ZEYNEP HOLLYWOOD YILDIZI OLDU!

Zeynep Mansur, Gold İstanbul dergisi için Hollywood'un efsane sarışını Marilyn Monroe kılığına girdi.

Magazin

ZEYNEP HOLLYWOOD YILDIZI OLDU! Ünlü şarkıcı, verdiği pozlar gibi iddialı konuştu: 'Marilyn Monroe'nun birçok ucuz benzeri oldu. Ucuz projelerde, komik peruklarla Marilyn'e benzetilmeye çalışılanlar oldu. Türkiye'de daha önce bu kadar kaliteli bir çalışma yapılmamıştı.'

Zeynep Mansur, Gold İstanbul dergisi için Hollywood’un efsane sarışını Marilyn Monroe kılığına girdi. Ünlü şarkıcı, verdiği pozlar gibi iddialı konuştu: 'Marilyn Monroe’nun birçok ucuz benzeri oldu. Ucuz projelerde, komik peruklarla Marilyn’e benzetilmeye çalışılanlar oldu. Türkiye’de daha önce bu kadar kaliteli bir çalışma yapılmamıştı.'

Gold İstanbul dergisi için Marilyn Monroe kılığına girdiniz. Nasıl geçti çekimler?

Çalıştığım ekip çok iyi ve başarılıydı. Ortaya çok güzel fotoğraflar çıktı. Çekimler, Merter Green Park Otel’de gerçekleşti. Saç ve makyajımı Jerry Stolwljk yaptı, moda editörü ise Sedat Doğan’dı. Fotoğraflarım da Gencer Bavbek’in imzasını taşıyor.
Peki neden böyle bir çekim yapıldı? Sizin Marilyn Monroe’ya özel bir ilginiz mi vardı, yoksa dergi mi bu konsepti istedi?

Hayır, özel bir ilgim yoktu, ben tercih etmezdim Marilyn Monroe taklidi yapmayı. Çünkü bugüne kadar çok fazla taklitleri yapıldı. İsim vermek istemiyorum ama Marilyn Monroe’nun birçok ucuz benzeri oldu. Ucuz projelerde, komik peruklarla Marilyn’e benzetilmeye çalışılanlar oldu. Biz daha özverili bir çalışma içinde bulunduk. Türkiye’de gerçekten Marilyn Monroe’a bu kadar çok benzetilip, bu kadar kaliteli bir çalışma yapılmamıştı daha önce. Bu yüzden kendi fotoğraflarımın daha kaliteli ve güzel olduğunu düşünüyorum.

Çekimler için nasıl bir hazırlık yaptınız?

Saçlarımı birkaç ton daha açık renge boyattım, kaşlarım da daha farklı bir şekilde alındı.

Çekimler ne kadar sürdü?

Yaklaşık altı-yedi saat...

Bir firmanın katalog çekimlerinde modellik yapınca bir anda dikkatleri üzerinize çektiniz. Fotoğraflarınıza gelen tepkiler nasıldı?

Gayet olumlu eleştiriler aldım. Modelliğe devam edeceğim. Çünkü birçok firmadan teklif alıyorum.

Birçok manken varken bu teklifin size gelmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Mutluluk verici bir şey bu. Fizik olarak müsait olduğumu düşünüyorlar ki teklif ediyorlar, yoksa Nelson gibi bir firma bana teklifte bulunmazdı. Mayo mankenliği de zordur. Mayo mankenliği, bırakın herhangi birinin, her modelin bile yapabileceği bir şey değil. Fiziğime güveniyorum. Ukalalık olmasın ama modellik tekliflerinin gelmesi beni şaşırtmıyor.

Genelde mankenlikten şarkıcılığa geçiş yapılır. Sizse tam tersini yaptınız...

Şarkıcılıktan modelliğe geçmek, benim yaptığım bir ilk oldu. Zaten daha önce yaptığım şarkılar olsun, klipler olsun, ismim hep ilklerle gündeme geldi. Bir şarkıcının model olması alışılmış bir durum değil. Zaten bunu yapabilecek fiziği müsait çok şarkıcı da yok. Gerçi benim arkamdan birçok şarkıcı arkadaşım da modellik yapmaya başlamış ama öncü olmak güzel bir şey tabii.

Peki formunuzu korumak için neler yapıyorsunuz?

Yediklerime çok dikkat ediyorum, geç saatlerde yemek yemiyorum. Elimden geldiğince de spor yapıyorum.

Yeni bir albüm çalışmanız var mı?

Nisan, mayıs gibi bir albüm çıkarmayı düşünüyorum. Ancak net bir tarih söylemiyorum. Çünkü birçok işi bir arada yürütüyorum. Dolayısıyla albüm bu aylara yetişemeyebilir de.
Bir de televizyon programı projeniz var sanırım...

Evet, bana ait bir proje bu. Programın ismi 'Babalar ve Kızları' olacak. Ben hazırlayıp sunacağım.

İçeriği ne olacak bu programın?

Ünlü hanımların babalarıyla olan yaşantılarını anlattıkları, duygusal bir program olacak. Programım haftada bir gün yayınlanacak. Bir kanalla da anlaştık, bugünlerde çekim için tarih belirliyoruz.

Nereden çıktı televizyon programı yapma fikri?

Uzun zamandır hem hazırlayıp hem de sunacağım bir proje aklımda vardı. Zaten daha önce de televizyonda birçok proje yaptım. Ama ilk kez kendim hazırlayacağım programı. Uygun bir kanalla uygun ortamı bulunca, aklımdaki bu projeyi gerçekleştirmeye karar verdim.

Şarkıcılık, mankenlik, sunuculuk... Çok yoğun bir tempoda çalışıyorsunuz. Özel hayatınız nasıl gidiyor bu tempoda?

Gitmiyor... Ama özel hayatımın ’gitmemesinin’ bu yoğunlukla alakası yok. Kısmet bu işler... Şu an hayatımda birisi yok, ileride olur inşallah.

En beğendiğiniz mankenleri sorsam...

Şu an aklıma fazla isim gelmiyor ama Güzide Duran ve Çağla Şıkel’i söyleyebilirim.


YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: