Yüzü kızaran erkek çekiciği

İngiltere’de bulunan üniversiteler tarafından yapılan araştırmaya sonuçlarına göre, kadınlar kırmızı suratlı ve utangaç erkekleri daha çekici buluyor.

Diğer Haberler

Yüzü kızaran erkek çekiciği 'Evolutionary Psychology' dergisinde yayımlanan araştırmayla 45 kadına, verilen erkek fotoğraflarını değiştirmeleri ve çekici hale getirmeleri istendi. Bu değişiklikler sonucunda kadınlar ilk olarak resimlerde bulunan erkeklerin cilt renkleriyle oynadı ve daha kırmızı bir ciltte karar kıldıkları ortaya çıkardı.

Kadınlara daha baskın bir karakter yaptırmak istediklerinde ise kırmızı tonları daha da belirgin hale getirdiler.

St. Andrews Üniversitesi? öğretim görevlilerinden Prof. David Perett, 'Kırmızı suratlı erkekler, kadınlara göre baskınlığın, çekiciğilin ve saldırganlığın sembolü' sözleriyle araştırmayı değerlendirdi.

Genellikle erkekler tarafından kadınlarda tercih edilen kırmızı yanaklı, utangaç kadınlar, bu araştırmaya göre kadınlar tarafından da tercih ediliyor. Genellikle sağlıklı olmanın yüze yansıması olarak yansıyan bu durum, iyi bir kan dolaşımından kaynaklandığı biliniyor.

Kaynak:erkekmagazin.com
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: