Zuhal Olcay'dan yardım geccesi!

Caddebostan Rotary kulübünün düzenlediği, Kistik Fibrozis hastalığına dikkat çekmek ve bu bağlamda sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiren Caddebostan Rotary Kulübü, önceki gün Zorlu Performans Sanatları Merkez,'nde Zuhal Olcay ve Sinema Senfoni Orkestrası ile bir yardım geccesi düzenledi.

Magazin

Zuhal Olcay'dan yardım geccesi! "İnanın benim de bu hastalıktan haberim yoktu"

Konser öncesi basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Olcay; "İnanın arkadaşlar bu teklif ilk bana geldiğinde ve bu hastalıktanbahsedildiğinde bir an durdum. Çünkü daha önce hiç adını duymadığım vevarlığından haberim dahi olmadığı bir hastalıktı. Oysa yaptığımaraştırmalar sonucu her yeni doğan 3000 bebekten birisi bu hastalığınriskini taşıyormuş. Bende bu özel gecede hem bu hastalığa dikkatçekmek hemde ufakta olsa bir yardımda bulunmak adına sahne çıkıyorum,umarım beğenirsiniz." açıklamasında bulundu

Cihazları bağışladık!

Caddebostan Rotary Kulübü dönem başkanı Volkan Akyıldız ise geceyle ilgili şunları söyledi. "Kistik Fibrozis vücuttaki bir çok sistemi etkileyen genetik bir hastalıktır. Pek bilinmiyor.. Genelde çocuklarda görülüyor çünkü teşhis edilemediği için erken yaşta vefat ediyorlar! Yaklaşık 3 yıldır Caddebostan Rotary Kulübü ailesi olarak bu hastalığa sahip çocuklar için farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. tedavileri için gerekli pahalı cihazları alıp Marmara Hastanesine bağışladık! Şimdi de aynı hastanede bir tanı ve tedavi merkezi kuruluyor, yeni cihazlar alınması gerekiyor! Büyük bir işe kalkıştık biz üzerimize düşen organizasyonu yaptık.. Şimdi gelin hep birlikte bu güzel müzik ziyafetinin çocuklarımız için nefes olmasını sağlayalım."

Senfoni orkestrası ile konser verecek!

Gecceye katılan bir diğer ünlü isim Linet ise ilk defa Zuhal Olcay'ı sahnede canlı canlı dinlemenin heyecanını yaşadığını söyledi. Ayrıca Yakın zamanda Sinema Senfoni Orkestrası ile kendisinin bir konser vereceğini söyleyen güzel şarkıcı Linet, "Senfoni Orkestrası ile konser verecek olmak gerçekten çok heyecan verici. Benim içinde farklı bir tecrübe olacak. Umarım beni dinleyen herkeste beğenir konserimizi." açıklamasında bulundu.

Sahne sonrası acı haberi aldı!

Sahne sonrası kulise giden Zuhal Olcay, yardımcısından aldığı haber ile yıkıldı. Uzun süredir rahatsız olduğu öğrenilen babası Cevat İşanç'ın hastanede vefat ettiği haberini alan Zuhal Olcay, göz yaşları ile oradan ayrıldı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN...
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: