Beklenen gün geldi: Gecce Winter Guide 2017 çıktı!

Her sayıda bambaşka bir hikaye ortaya çıkıyor; adeta mevsimler, sayfalar arasında can buluyor. İçinde çok büyük bir emeği ve sevgiyi gizliyor her satır. 27. sayısını çıkardığımız Gecce Winter Guide, her zaman olduğu gibi yine kocaman bir dünyanın kapılarını aralayacak…

ART OF FOOD


Aslında hepsi aynı gibi gözüküyor ama gökyüzünden düşen her kar tanesi eşsizdir. Hiçbiri bir diğeriyle aynı şekle sahip değildir. Muhteşem oluşlarının sebebi de bu eşi benzeri olmama durumudur, bence.

Biz de, ufacık bir kar tanesi ile çıktık yola. Dergiyi eline ilk aldığın anda beyazın tüm saflığı içinde bir kar tanesi göreceksin. Eşsiz olmak istedik, ve kesinlikle eşi benzeri olmayan bir işe imza attığımızı düşünüyorum.


Gecce Winter Guide 2017, minimalizmi sadece tasarımında değil; sana açacağı muhteşem dünyaların kapısında da kullandı. Yalın, sade ve son derece şık bir tasarım; her satırı keyif dolu içerikler... Bu kışın keyfini çıkarman için ihtiyacın olan her şeyi 232 sayfa içinde topladık. İstanbul’un en iyi mekanları başta olmak üzere, Ankara, İzmir, Kapadokya, Kıbrıs ve Bodrum’un en çekici önerilerini Gecce Winter Guide 2017 sayfaları arasında buluşturduk. Ülke sınırlarına sığamayanlar için sınırların çok ötesine de geçtik!


Sen yeter ki gezmek, dolaşmak, keşfetmek iste…

Dünya üzerinden keşfetmeni ve yaşamanı bekleyen o kadar çok anı var ki; bazen sadece ufacık bir dokunuş harekete geçmene yetiyor. İstersen dünyanın bir ucuna git, istersen evinden iki adım uzaklığa; fark etmez! Hayatının en güzel gününü nerede yaşayacağını asla bilemezsin…

Yeni, yine, yeniden!

Her sayıda olduğu gibi, 27. sayımızda da farklı bir dergi çıkarmaya kararlıydık. Uzun sohbetler, derin araştırmalar ve yastığa başımızı koyduğumuzda bile düşünme aşamaları sonunda keyfine ve rengine doyum olmayan bir rehber ortaya çıkardık. Gecce Winter Guide 2017’nin benim içinde çok özel bir anlamı var; daha önce birçok kez editörlüğünü yaptığım bu dergide ilk kez Genel Yayın Yönetmeni olarak yer aldım. Umarım her satırına verdiğimiz kocaman emeği fark ettirebilmişizdir…

Hepinizin bildiği gibi, sadece en iyi mekan, alış veriş merkezi ve otel önerilerine yer verdiğimiz Gecce Winter Guide 2017’de, her mekanın kendi başarısına göre bir değerlendirme skalası oluyor.


Peki nedir bu değerlendirme skalası?

Bizim dergiye koyduğumuz her mekanı; Gecce Gurme Kurulu’nun duayen isimleri bir araya gelip verdikleri puanlar ile değerlendirilir. Daha önce 3 yıldız, 5 yıldız gibi skalalar üzerinde değerlendirme yapmıştık, ama bu sene başka bir yeniliğe gitmeyi tercih ettik. Tam yıldızların yanına bir de yarım yıldızları ekleme kararı aldık. Çünkü dünya trendlerinin hızla değiştiği bir dönemdeyiz. Evet lezzet hala çok önemli, ama artık mekanlar sadece lezzetine göre değerlendirilmiyor. Dekorasyonundan valesine, hizmet kalitesinden müzik seçimine, mutfağından valesine, garsonundan işletmecisine, hatta masa örtüsünden çatalına, bıçağına bile dikkat ediliyor. Zor beğenilen, ince eleyip sık dokunan bir dönemdeyiz artık. Biz de mekanları A’sından Z’sine kadar değerlendirmek zorunda hissettik kendimizi. Hak eden mekana, tam olarak hak ettiği değeri verebilmek adına buçuklu yıldızlarımız bu rehberde bize eşlik etti. Bir mekanın yıldızını belirlerken Gecce Gurme Kurulu’nun o mekan için verdiği toplam puan hesaplandı ve kurul üyesi sayısına bölündü. Tüm mekanların yıldızları da buna göre belirlendi.

Buradan da yıldızlı mekanları tekrardan tebrik edip, herkese 5 yıldızlı sezonlar diliyorum!

Gecce ve Zubizu bir arada!

Bir diğer yeniliğimiz ise, uzun yıllardır keyif dolu bir işbirliği içerisinde olduğumuz, sektörün devi Doğuş Grubu ile gerçekleşti. Türkiye’nin en iyi mekanlarını bünyesinde bulunduran şirketin, yeni mobil uygulaması Zubizu’yu duymuşsunuzdur. Bir çok farklı sektörün buluştuğu, keyif dolu bir mobil uygulama kendisi (indirmediyseniz hemen indirin derim!). Türkiye’nin en iyi mekan ve markalarında inanılmaz fırsatlar sunan bir uygulama olan Zubizu’ya, Gecce Winter Guide 2017 sayfaları arasında rastlayacaksınız. Zubizu uygulamasında yer alan mekanların yanına küçük bir Zubizu logosu koyduk. Eğer gitmek için bu mekanlardan birini seçersen, öncelikle Zubizu’yu indirmeni öneririm.

Yurt dışının Top’ları

Dedim ya, Gecce Winter Guide 2017’ye sadece en iyiler girebildi diye. İşte bu yüzden yurt dışında da sadece en iyilere yer vermek istedik. Bu sayıda bir yenilik yaptık ve Miami, New York, Paris, Milano ve Londra’nın Top 10 mekanını belirledik. Tabii açıkça söylemek gerekirse, bu bizi biraz zorladı. Sınırların ötesinde keşfetmeniz gereken bir çok lezzet ve eğlence noktası var. Biz sadece en iyilerini seçtik ve dergimizde yer verdik. Bu ülkelere gitmeyi planlıyorsan yaptığımız Top 10 listesini bakmanda fayda var…


Dosya konularıyla kışı renklendirdik!

Daha önce hiçbir Guide da yapmadığımız bir yeniliğe de imza attık. Hayatın bitmek tükenmeyen heyecanına eşlik etmesi için, Gecce Winter Guide 2017’yi biraz daha renklendirdik ve senin için özel dosya konuları hazırladık. Biz bu içerikleri yaparken çok eğlendik; umarım sende okurken aynı enerjiyi hissedersin.


Kışın balayına çıkmak isteyen çiftler için muhteşem yerler keşfettik! Dünya’nın en renkli şehirlerinin muhteşem enerjisine kapıldık! Bizi bekleyen bomba gibi kış festivallerini bir araya getirdik! Yıllara meydan okuduk ve Dünya’nın en eski restoranlarını araştırdık! Ve tabii ki güzel ülkemizin en büyük nimeti Karadeniz’i unutmadık!

***

Kısacası…

Sınırları zorladığında; sınırların da sana karşılık verdiğini göreceksin!

Sınırları zorlamak iyidir; eğlencenin, lezzetin, keşfin, keyfin ve gezmenin sınırları, bu kış Gecce Winter Guide 2017 ile zorlanacak!
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: