Boğaz keyfinin derin mavisi: Blue Topaz

Yazın en keyifli zamanları geldi artık.. Bunaltıcı sıcaklar, güneş batmaya yakın birazcık da olsa yerini ufak serinliklere bırakıyor. O zaman seni Boğaz ile baş başa bir yemeğe davet etmek isterim. Bu huzuru Reina’nın içinde bulunan Blue Topaz’da yaşamaya ne dersin? İşte detaylar..

ART OF FOOD

Yaz gelince Bodrum’a, Çeşme’ye kaçan, Eylül’e kadar da bol bol tatilin keyfini çıkaranları kıskanıyorsan; sana onları bile kıskandıracak bir keyif önerim var. Gezmek dolaşmak güzel, ama dünyanın neresine gidersen git yine de kendini bulacağın yer İstanbul! Çekip gitmek, kaçmak, uzaklaşmak istesek bile bir adım bile uzaklaşamadığımız bir kaos burası.. Ama kısacık kaçamaklarda güzelleştirmek mümkün bu kaosu. Çünkü bu şehri seviyoruz..

Yaz akşamlarının vazgeçilmezi..

Yaz geldi mi bu şehrin tadı tuzu bir başka oluyor. Güneş bir başka doğuyor, bambaşka batıyor.. Havanın, suyun rengi değişiveriyor. Bu büyüleyici değişime tanıklık etmek için her yaz başında hevesle beklediğim mekanlar arasında ilk sıralardadır Blue Topaz. Şehrin yıllardır değişmeyen eğlence efsanesi Reina’nın içinde bulunan Blue Topaz’da bu sene de keyfimi yaptım. Muhteşem bir serüvendi!

Reina, her yaz bir yenilik peşinde koşar ve misafirlerini büyülemeyi başarır. Geçen yıllarda olduğu gibi Dragon ve Blue Topaz, bu yazı şehirde yaşayanlar için iki farklı seçenek. Reina’nın bu yaza damga vuran yeniliği ise süphesiz eski Karaköylü Goya! Geçen yaz değişmez favorilerim Dragon ve Blue Topaz’a bu yıl kesinlikle Goya’yı da ekledim! Yaz bitmeden deneyin..

Gelelim Blue Topaz’a..


Burası Boğaz’daki tüm balıkçılardan farklı.. Bunun en büyük sebebi ise içeride bir Topaz dokunuşu olması. Bildiğiniz gibi yaz sezonunun başında kendini yenilemeye alan, şehrin fine-dining klasiği Topaz’ın Boğaz’a inmiş balık halidir Blue Topaz. Haliyle mezelerde, ara sıcaklarda, balıklarda, tatlılarda; kısacası her lokmada bu farkı hissedersin. Bembeyaz sofralar Boğaz’ın masmavi derin sularıyla buluşur burada. Her anıyla unutulmaz bir İstanbul yazı yaşatır sana. Dilersen sofrayla buluşmadan önce Blue Topaz’ın barını ziyaret edebilirsin. Muhteşem kokteylleri, seni eşsiz bir keyfe hazırlayan ilk eşlik edenin olacak.

Maviyle beyazın Boğaz manzaralı buluşmasına tanıklık et!


Eşinle, sevgilinle baş başa bir yemek içinde tercih edebilirsin, özel bir günü muhteşem lezzetlerle de taçlandırabilirsin.. İş arkadaşlarınla mini bir lezzet toplantısında da bir araya gelebilirsin.. Ya da şen şakrak kutlamalarında da tercih edebilirsin Blue Topaz’a. Her anına her moduna öyle güzel uyan bir mekan ki burası, keyfi anılardan çok uzun zaman silinmiyor. Sofraya oturduğunda birbirinden özel mezeler gelmeye başlıyor sofrana. Lezzetleriyle her lokmada büyüleyecek mezelerin sunumları da oldukça başarılı. Bu sezon menüsüne yeni mezeler de ekleyen Blue Topaz’ın bu keyfini kesinlikle denemelisin. Şakşuka bir harika! Favası, lakerdası, börülcesi, enginarı, ahtapotu, levreği.. Hepsinde çok özel dokunuşlar, harika soslar ve yalın aromalar hissedeceksin. Asıl lezzeti örtmeyen, tam kıvamında aromalar ve özel karışımlarla lezzetleniyor tüm mezeler. Sade ve yalın sunumlarla sofranda buluşuyor. Olmazsa olmaz salatan ise yemyeşil, taptaze geliyor sofrana..


Yaz bitmeden kesinlikle denemelisin!

Bunlarda ilginizi çekebilir: