Lezzette boyut atlamaya hazırlanın!

Sende benim gibi ufak lezzet dokunuşlarıyla mutlu olanlardansan, sana bir kaç güzel önerim olacak.. Lezzetten dört köşe olman için, öyle ziyafet değerinde, kuş sütü eksik sofralara gerek yok. İşte bir kaç küçük dokunuşla harikalar yaratan favorilerim karşında..

ART OF FOOD

Bodrum Mantı'ya Katmer gelmiş!

Duymayan kalmasın! Çıtır Bihteriyle mucizelere imza atan, Çökertmesiyle ilk lokmada aşka inandıran Bodrum Mantı, tatlı menüsüne şimdi de Katmer'i eklemiş. Gaziantep'in meşhur tatlısı Katmer, Bodrum Mantı menüsüne çok yakışmış. Çıtır çıtır ve çok hafif. Ağız sulandıran, her akla geldiğinden çok büyük bir arzuya kaptıran Çıtır Bihter'in üstüne kesinlikle denemen gereken bir lezzet.


Gezi İstanbul'un kahvaltılarına bayılacaksın!

Özellikle hafta sonu keyfinin vazgeçilmezi haline gelen kahvaltı sefalarında, hala Gezi İstanbul2u denemediysen çok şey kaçırıyorsun. Kahvaltı menüsü bir harika! Karadeniz lezzetinin alamet-i farika Mıhlama bile var burada. İstersen hafif bir kahvaltı tercih edebilirsin, istersen de mükellef bir sofrayla kendini ödüllendirebilirsin. Karar senin!


Gezi İstanbul'da Mıhlama'dan sonra benim favori lezzetim kesinlikle Yumurtalı Ekmek! Taksim ve Göktürk'te şubesi bulunan Gezi İstanbul, tabii ki kahvaltı menüsü dışında da harikalar yaratan bir seçim ama kahvaltısının yeri bende bambaşka!


Bu yılın modası: Nutella'lı Pizza

Kanyon'da açıldığı günden beri her attığı adımı olay olan, her lezzetiyle damaklara kazınan, muhteşem barının keyfine doyamadığımız Escale'de bu yılın en hit tatlısıyla karşılaştım. Mutluluk deposu: Nutella'lı Pizza! Güzel havaların keyfini çıkarmak isteyen plaza insanları, alış veriş tutkunları, moda ikonları, eğlence düşkünleri, müziğin öncüleri.. Sizin rotanız belli! Tabii ki Escale..


Hayatımda yediğin en iyi Tiramisu!

Son zamanların hızla gelişen semti Göktürk'ün şehrin sesini kısan, huzuru önüne seren mekanı Pizzeria'da karşıma çıkan Tiramisu'ya kesinlikle aşık olduğumu söyleyebilirim. Mekanın adından da anlaşılacağı gibi şehrin en iyi pizza noktaları arasından her zaman ilk sıralarda olmayı başaran bir kaçamak burası. Renklerinin büyüsü, pizzaların yaratıcı lezzetleri bir başka! Mekana adımını attığın ilk anda ne demek istediğimi anlayacaksın. Renkleri seni içine çekecek, enerjisi içine sığmayan Pizzeria ekibi sanki aileden biri gibi gelecek.. Ama Pizzeria asıl bombayı tabii ki sofrada patlatıyor!

Bunlarda ilginizi çekebilir: