ZEYNEP CASALİNİ: HAVUZDA DOĞUM YAPMAK İSTİYORUM!

Geçtiğimiz yıl Tahsin Berk'le evlenerek Bodrum'a yerleşen ve beş aylık hamile olan şarkıcı Zeynep Casalini, normal doğum yapmak istediğini söylüyor: Hatta en çok evde, havuzda doğum yapmayı istiyorum; umarım olur.

Magazin

ZEYNEP CASALİNİ: HAVUZDA DOĞUM YAPMAK İSTİYORUM! Hamileliğiniz nasıl geçiyor?
İlk üç ay oldukça zor geçti. Çok midem bulanıyordu. Hatta restorana bile gidemiyordum. Ama şu an gayet güzel geçiyor. Çok büyük bir sorunum olmadı, umarım böyle de sorunsuz tamamlanır.

BİR TABAK PEYNİR YEDİM
Aşermeler oluyor mu?
Bir kere çok aşerdim ve bir koca tabak peynir yedim. Çikolata yemiyorum. Alternatif yemekleri tercih ediyorum. Mesela pekmezli, saf kakaolu brownie yapıp yiyorum. Ama bunun içinde de un yok. Hatta pişirmiyorsunuz bile. Böyle enteresan bir şey. Tahsin de önce yadırgadı ama yiyince o da çok beğendi.

19 yıl sonra dünyaya bir bebek getirecek olmak nasıl bir duygu?
Ceren'i 19 yıl önce İngiltere'de epidural anesteziyle dünyaya getirdim. Bana o zamanlar kimse, kiloma dikkat etmem veya spor yapmam gerektiğini, hatta bu egzersizlerin doğuma yardımcı olduğunu söylemedi. Bu yüzden Ceren'i çok ama çok zor doğurdum. Şimdi çok daha bilinçliyim. Hatta Tahsin evde olsun, kendi başıma bile doğurabilirim diye düşünüyorum.

Doğum planınız nedir?
5.5 ya da 6 haftalıkken Marmaris'te Dr. Hakan Çoker'e gittim. Kendisine ağrılı bir doğum yaşamak istemediğimi söyledim. Bana kursa gelmem gerektiğini söyledi. Bir de yoga hocam Eva'nın söylediği bir şey var ki benim de çok hoşuma gidiyor: "Bebeği yapan vücut bebeği doğurabilir..." Çok doğru bir şey ve bu yüzden hiç kimse normal doğumdan korkmamalı. Bir de doğumda sevdiğiniz insanların yanınızda olması, özel bir mekanda olmak çok önemli. Aslında hastane ortamı bile uygun değil. Çünkü ışıklar, metaller ve kalabalık var. Benim o yüzden en çok istediğim şey evde, havuzda doğum yapabilmek. Umarım olur.

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz zaman neler hissettiniz?
Bodrum'daydık. Ceren, Tahsin ve ben denize girmeye gittik. Ama ben kendimde bir durumlar olduğunu hissediyordum. Deniz dönüşü eczaneden test aldık. Testin sonucu negatif çıktı. Ceren "Bence bu test doğru değil, sen hamilesin!" dedi. Daha sonra Tahsin'le İzmir'e gittik. Yoldayken Milas'ta bir laboratuvarda kan testi yaptırdık ve testin sonucunun pozitif olduğunu öğrendik. Ve o mutlulukla İzmir'e uçtuk...

Bu habere Tahsin Bey'in ilk tepkisi nasıl oldu?
Tahsin tabii ki çok mutlu oldu ve heyecanlandı. Ben ona "Hamile olduğumu biliyordum" dediğimde "Ben de biliyordum" dedi. Şu an daha yeni beşinci aya girdiğim için hareketlenmeleri yeni yeni hissetmeye başladık. O da bunlara şahit olduğunda çok heyecanlanıyor. "Kızım olacak" diye mutlu mutlu dolaşıyor.

GÖBEK BAĞIMIZI KESSEK!
Kızınız Ceren, kardeşi olacağını öğrendiği zaman neler hissetti?
Biz kızımla da çok bağlıyız birbirimize. Hatta bazen bana, "Göbek bağımızı kessek mi anne!" gibi şeyler der. Bugüne kadar böyle bir ilişkimiz olduğu için de belki kardeşinin olacağı konusu onda bir tedirginlik yaratıyor olabilir. Ama bebek doğunca böyle bir şey olmayacağına eminim. Hatta yanımda olsa çok güzel bakacağını da biliyorum. Ama maalesef okula gittiği için İstanbul'da yaşıyor.

YOGA VÜCUDU DOĞUMA HAZIRLIYOR
Yoga yapmanın yararını görüyor musunuz?
Hamile kalmadan önce pilates yapıyordum. Hamilelik yogasını bir aydır yapıyorum. Ama benim hamilelik yogam çok ileride. Yani başlangıç düzeyinin çok üstündeyim. Yaptığım hareketler zor. Ama yoga, nefes açmak ve doğumu vücuda hazırlamak açısından çok önemli. O yüzden herkese tavsiye ederim.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: