Yüzde 80 barajını aştı!

Her geçen gün akıllı telefon pazarında daha da büyüyen Android'in kullanım oranı ilk kez yüzde 80 barajını aştı. Yani her 100 akıllı telefondan 80'inde Android işletim sistemi kullanılıyor. Android yüzde 80 kullanım oranını yakalamasına karşın iPhone'larda kullanılan iOS platformunda bu oran yüzde 14'lerde kaldı.

Yaşam

Yüzde 80 barajını aştı! Strategy Analytics'in gerçekleştirdiği son araştırmaya göre yılın son çeyreğinde 260 milyon adet telefon tedarik edildi ve bu telefonların yüzde 81.3'ünde Android yazılımı kullanılıyor.

Android yüklü telefonların yüzde 39'unu Samsung Galaxy S4 oluştururken Windows Phone işletim sistemindeki hızlı büyüme de dikkatlerden kaçmadı. Geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 156 oranında büyüyen Windows Phone işletim sisteminin aksine iPhone'larda kullanılan iOS platformunda ise küçülme gözlemlendi. Geçen yılın son çeyreğinde yüzde 14.4 pazar payına sahip olan iOS'ta bu yılın aynı döneminde oran yüzde 12.9'a çekildi.

BlackBerry ise kan kaybetmeye devam ediyor. 2012'de yüzde 4.1 pazar payına sahip olan BlackBerry OS bu yıl yüzde 1.7'ye düştü.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: