Zernek barajı dondu!

(DHA) - VAN'ın Gürpınar İlçesi'ndeki 105 milyon metreküp su kapasitesine sahip Zernek Barajı, aşırı soğuklardan dolayı dondu.

Yaşam

Zernek barajı dondu! Van'da kar yağışının ardından soğuk hava etkisini sürdürüyor. Hava sıcaklığı geceleri sıfırın altında 20 dereceye kadar düşüyor. Aşırı soğuklar nedeniyle Van- Hakkari karayolundaki Gürpınar İlçesi'nde bulunan 105 milyon metreküp su kapasiteli 50 bin metrekarelik Zernek Baraj Gölü'nün yüzeyi de tamamen buz tuttu. Kafes balıkçılığı da yapılan baraj gölünün içinde bulunan tekneler ve kafesler de yaklaşık 25 santimetre kalınlığındaki buz kütlesine gömüldü. Baraj gölünün kıyısına vuran ve soğuktan donan dalgalar da ilginç görüntü oluşturdu. Van Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri hava sıcaklıklarının yarından itibaren sıfırın altında 15 ile 12 derece arasında seyredeceğini ve buzlanmanın süreceğini bildirdi.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: