14 Temmuz-21 Temmuz haftalık astroloji

Bugün Ay bütün gün Boğa burcunda zayıflıyor ve son çeyrek aşamasında. Bugün Ay boşlukta olmayacak. Merkür ve Venüs 26 Temmuz'a kadar doğrudan ve (retrograd) sonrası gölgede.

Astro-Maestro

Koç

Açıklama: Koç

Bu hafta başından itibaren, sizin elinizde olmadığını ve bu yüzden yavaşladığını ya da ilerlemediğini düşündüğünüz bir konuda harekete geçmek için motive olacaksınız.

Zaman aşımına uğradığını düşündüğünüz ya da geçmişte bıraktığınız bir projeyi tekrar ele alabilir, ya da geçmişte arzuladığınız bir kişiyi görmek isteyebilirsiniz.

Kısaca hem iş, hem de duygusal olarak cesur olmanız gereken bir haftaya giriyorsunuz.

Şu aralar biraz sabırsız olmanız olası. Nedeni; etrafınızdaki insanların sizi sizin onları yakaladığınız kadar hızlı yakalayamaması düşüncesinden kaynaklanıyor.

Bu yüzden onlarla olan ortaklıklarınızı ve ilişkilerinizi sonlandırmaya kalkmayın.

Bu hafta kendinize mümkün olduğunca dürüst olmanız çok önemli. Örneğin, bir şey / birisi gururunuza zarar verdiyse, onu öfke ile örtmek yerine, bu acıyı hissetmenize izin vermenizi öneririm.

Kendinizi gerçekten hissetmenize izin vermek, iyileşmenin ve ilerlemenin tek gerçek yoludur unutmayın.

Bu hafta enerjiniz çok yüksek. Kişisel etki ve karizmanız hiç olmadığı kadar güçlü. Biraz daha fazla egzersiz iyi gelecektir.

BOĞA

Açıklama: Boğa Burcu

İyileşme ve yarım kalan işlere devam etme arzunuz bugün daha da güçleniyor.

Boğalar son bir aydır onları yerinden kaldıracak gerçek bir olasılık peşindeydi.

Sizi geride tutan uzun zamandır devam eden sorunlara veya tutumlara odaklanarak çözümler aramak için mükemmel bir hafta.

Hayatınızda radikal değişiklikler yapmaya hiç olmadığınız kadar hazırsınız.

Bu hafta her konuda üretken olabilirsiniz.

Bir amaç veya görev duygusu ve sonuçlara yönelik çaba, size kayda değer bir odaklanma sunmak için birleşiyor.

Ay, tüm gününü Boğa burcunda geçirirken, birçok duygu yüzeye yükselecek. Aşkı ya da duygularınızı biraz daha kendiliğinden hissetmek; Anlaşılmayı beklemeden, kendi doğalında samimiyetle, anda ve akışta netlik kazanma ihtiyacınız, sizi başkalarının kurallarına ve yönergelerine boyun eğmek zorunda mı bırakıyor? O zaman kişisel alanlarınıza girme izni verdiğiniz kişileri bir gözden geçirme vakti gelmiştir Toro…

İKİZLER

Açıklama: ikizler burcu

Bu hafta; hem maddi hem manevi anlamda sorunlu alanları tanımak ve ele almak için iyi bir zaman.

Sorunları açığa çıkarmak, biraz rahatsızlık getirse de, derin bir meselenin kalbine ulaşmak, sonuçta gerçeğin ortaya çıkmasına yol açar.

Gerçek ise her zaman özgürleştiricidir.

Bu hafta, yaşanacak başlangıç gerilimleri buna değer olabilir!

Aktif olarak başkalarına yardım etmek yerine, enerjinizi kendi sıkışık durumlarınıza odaklamanızda fayda var.

Kısacası bu hafta yine başkaları aracılığıyla önemli şeyleri öğreniyorsunuz.

Engellerin üstesinden gelmeye, savunmasız alanları iyileştirmeye ve işleri düzeltmek için harekete geçmeye motive olduğunuzda, yine tek başına yol almanız gerektiğini hatırlıyorsunuz desem daha mı doğru olur.

Zira siz bu filmi daha önce de gördünüz.

Bu hafta en iyisi siz kendinizle biraz vakit geçirin.

İnsansız tatil iyi gelebilir.

Böylelikle fikirlerinizi yenilemeye yarayan etkinlikler içerisinde, problemlerle başa çıkma içgüdülerinizi dinleyebilir, sorunu kökünden çözümleyebilirsiniz.

YENGEÇ

Açıklama: Kanser


Bu hafta sorunlarının köküne inmek isteyenler, özellikle de hedeflerine ulaşmak ve en iyi performanslarını sergilemekle ilgili olanlar için mükemmel bir zaman dilimi.

Bu hafta özellikle sindirim sisteminiz ile ilgili beklenmedik bazı rahatsızlıklar olası..

Ancak bu durum sizi kararlara doğru hareket etmekten alıkoyamayacak.

Ebeveyn, patron veya otorite figürleri ile ilgili sorunlar gündem yaratsa da, tavsiyem olayları geçmişteki işleyişine göre açıklığa çıkarmanız ve belgelemeniz olacaktır.

Tıkandığını düşündüğünüz ilişkilerinizde öne geçme veya kendi yolunuza gitme zamanınız geldi.

Bunu yanı sıra yine bu hafta Ay'ın sosyal çevrinizde etkili olan Uranüs ile buluşmasıyla, yaratıcı tarafınızı keşfetmek isteyen insanlarla vakit geçirmek eğlenceli olabilir.

Açık fikirli olmak ve seçeneklerinizi açık tutmak olumlu deneyimler doğurabilir benden söylemesi.

Ama hava grubu mensuplarıyla başta (İkizler, Terazi, Kova) sanki mücadele etmek için biraz daha sabra ihtiyacınız var gibi ne dersiniz?.

Geçmişte yaşananlar, tahammül sınırlarınızı fazlasıyla zorlamış olabilir.

Hafta sonu katli vaciptir deyip, radikal değişiklikler yapmak yerine bence bekleyin ve gözlemleyin. Yaşanacak son gelişmelerden faydalanacak ve beklediğinizden daha da çok eğleneceksiniz.

ASLAN

Açıklama: Aslan burcu

Bu hafta daha derin arzularınızın gün yüzüne çıktığının farkında olacaksınız. Hafta başından itibaren yaşanacak olaylar partnerinizin güvenlik açıklarınızın ortaya çıkmasını tetikleyebilir.

Bu hafta korkularınızla yüzleşmek ve bir daha asla yapmam diyen partnerinizin gerçek yüzünü tanımak için önemli bir zaman.

Tavsiyem Aslanpençesi atmadan evvel iki kere düşünüp o güzel patilerinizi içeride tutarak, duygularınızı ifade etmenize yardımcı olan fiziksel aktivitelere yönelmeniz.

Yerleşik hayal kırıklıklarının serbest bırakılması için sağlıklı bir çıkışa ihtiyacınız var.

Rekabetçi olan partneriniz oyunda hile mi yapıyor? Siz ne olursa olsun dürüst olun.

Sizi geride tutan bu duyguyu artık geçmişten tanıyorsunuz.

Şimdi kendinizi bu rekabetçi ve (septik) şüpheci tutumdan kurtarmak isterseniz yapmanız gereken tek şey gerçekle yüzleşmeniz olacaktır.

“Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.”

Sabır ve sebat sayesinde sizin lehinize geçecek bu durum bir yandan sizi iş anlamında da tetikleyen ve ivmelendiren bir enerjinin açığa çıkmasına sebebiyet verebilir.

Hodri meydan dedirten kimseyle dolduruşa gelmeyin, dolmuşa binmeyin. inancınıza meydan okunduğunu hissettirecek bu kişiler sayesinde o beklenen büyük çıkışı yakalayacaksınız unutmayın.

Bu hafta sonu size ilham veren kişilerle geçirin ve sabırsızlığın iyi bir şeyi bozmasına izin vermeyin.

Hedeflerinize ulaşırken tanıştığınız insanların sizin davanıza inanan ve orijinal olmaları çok önemli unutmayın.

PS;

“Burcu burcu” çiçek koklayarak doğada yalnız kalın kafanızı gereksizler ordusuyla şişirmeyin.

BAŞAK

Açıklama: Başak burcu

Bu haftaya; Hayatınızla ilgili her türlü sorunun köküne inmeye kararlı bir şekilde başlayacaksınız.

Dürüstlüğünüz, bazı insanlara rahatsızlık verecek. Bu süreçte sizinle çatışmaya girmeye hevesli bazı dişil otorite figürleri bu sürece dâhil olacak.

Özellikle, ast üst ilişkilerinin karıştırıldığı, iş ve arkadaşlığın birbirinden ayrılması gerekliliğinin altını çizen yakın ilişkilerinizde dengeyi tekrar kurma zamanı.

Hafta sonuna doğru güç politikaları, bağımlılıklar veya destek meseleleri etrafında dönen sorunlar olabilir ve gergin havayı mümkün olan en kısa sürede temizlemek isteyebilirsiniz.

Uzun süredir düşündüğünüz ve planladığınız her türlü değişiklik için güçlü bir istek duyacaksınız. Sorunlu alanların anlaşılması ve üstesinden gelinmeye yönelik adımlar büyük çözümlemeleri beraberinde getirecek.

Maddi ve manevi konularda engelleri aşma arzunuzun güçlendiğine şahit olacağınız ve kamburların üstesinden geleceğiniz başarılı bir döneme adım atıyorsunuz.

Hayal kırıklıklarının fiziksel olarak dışa vurumu ve sözel olarak dışa salınması sizi rahatlatacaktır.

Hafta sonu ruhunuz Ay ile hiç olmadığı kadar dürtüsel bir iletişimde olacak. Bu süreçte kendinizi hiç olmadığınız kadar “Lunatik” hissediyor olabilirsiniz.

Hem fiziksel hem de duygusal iyileşmeye yardımcı olan bu ruh halini bol bol Gülerek ve partnerinizle verimli ve aksiyonlu değerlendirin.

TERAZİ

Açıklama: Terazi burcu

Bugünlerde Ay ile etkileşiminiz aracılığıyla, karmalarınızın sonuçlarıyla göz göze geliyorsunuz.

Bu hafta başından itibaren arzularınızla hatta öfkenizle temasa geçiyor olacaksınız.

Başkaları aracılığıyla kendiniz hakkında çok şey öğrendiğiniz bu süreçte, partnerinizin gücünüzle temas kurmanızı teşvik ediyor gibi görünen halleri, iyi niyetli bile olsa sizi ağırlaştırabilir!

Şu anda hayatınızdaki sorunlu alanları kendi başınıza yardım almadan yetişkin sorumluluğunuzu üstlenerek kendi bildiğiniz yöntemle iyileştirmek istiyorsunuz.

Birilerinin sizinle ilgili açıklayıcı tutumları kendinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olmuyor.

Sorunların kökenine ulaşmak istiyorsanız bu hafta sonuna kadar içinizde keşfedecek çok şeyiniz var!

Ancak, şu anda yapmaya meyilli olduğunuz konularda acele etmemek önemli.

Bu haftayı, karma oluşturduğunuz insanlara yaşattığınız hayal kırıklıklarının tamiri ile ve yeniden yapılanmak için doğru kullanmalı ve doğru insanlarla şimdiden bir takvim oluşturmalısınız.

Çünkü zaman içinde planladığınız şeylerin başkalarının takvimlerine uymadığını görüp işlerinizin aksamasını istemezsiniz.

Yeni planlar ve oluşumlar için biraz zamana ihtiyacınız olacak, bu yüzden mümkünse bunu tatil sonrası programınıza alın derim.

AKREP

Açıklama: Akrep burcu

Duygularınızla yüzleşmek bu hafta önem kazanacak.

Sizi iyileştirme yöntemlerine veya programlarına yönlendiren içgüdülerinize kulak vermeli ve bu hafta içinize doğan bilgilere özellikle dikkat etmelisiniz.

Bir sorun ya da bir kişinin daha iyi anlaşılmasına yol açan önemli keşifler yaşanabilir.

Bu hafta sezgilerinizin ve hipnotik gücünüzün hiç olmadığı kadar yüksek olduğuna şahit olacaksınız.

Büyük bir paranın ya da başarının kokusunu alıyor gibi hissedeceğiniz bu hafta sizin için neredeyse dönüm noktası niteliğinde.

Maddi anlamda gelen sıcak para sayesinde işleri ve mekan değiştirmek için güçlü bir şekilde motive olacaksınız.

Sorunlu alanlara ilişkin görüşleriniz şu anda mükemmel.

Artık yatırım yapmayı öğrenmelisiniz. Altın bu konuda sizin için yararlı olabilir.

Zira cebinizdeki paranın sizi kaşındırdığını biliyor olmalısınız.

Bu hafta Ay, eski ve defterden silinmiş bir kişi hakkında bazı karışık duyguları harekete geçirebilir.

Şimdi geri bildirim yoluyla farklı bir bakış açısı kazanma zamanı.

Kırgınlık ve kızgınlık yaratan insanların sizinle konuşma çabalarının sadece kendi küçük çıkarları için olduğunu kavrayan burçdaşlarıma söyleyeceğim şey; Kırılmış vazoya su sesinin bir faydası olmayacağı… Söz bana ait ama kullanabilirsiniz.

YAY

Açıklama: yay Burcu

Bu hafta var olan projenizin devamlılığını belirlemek adına bir takvim oluşturmak veya üzerinde çalışmak sizin için çok motive edici olabilir. Yaylar bu hafta yaratıcı veya duygusal bir risk almak adına içlerinde itici bir gücün varlığını hissedebilirler.

Bu haftanın sonuna doğru bir konu hakkında hem heyecan verici hem de rahatsız edici şeyler olduğunu fark edecekler.

Bu sorunun üstesinden gelmek için hızlı harekete geçme eğiliminde olacak Yay’lar; uzun süredir devam eden bir sorunu çözmek için kendilerini zorlayabilirler.

Tavsiyem; çoğunlukla başkalarının sevincini bulmalarına yardımcı olmak, onları tamir etmek yerine kalbinizi mutlu eden şeyleri kovalamak için motive eden durumlar yaratmanız olacaktır.

İyimserlik lanetine sahip olan Yay’lar, Ay” ın etkileşimi sayesinde, sosyal veya romantik alanlarında kendileri ve güvenlik açıkları hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Ay, tüm haftanızı, iş ve sağlık alanında geçiriyor olacağından, sosyal hayatınız güçlü bir odak noktası olsa da, günlük hayatınızda ilerlemenize yardımcı olacak iş veya görevler için insanlarla haddinden fazla çaba göstererek vakit geçirmek yerine, kendinizle biraz daha vakit geçirin derim. Ya da varsa evcil hayvanınızla…

OĞLAK

Açıklama: Oğlak burcu

Ay, bu haftayı beşinci evinizde geçirirken kendinizi; hiç olmadığınız kadar yaratıcı, romantik ve faydacı hissedebilirsiniz.

Kendinizden zevk alma ve cazibenizi büyütme arzunuzu artıran Ay'ın Uranüs'le buluşması bağımsız bir yaklaşımı teşvik ederken, enerjiniz daha derinlerdeki arzuları açığa çıkarma eğiliminde olacak.

Güvenlik açığı alanlarını tespit etmek isteyebilir ve ardından hayal kırıklıklarını gidermek için kendi iç dünyanızda daha derin pikeler yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra bu hafta sonu dikkat gerektiren ailevi konularla ilgili güvensizlikler yaşanması da olası.

Bırakın içinizdeki öfke dışarı çıksın. Bu salınan duygularınız bir şeylerle yüzleşmek ve ilerlemek için sizlere bir fırsat açar nitelikte.

Duygusal olarak bazı şeylere hazırsınız. Yarım olan işleri tamamlamak için donanımlı olacağınız bu hafta, harika bir şekilde güçlendirilmiş duygularla yol alırken; İster biriyle ister sadece kendinizle olsun, bir sorun alanını açığa çıkartacak ve sorunu çözmeye kararlı, faydacı tavrınızla insanları büyüleyeceksiniz.

KOVA

Açıklama: Kova

Bu hafta size fayda sağlayacak odaklar var gökyüzünde. Müjdemi isterim.

Refah duyunuzu artıran kişisel ve fiziksel uğraşları geliştirmek isteyebilirsiniz.

Size gerçekten fayda sağlayacak yaşam tarzı değişiklikleri yapmak için iyi bir zaman.

Haftanın ikinci gününden itibaren ister kendi başınıza, ister iş arkadaşlarınızla olsun; kendinizi oldukça üretken, konforlu ve huzurlu hissediyor olacaksınız,

Hafta sonuna doğru ise iletişemediğiniz kişilerle, ya da mekanik şeylerle ilgili sabırsız ya da hayal kırıklığına uğramış hissetmeniz olası.

Finansal konularla ilgili çözülmemiş sorunlar hakkında oldukça dikkatli bir şekilde düşünmeden önce size gelecek sıcak para ihtimallerini göz ardı etmeyin derim.

Sağlamcı Kovalar hesaplarında parayı görmeden hareket etmek istemeyeceklerinden, kendilerini her zamanki gibi gereksiz bir şekilde gerebilir. Ama sorunlar çözümlendiğinde ise kendilerini şımarık ve müsrif biçimde ödüllendirebilirler. Dayanamadım bunu da aldım diyen sesinizi size hatırlatmayı borç biliyorum.

Bir diğer tavsiyem; hazır siz de çözüm bulma motivasyonuna sahipken, geçmişe ve geçmiş aşklara yönelik güçlendirici bir bakış açısı sahibi olmaları yönünde. Yok, sayma yerine, kendileri ve karşı taraf ile dürüstçe kendi içlerinde iletişim kurmalarının, iyileşmeye, büyümeye ve gelişmeye yol açabileceği fikrine sıcak bakmalılar. Ben yıllarca bunu yaptım bir işe yaramıyor demenin ötesine geçebilirlerse, anda ve akışta yeni karşılaşmalar yaşamaları olası.

BALIK

Açıklama: Balık Burcu

Bu hafta tüm Balık’lar tabiri caiz ise, şelaleden yukarıya doğru hareket etme eğiliminde olacak.

Azmi ve planlı hareket etmeleri sayesinde amaçladıkları hedefleri hakkında, gittikçe daha tutkulu hissedecek olan Balıklara tavsiyem;

Kendilerini iyileştirmeye yardımcı olan fiziksel aktivitelere yönelmeleri olacaktır.

Birçok insan, hatta en yakınlarınız bile sizlere kendinizi savunmacı hissettiriyorsa, bu haftayı, sizde tetikledikleri güvenlik açıklarını anlama fırsatını kullanarak geçirin.

Veya birisinin size değer vermediğini düşünüyorsanız, sorunu şimdi çözmek için harekete geçin.

Bu hafta sonu ciğerlerinize temiz hava doldurmak çok faydalı olabilir.

Masa başında aşırı yüklenme veya sıkışmış hissetme duygusuyla kendi içlerindeki hayal kırıklıklarını tamir etmeye çalışan Balıklar ivedilikle suya gitmeliler ve yüklerini suya bırakmalılar.

“Hiç iyi gelmez mi deniz havası..?”

Ay, bu haftayı iletişim sektörünüzü etkileyen evde geçireceğinden, merakınızı beslemek istiyor olacaksınız.

Şu anda bir fikir veya süreç hakkında biraz inatçı olabilirsiniz ve katı kurallara bağlı kalmak için kısıtlanmış veya zorlanmış hissedebilirsiniz. Bazen kendinizi bir değişikliğe motive etmek için ilham gelmesi gerekir. İhmal ettiğiniz kendinizle yüzleşmek için partnerinizle kavga etmek artık resmin bir parçası olduysa, ondan kurtulmak sizin için güçlendiricidir.


Sizler için bu hafta hazırladıklarım bu kadar. Eğer günlük burç yorumlarını ve gökyüzündeki transitlerin burçlarınıza olan etkisini okumak isterseniz,

Sizi instagram sayfam “Birinciev” e bekliyorum.

Her göz kırptığınızda lunapark sevinçli yıldızların uçuşması dileklerimle…
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: