Zincirlikuyu'da satılık kelepir aile kabristanı!

1981 yılında bir iş adamı tarafından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda satın alınan dört kişilik aile kabristanı, iş adamının çocukları tarafından 500 bin liraya satılığa çıkarıldı.

Yaşam

Zincirlikuyu'da satılık kelepir aile kabristanı! Mezarlığın satışını gerçekleştiren Ayşe Demirkıran şu bilgileri verdi: "Aile kabristanı 1981 yılında 1000 lira karşılığında satın alınmış. 4 kişilik bu aile kabristanı boş toprak olarak bulunuyor. Tam ortasında devasa bir mavi çam bulunuyor. Zincirlikuyu Camii'ne 250 metre yakınlığında. 5 kişilik aile için alınan bu mezarlığı alan kişi İstanbul dışına defnedilmiş. Eşinin de vasiyeti üzerine kendi annesinin yanına gömülmesi üzerine bu mezarlık boşta kalmış. Kardeşler arasındaki iletişimsizlik bu mezarın satılmasını gündeme getirmiş. Yaşları zaten 60'ın üzeri olan bu insanların her biri ayrı bir yol çizmişler. Dolayısıyla satmak istiyorlar. Zincirlikuyu'da yer bulmak çok zor. Her bir tanesinin değeri 500 bin yapması gerekirken, bir an önce son kalan bu hisseyi bölmek için 4 kabristanın tamamını 500 bin liraya satıyorlar".

Haber: Deniz ALTUNTAŞ
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: