Yüz tipine göre gözlük nasıl seçilir?

Gözlük seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlar...

Kadın

Yüz tipine göre gözlük nasıl seçilir? Gözlük alırken ilk olarak dikkat etmeniz gereken yüz tipiniz. Yüz tipine göre gözlük nasıl seçilir? İşte dikkat etmeniz gerekenler...

Eğer yuvarlak yüz şekline sahipseniz, yüzünüzü daha uzun gösterecek modeller, keskin köşeli modeller yüzünüzün şeklini tamamlamaya yardımcı olabilir. Yuvarlak, oval, küçük ve aşağı doğru genişleyen modellerden kaçınmalısınız.

Gözlük seçimi konusunda en şanslı yüz şekillerinden biri, oval yüz şeklidir çünkü yüzün oval orantısını bozmayacak modeller size yakışacaktır. Bu nedenle, oval yüze sahipseniz dönemin trendi bütün modelleri tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen/ kare, yani alın ve çene bölgesi geniş ve keskin hatlı bir yüze sahipseniz gözlük seçiminde yüzünüzdeki keskin hatları dengeleyecek modelleri seçmelisiniz. Bunun için yuvarlak ve oval hatlı gözlükler ve vintage kedi gözü çerçeveler sizin için ideal olacaktır.

Geniş bir alın, dar bir çene veya dar bir alın, geniş bir çeneye sahipseniz üçgen yüz tipine sahipsiniz demektir. Kalın çerçeveli gözlükler ve yarım çerçeveli modeller sizin için doğru tercih.

Geniş alın, yüksek elmacık kemikleri ve ince, küçük çeneye sahip kişiler kalp yüz şekli grubundadır. Eğer yüz şekliniz böyle ise, gözlük seçiminde dikkat etmeniz gereken nokta geniş alın ve dar çene arasındaki geçişi orantılı hale getirmek olmalıdır. Alt kısmı daha geniş olan, alçak saplı modeller bu yüz tipi için uygun, ancak üst kısmı büyük ve süslemeli modellerden kaçınmalısınız.

Bunlarda ilginizi çekebilir: