Zeytinyağı tereyağından sağlıklı çıktı

Tereyağı markasının araştırmasında zeytinyağının daha sağlıklı olduğu tespit edildi.

Yaşam

Zeytinyağı tereyağından sağlıklı çıktı Danimarka’da süt ürünleri üreten bir firmanın, yaptırdığı araştırmada zeytinyağının daha sağlıklı olduğu kanıtlandı ve araştırmayı yapanlar tereyağı tüketiminden kaçınılması gerektiğini açıkladı. Ayrıca yemeklerde zeytinyağı kullanmanın, tereyağına oranla sağlık açısından daha iyi olduğu iddia edildi.

Danimarkalı biliminsanları sağlıklı insanların bile günde bir çay kaşığından daha az tereyağı yemesi gerektiğini açıklasalar da, az miktarda bile olsa tereyağının kolesterolü yükseltiği belirtildi. DHA’nın haberine göre; araştırmada, her gün belli bir miktar tereyağ veya aynı miktarda zeytinyağı yiyen katılımcıların verileri karşılaştırıldı. Buna göre kolesterol değerleri normal olan ve günde 2 bin kalori alan bir insanın bile, günde en fazla bir çay kaşığının üçte ikisi kadar tereyağ yemesi tavsiye edildi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: