Zeynep Beşerler isyan etti: Çocuğumun geleceği adına endişeliyim

Oyuncu Zeynep Beşerler, önceki gün burslu öğrencilerin eğitimine destek olmak amacıya düzenlenen defilenin finalinde podyuma çıktı.

Magazin

Zeynep Beşerler isyan etti: Çocuğumun geleceği adına endişeliyim Mayıs ayında annelik heyecanı yaşayan Zeynep Beşerler, kız çocuklarına destek olmak için böyle bir projede podyumda çıkmayı kabul ettiğini söyledi.

Güzel oyuncu, defilenin konusu çocukları olunca, geçen hafta çok tartışılan "cinsel istismar önergesi" hakkında da görüşlerini bildirdi. Beşerler, toplumun tüm kesiminden gelen yoğun tepkiler üzerine geri çekilen önerge için "Bu konuda fikir yürütmek bile acı veriyor. Bir fikrimin olmasını bile istemiyorum. Şok ve dehşet içinde olan biteni okuyor ve izliyoruz. Söyleyecek hiçbir şey bulamıyorum. Aşırı sinirleniyorum. Bu yanlıştan bir nebze olsun dönüldü ama bu zihniyetten inşallah bir kurtulur, silkeleniriz" dedi.


Reşit olmayan evliliklerin çok üzücü olduğunu dile getiren, oyuncu sözlerini şöyle sürdürdü: Kız çocuklarının mutlaka eğitilmesi gerekiyor. Mağdur insanlar dururken onları mağdur edenleri kurtarmaya çalışmak akıl alır gibi değil. Ben çocuğum adına çok korkuyorum. Gelecek kaygısı yaşıyorum. Korkularım çoğaldı. Eskiden hiçbir endişem yoktu. Şimdi ise birçok şeyden korkuyorum. “Ne olacak, ne bitecek, nasıl olacak” diye gerçekten umutlarımın kırıldığı bir dönemdeyim”…


Geçmişte güven içinde bir yaşam sürdüğünü, sokakta oyunlar oynayıp çocukluğunu doyasıya yaşadığını ifade eden Beşerler, en büyük temennisinin tüm çocukların güvenle sokakta oyun oynayabilecek, ebeveynlerin çocuklarını gönül rahatlığıyla sokağa bırakabildiği bir Türkiye olduğunu söyledi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: