Ege kıyılarına vuralım..

Kafa dinlemek isteyene sükunet, eğlencesi gelene dinamizm aşılar Çeşme. Rengarenk dokusu her ana neşe saçar. Şehirden uzaklaş, sahilin kokusunu içine çek; tüm ümitlerini, neşeni ve mutluluğunu koy bavula, düş yollara.. Yaz aylarını fırsat bilip Ege kıyılarına vurmaya hazırsan benden sana ufacık öneriler..

ART OF FOOD

Uzanmışım kumsala..

Denizin mavisinden ilham alan eğlence: Madeo Beach

Bu sene Çeşme denilince akla gelen ilk isimlerden biri de tabii ki Madeo. Geçen sene Alaçatı sahillerinde tanıştığımız Madeo, aynı Alancha gibi; kış sezonunda da bizi yalnız bırakmak istememiş ve rotasını Karaköy'e çevirmişti. Şimdiyse yazın gelmesiyle birlikte esas yerine tekrar döndü. Eğlenceyi plaja taşımaya, eğlencenin tadını çıkarmaya, dans etmeye ve Ege kıyılarında yankılanan kahkahaların tadına varmaya hazırsan; Madeo seni bekliyor. Kokteyllerden buz gibi bir öneri de aklında olsun; Madeo Mule. Yaz boyunca Happy Hours ile çılgınlığa hazırla kendin. Müzik direktörlüğünü Kerem Önger'in yaptığı mekan, sezon boyunca bir çok ünlü DJ'i müzikseverlerle buluşturacak.


Before Sunset: Çeşme'nin serin sularına biraz müzik, biraz lezzet ve çokca eğlence katmak isteyenlerin buluşma noktası Before Sunset'i kesinlikle denemelisiniz.

Fly-Inn Beach: Çeşme’nin en popüler beachlerinden Fly – Inn Beach, berrak denizi, keyifli kumsalı, eşsiz lezzetleri kadar ağırladığı ünlü DJ’ler ve unutulmaz anlara imza atan partileri ile de bu yaz adından söz ettiriyor!

Alaçatı lezzet patlaması!


Alaçatı'da Alancha efsanesi

İlk olarak yolculuğuna Alaçatı'da başlamıştı Alancha; sonrasında kış sezonunda şehirde de lezzet serüvenimize ortak olmaya geldi. Ama kim ne derse desin; Alaçatı'da o kendine has tarzının, doğaya olan saygısının, muhteşem manzarasını ve minimal dokunuşunun yeri bambaşka! Ve uzun, yorucu bir kış sezonundan sonra yine, yeni ve yeniden yaz güneşi Alaçatı'da, Alancha'da doğuyor. Kültürleri, gelenekleri, tarihi, yaşanmışı ve yaşanacağı aynı tabaklarda buluşturan bir lezzet yolculuğu var Alancha'da. Şef Kemal Demirasal'ın olağanın her zaman dışına çıkmayı başaran çizgisi ve lezzet yorumlarını kesinlikle denemenizi öneririm. Anadolu'nun verimli topraklarından, sofralarından; Ege'nin pazarlarından, yeşilinden, mavisinden; sokak yemeklerinden ilham alan harika bir hikaye.


Alaçatı'nın Tapu'su

Alaçatı'nın renklerinde kaybolduğumuz sokaklarında gizlenen bir keyif noktası Tapu. Her anından farklı bir lezzet keşfedeceksin. Alaçatı'nın keyfine ve lezzetine tam olarak varmak istiyorsan, kesinlikle Tapu'nun hayatına dokunmasına izin vermelisin. Sadece yemekler değil, ambiyans da çok başarılı! Müzikler, minik şarap mahzeni ve eski bir klise evinin bahçesinden konumlanan Tapu'da zaman dursun isteyeceksin. Arnavutköy'ün keyfine doyum olmayanı Oscarlı Zıpkın'la hayatımızın lezzet katan Erhan Görücüoğlu'nun imzasını taşıyan Tapu'ya bayılacaksın!


Kısa kısa..

Çeşme'ye gittiysen kumru yemeden dönme. Ege Mutfağı'nın her türlü lezzetiyle tanışacağına, mis gibi otlarla başbaşa kalacağını bil; Çeşme'de zeytinyağlı patlaması yaşamanı kesinlikle öneririm. Mezeleriyle kendinden geçmeye de hazırlan; burada favanın da tadı bir başka olacak, patlıcanın da, atomun da.. Kendine unutulmaz bir meze şöleni çekmek istersen, sana favorilerimi sayabilirim..

"Sen hiç Alaçatı’yı tattın mı? Tarihini koklayıp, toprağından bir yudum aldın mı?" diye soran, yaşamın en lezzetli mezelerini gurme tatilcilerle buluşturan Fava kesinlikle denenmeli. Ferdi Baba, Asma Yaprağı, Meyhane Şerefe, Aysel..


Bu numaraları bilmende fayda var..

Köşe Kahve: 0232 716 04 13

Kuş Kafesi: 0232 716 64 11

Kuytu: 0232 716 88 35

Orta Kahve: 0232 716 88 22

Mi Cassa: 0232 716 60 75

Söğüşcüm: 0232 723 23 09

Aysel: 0530 969 96 86

Tuval: 0232 716 98 08

Ferdi Baba: 0232 716 90 01

Asma Yaprağı: 0232 716 01 78

Dutlu Kahve: 0232 716 05 97

Bunlarda ilginizi çekebilir: