ZUMA ARTIK İSTANBUL'DA

Londra’nın ünlü ve ödüllü Japon restoranı Zuma, Hong Kong’dan sonra İstanbul’da Ortaköy Radisson SAS Bosphorus Hotel’de hizmete girdi..

Magazin

ZUMA ARTIK İSTANBUL'DA Zuma Londra'yla ortaklaşa yapılan proje için 2 milyon doların üzerinde para harcandı. Dekorasyon için seçilen objeler Brezilya'dan Japonya'ya kadar dünyanın çeşitli ülkelerinden getirildi. Diğer şubelere sadık kalarak yapılan mekanın mimarı Sinan Erül. Barmen ve aşçıları başta olmak üzere kadrosu Londra'dan getirilen restoranda yemek ve içki sunumları önem kazandığı için tabaklar Japonya'da bir ustaya elde yaptırılıyor.

Kişi başı 40 pound

Victoria ve David Beckham çifti, Madonna, Elton John, Russel Crow, John Travolta, Beyonce, Gwyneth Patrow, gibi ünleri ağırlayan Londra Zuma'da kişi başı ortalama fiyat 40 pound. İstanbul Zuma'da fiyatlar piyasa şartlarına göre yorumlanacak olsa da birçok malzeme ithal ve özel olduğu için maliyetlerin yüksek olacağı tahmin ediliyor.

Ocakbaşında sake keyfi

Londra ve Hong Kong şubelerindeki gibi açık mutfak stilinin hâkim olduğu restoranın diğerlerinden farkıysa iki katlı olması. Üst katta bar ve bar lounge alanı, alt katta ise daha düşük ses düzeyinde müziğin olduğu ana yemek salonu, Sushi Bar ve Robata Grill bar yer alıyor.
Sake barda ise Japonların geleneksel içkisi sake sunulacak. Türkiye'nin ilk sake listesine sahip restoranda Zuma için özel üretimlerde yer alıyor. Robata Grill ise Türk ocakbaşı konseptinin Japon versiyonu olarak adlandırılıyor.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: