Zıpkının ucundaki kamerayla ölümünü görüntüledi

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, dün öğlen saatlerinde yaptığı zıpkınla dalış avında kaybolan 29 yaşındaki bankacı Okan Karadaş'ın zıpkının ucuna taktığı kamera ile son onlarını görüntülediği ortaya çıktı.

Diğer Haberler

Zıpkının ucundaki kamerayla ölümünü görüntüledi Kaybolduktan sonra 25 metre derinlikte bulunan zıpkının ucundaki kamera ile Karadaş'ın kendisini görüntülediği ve son anlarını kameraya kaydettiği görüldü. Gecce olması nedeniyle bu sabah saatlerinde başlanan arama-kurtarma çalışmalarına Karadaş'ın kamerasındaki görüntülerden yola çıkan sahil güvenlik dalgıçları aramalarını bu yönde yoğunlaştırdı. Karadaş'ın yaklaşık 60 metre derinlikte olduğu ve geçirdiği baygınlık sonucu beline bağlı kurşun ağırlıklar nedeniyle su yüzeyine çıkamadığı ve dibe gittiği tahmin ediliyor.

SON DAKİKA...

CESEDİ BULUNDU


Yaşar ANTER/ BODRUM (Muğla),(DHA)- Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, zıpkınla balık avlamak için denize açılan ve bir daha kendisinden haber alınamayan bankacı 29 yaşındaki Okan Karadaş’ın Küçük Tavşan Adası yakınlarında cesedi bulundu.

Bir bankanın Bodrum Şubesi’nde çalışan Okan Karadaş, dün saat 13.00 sıralarında kendisiyle aynı yaşta olan amcasının oğlu Sercan Karadaş ile zıpkınla balık avlamak için Gündoğan Beldesi’ne gitti. İkili, Kızılburun Mevkii’nde dalış yaptı. Bir süre sonra sudan çıkan Sercan Karadaş, kuzenini göremeyince meraklandı. Bir süre bekleyen Sercan Karadaş, kuzeninin gelmemesi üzerine başına bir şey gelmiş olabileceğinden şüphelenip durumu jandarma ve sahil güvenlik ekiplerine bildirdi.

Bölgedeki balıkçılar ve sahil güvenlik ekipleri, Marmaris Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’ndan gelen SAT komandoları ve yakınlarının katıldığı arama çalışması başlatıldı. 25 metre derinlikte Karadaş’ın zıpkını bulundu, ancak tüm aramalara rağmen kendisine ulaşılamadı.

Havanın kararması nedeniyle ara verilen arama- kurtarma çalışmalarına bugün sabah saatlerinde 10 balıkçı teknesi ve Sahil Güvenlik dalgıçları ile tekrar başlandı. Sahil güvenliğe ait bir helikopter de arama çalışmalarına havadan destek verdi. Karadaş’ın cesedi, saat 08.00 sıralarında, dalış yaptığı yerin 1 mil kadar açığındaki Küçük Tavşan Adası yakınında su yüzeyinde bulundu.

Karadaş’ın Sahil Güvenlik botuna alınan cesedi, Gündoğan Beldesi Limanı’na çıkartıldı. Burada cenaze aracına aktarılan Karadaş’ın cesedi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Karadaş’ın cesedi götürülürken, limanda bekleyen babası İbrahim Karadaş ve diğer yakınları gözyaşlarına boğuldu.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: