ZEKİ MÜREN VE BÜLENT ERSOY YORUMU!

Bakan Ertuğrul Günay'ın Bülent Ersoy'la ilgili sözlerine ünlü sanatçıdan tepki geldi..

Magazin

ZEKİ MÜREN VE BÜLENT ERSOY YORUMU! Bakan Ertuğrul Günay, ''Nice yalanlar gördük. Ben bir yıl hatırlıyorum, Zeki Müren Türkiye'nin en büyük erkek sanatçısı, Bülent Ersoy ise en büyük kadın sanatçısı seçilmişti, böyle absürd, dramatik, toplumun aklının karıştırılmaya çalışıldığı dönemlerden geçtik'' dedi.

Günay'ın sözlerine sert tepki veren Bülent Ersoy şu açıklamayı yaptı:

'Türkiye Cumhuriyeti Devleti gibi Atatürkçü büyük bir ülkede Kültür ve Turizm Bakanlığı görevinde bulunan sayın Bakan Beyefendi'nin böylesine bağnazca bir ifade buyurdukları fikirlerini son derece yadırgadım. Zira kendilerine hatırlatmak isterim ki her şeyden önce insan insandır artı musikinin ve icraakarlarının dili, dini, ırkı ve cinsiyeti olamaz, ortak payda musikinin varlığıdır.

Bu arada kendilerini son derece Allah'a yakın dindar olarak gören sayın Günay'a Mevlana Celaleddin Rumi'nin 'kim olursan ol yine gel ' felsefesini de hatırlatırım. Ayrıca merhum Zeki Müren Beyefendi ve bendeniz Türkiye'nin alternatifsiz zirvedeki klasikleşmiş en büyük isimleriyiz. Bu konuda hiç mütavazı olamayacağım. Kaldı ki Türkiye Cumhuriyet devleti merhum Zeki Müren Beyefendiye mavi bendenize de pembe nüfuskağıdı vermiştir. O nedenle bizlerin hürriyetlerimizin renklerine uygun ödüllerimizi almamızdan daha doğal ne olabilir ki. Bunu verende Türkiye Cumhuriyet devletinin ta kendisidir. Binanaleyh Türkiye Cumhuriyeti'nin Kültüründen sorumlu sayın Günay eğer bu durumdan muzdarip ise acilen istifa edip, huzura kavuşması tarafımdan saygılarımla tavsiye olunur.''

YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: