ZEKİ'CE BİR ELEŞTİRİ

'Cennet Mahallesi' adlı dizide aynı seti paylaştığı Melek Baykal'ın rol aldığı 'Sokrates'in Son Geccesi' adlı tiyatro oyununu izlemeye giden Zeki Alasya, gösteri sonrası açtı ağzını yumdu gözünü.

Magazin

ZEKİ'CE BİR ELEŞTİRİ Oyunun, sahne tasarımı ve teknik açıdan başarılı olmasına rağmen yanlış seçim olduğunu söyleyen Alasya, günümüz Türkiye'sinde böyle oyunları sahnelemenin çok gereksiz olduğunu iddia etti: '2000 yıl öncesi Atina'sını ve demokrasiyi anlatan bu oyunlar günümüz Türkiye'si sorunlarından çok uzak. Bu gibi oyunlar, her şeyi üstü kapalı ve yüzeysel anlatılıyor. Oysa günümüzde açıkça birşeyleri anlatmaya ve halkımıza belli etmeye ihtiyacımız var. M.Ö. 2000'de yaşamıyoruz, günümüz Türkiye'sindeyiz. Böyle tiyatroculuk olmaz!' Ünlü oyuncunun yakın dostu Melek Baykal ise, Alasya'nın sözleri üzerine 'Böyle tartışmalara girmeyeyim, görüşüne saygım var' demekle yetindi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: