapı'daki asırlık tarihi surlar da yağan yağmur ve fırtınaya dayanamadı. Kaleden kopan kaya parçaları cadde üzerine düştü. Yağışlı hava etkisini daha da artırarak sürecek.

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış beraberinde kazaları da getirdi
Marmara, İç Anadolu'nun kuzeyi, orta Karadeniz'in iç kesimleri ve Kayseri, Erzincan, Tunceli çevreleri, kıyı Ege, batı Akdeniz'in iç kesimleri, batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Zonguldak, Bartın, Manisa, Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor.

Çok sayıda kaza oldu
İstanbul'da etkili olan sağanak yağış beraberinde kazaları da getirdi. Çeşitli semtlerdeki hasarlı kazaların yanı sıra yaralananlar da oldu. Küçükçekmece'deki kazada ise, hasta sevkinden dönen ambulans kaza sonrası yan yattı. Ambulans içindeki 3 personel hafif yaralı olarak hastanede tedavi altına alındı.

Tekirdağ'dan İstanbul'a hasta getiren bir ambulans önünde giden taksiye çarptıktan sonra yan yattı. Saat 03.00 sıralarındaki kazada Küçükçekmece Askerlik Şubesi önünde seyir halindeki ambulans önünde giden taksiye çarptıktan sonra yan yattı. Ambulans şoförü ve 2 sağlık personeli kazada hafif şekilde yaralandı. Yaralılar ambulanslara konularak Avcılar Devlet ve Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastaneleri'ne kaldırıldı.

Öte yandan, Büyükçekmece, Bağcılar Esenyurt, Fatih, Kartal ve Şişli'de çok sayıda maddi ve hafif yaralamalı kazalar meydana geldi. Kazalarda hayatını kaybeden olmazken, binlerce liralık hasarlar oluştu.

Surlar da dayanamadı
Bu arada Topkapı'daki asırlık tarihi surlar da yağan yağmur ve fırtınaya dayanamadı. Kaleden kopan kaya parçaları cadde üzerine düştü. Kayaların düştüğü sırada yoldan geçen olmaması şans olarak değerlendirildi.

Kuvvetli yağı uyarısı
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan “meteorolojik uyarıda” Marmara, İç Anadolu'nun kuzeyi, orta Karadeniz'in iç kesimleri ve Kayseri, Erzincan, Tunceli çevreleri kuvvetli yağış beklendiği belirtildi.

Kuvvetli yağışın akşam saatlerinden itibaren kıyı Ege, batı Akdeniz'in iç kesimleri, batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Zonguldak, Bartın, Manisa, Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinde etkili olacağı bildirilen uyarıda, ani sel, su baskını, sel ve heyelana karşı yetkililerin ve vatandaşların gerekli tedbirleri almaları istendi.


AA
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: