YÜZDEN NASIL KİLO VEREBİLİRİM?

Yüzden kilo vermek kişilerin genetik yapısına bağlı bir durumdur. Kişiler kilo almaya başladıklarında çeşitli bölgelerinde değişimler görülür.

Magazin

YÜZDEN NASIL KİLO VEREBİLİRİM? Bazı kişilerin önce göbek bölgesi şişerken bazılarının basen ya da yüz bölgesi şişebilir. Kilo verirkende aynı durum gözlenebilir. Kilo kaybı ile vücudunda istediği bölgeden incelemeyen insanlar bölgesel zayıflama adına farklı yollar denerler ancak uzmanlara göre bölgesel zayıflama diye bir durum söz konusu değil. Uzmanlar kişilerin kilo verdikçe genetik yapılarına bağlı olarak vücutlarının çeşitli bölgelerinin sırasıyla inceldiğini belirtiyorlar. Bir kişi kilo vermeye başladığında önce basenleri ya da göbeği kaybolur daha sonra yüz bölgesinden incelmeye başlayabilir bu durumun farklı kombinasyonları da görülebilir. Tüm bu durumlar kişilerin genetik yapısına bağlı olarak değişir.

Bölgesel olarak incelip yüz bölgesinden kilo vermek diye bir şey ne yazık ki söz konusu değildir. Eğer yüzünüzün çok şişkin olduğundan şikayetciyseniz ve yüz bölgenizin daha küçük görünmesini istiyorsanız kardiyo çalışmalarına başlamalısınız. Yüz bölgesindeki şişliğin büyük sebebi vücut yağ oranının yüksek olmasından ileri gelmektedir. Yağlı besinlerine ne kadar azaltıp, kardiyo egzersizleri ile bir o kadar yağ yakarsanız en kısa sürede vücudunuzun diğer bölgeleri ve yüzünüz zayıflayıp incelmeye başlayacaktır. Bunun yanında bol su içmek, tuzlu ve şekerli gıdalardan olabildiğince uzak durmakta oldukça önemlidir. Bunları gerçekleştirdiğiniz taktirde kilo verip forma girerken istediğiniz ince yapılı yüze sahip olmanızda mümkün olacaktır.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: