Ateşle oyun olur: Teppanyaki Alaturka

Sizce de hayat, her anını aynı yaşamak için fazla kısa değil mi? Her gün aynı saatte uyanmak, birbirinin kopyası kıyafetleri giymek, aynı işleri aynı şekilde yapmak, aynı konular hakkında konuşmak, aynı saatte eve gitmek, hep aynı şeyleri yemek ve tekrar yatağa geri dönmek.. Bir çoğumuzun hayatını bağladığı bu rutin, ara sıra zincirlerini kırmak istemez mi? Hayatın bizi şaşırtmasını hangimiz istemeyiz? İşte tüm bu rutinden bir yemeklik uzaklaşmak için harika bir öneri: Teppanyaki Alaturka!

ART OF FOOD


Teppanyaki Alaturka, ilk olarak Ankara’da başlayan bir macera. Uzun yıllarımı Ankara’da geçirmiş biri olarak bu gurur verici haber, beni gerçekten çok mutlu etti. Hayatın her anını, elimden geldiğince farklı yaşama çabası içinde olan bir insan olarak Teppanyaki Alaturka tam bana göre!

Evet, rutin her zaman kötü değildir, belli bir düzenin bir parçası olmak, düzenli bir bütünün parçalarından biri olmak kötü değildir; fakat arada es vermezsek, bu hayattan ziyade, daha çok işkence olur! Her sabah aynı saatte kalkmayın mesela, yarım saat erken başlayın güne. Gün batımına eşlik etmek kolaydır, siz doğuşuna şahitlik edin. Yoğun olacağını bildiğiniz bir güne “Of” la başlamayın; yeni bir günü şükürle karşılayın, gülümseyerek. Her gün üzerinizde sizin için özel olan bir kıyafet, aksesuar bulundurun. Siz yağan yağmuru değil, bulutların arasında kendini göstermeye çalışan güneşi hissedin. Her günün sabahı, dışarıda sizin “Günaydın” demenizi bekleyen milyonarca insan olduğunu unutmayın.. Her gün mutlaka farklı bir şey yapın, evinizde, işinizde, yolda yürürken, konuşurken.. Akşam tekrar yatağınıza döndüğünüzde, farkınızı hissedin, fark yarattığınızı hissedin!


Ruhunuzu, midenizi ve aklınızı şaşırtın

Belki hepimizin hayatımızda her an, büyük değişiklikler yapmaya şansımız yok. Bu yüzden, asıl farklılıktan bahsetme sebebime, esas konuya gelelim.. Her akşam aynı tarzda yenen yemeklerden sıkılmadınız mı? Her öğlen aynı yerde, aynı lezzetlere bir dur demenin vakti sizce de gelmedi mi? İşte, Teppanyaki Alaturka tam bu noktada karşımıza çıkıyor! Teppanyaki Alaturka ekibi, sizi şaşırtmak için bekliyor.. Sektöre kattığı tartışılmaz farklı soluk sayesinde, yemekler artık görsel bir şölene dönüşüyor!


Bu lezzetlerin ateşi nasıl alevleniyor?

Aralık ayında, İstanbul’daki 1. yılını dolduran Teppanyaki Alaturka, ilk bakışta dış mimarisi ile farklılık yaratmayı başarıyor. İçeri adım attığınızda ise sizi son derece şık bir ambiyans karşılıyor. Teppanyaki kelimesi, Japon mutfağında demir tabak anlamına gelen “teppan” ve ızgaralanmış ve az yağda pişirilmiş anlamına gelen “yaki” kelimelerinden türemiş. Eşi benzeri olmayan bu yemek kültürü keşfetmek için isteyenler için, “sacda pişirilen yemek” yöntemini, şeflerinin ustalığı sayesinde hem görsel şölene, hem de lezzet şenliğine dönüştürmüş.
Yemek yerken, aynı zamanda eğlendirmeyi de amaçlayan, dünyanın en önemli noktalarında görev yapmış Flipinli şefler sayesinde, yemekleriniz artık çok daha eğlenceli bir hal alıyor.


Öğle yemeği için az vaktiniz olduğunu asla düşünmeyin!

Öğlen kırmızı, akşam siyah mönü

Bu kadar teferruatlı bir yemek için, uzun uzun sofrada oturmanıza gerek yok. Teppanyaki Alaturka’yı sadece akşam yemekleriniz için bir seçenek olarak görmek çok büyük bir hata olur. Gün ortasında, size iyi gelecek bir değişik yapmak istediğiniz anda, atın kendinizi Teppanyaki Alaturka’nın kollarına..


Rutinin dışında olmak..

“Et mi, tavuk mu, balık mı?” kısıtlaması kesinlikle yok.. Yemek seçimlerinde artık daha özgürsünüz. Farklı masa düzeniyle de farkı hissedeceksiniz. Hep aynı yemekler, aynı düzen size de sıkıcı gelmeye başladıysa, burada yemekler Flipinli şefler tarafından gözlerinizin önünde, görsel bir şölenle pişerken sabırsızlıkla tatmayı bekleyeceksiniz.
20 adet minik set mönüsü mevcut. Dilerseniz bu mönülerden birinin keyfini çıkarıyor, dilerseniz a la carte bölümde lezzetleri tamamen kendiniz seçiyorsunuz.

Art of Food favori mönüleri;Aşk yaşadığım lezzet: Havuç ve soğan dolgulu Beef Rool


Kalamar Ahtapot Sote

Profesyonel bir hazırlık evresine şahit olduktan sonra, zarif sunumuyla önünüze gelen, tek kelimeyle harika bir lezzet. Tereyağı ve Soya sosuyla tatlandırılmış Kalamar Ahtapot Sote! Farklı ve unutulmaz bir deneyim için Teppanyaki Alaturka, Etiler'in göz bebeği Nispetiye'de sizleri bekliyor.


Kuzu Pirzola

Samosa yufkasına sarılmış kuşkonmaz ve mantarın eşlik ettiği, tadı damağınızdan silinmeyecek bir lezzet..


Jumbo Karides


Aşkın Teppanyaki Alaturka hali

Video.


Hayatınızın her anını farklı yaşamanız dileğiyle..

Bunlarda ilginizi çekebilir: