2-8 Ağustos haftalık burç yorumları

2 ve 3 Ağustos 2020 dolunayına biz astrologların verdiği isimle: Sturgeon Moon (Yumruk Sallayan Ay), Kuzey Amerika'da, Ağustos dolunayına “Sturgeon Moon” deniyor. Yaz sezonunun üç dolunayından ikincisinde ortaya çıkan bu parlak Ay; gece boyunca gökyüzündeki Jüpiter ve Satürn gezegenlerini batıdan takip edecek.

Astro-Maestro

Bu Ayın 2-3 . gerçekleşecek olan Dolunay; doğuda gün batımının etrafında yükselecek ve saatler gece yarısını gösterdiğinde en yükseğe tırmanarak batıda güneşin doğuşunu ağırlayacak.

Sarı-turuncu renkte dünyanın her yerinden izlenecek bu Dolunay ne anlama geliyor? Güneş ve yükselen burcunuza etkileri neler ve nelere dikkat etmeliyiz?

Durur muyum? tabi ki sizin için inceledim. Ayrıca merak edenler için; bugün yani 2 ağustos sat:22:00’da sevgili Işıl Gence ile kendisinin hesabında( isilgence) kova dolunayı ilgili canlı yayınımıza 3 Ağustos 22.30 da instagram üzerinden ozgurekmekci_ hesabımdan canlı canlı yapmanız gerekenleri ve burçlarınıza olan etkilerini de aktarıyor olacağım. Sorularınız varsa bu Pazar ve her Pazar ‘’AY’LA GÜNEŞLENENLER’’ programımı kaçırmayın derim.

Gelelim Yumruk Sallayan Ay’ın etkilerine;

Malum İngilizcede rebel, yani asi ve isyankârlığıyla bilinen sabit Kova burcunda gerçekleşen bu Dolunay aslında arkasında hiç bilmediğimiz bir sürprizi, ya da sürprizleri saklıyor.

Yumruk Sallayan Ay'ın gökyüzünde bu kadar parlak bir sarı ve turuncu renge ulaşmasının sebebi, ayın 3 ünden 11 Ağustos'a kadar olan süreçte, bu yılın (Perseid ) meteor yağmurunun da başlangıcını temsil ediyor olmasından kaynaklanıyor. Olur da bir tanesine denk gelip, gözlerinizi kapatıp dilek dilerseniz; o kayan yıldızın yörüngesinden çıkmış, parçalanan, sönmüş bir gezegen olduğunu ve uzayın boşluğunda yanarak sürüklendiğini unutmayın.

Yazın ve Güneşin Aslan burcunda zirvede doğru yükseldiği bu pazartesi 3 Ağustos 2020 Dolunay’ı gökyüzünde yükselecek ve hayatlarımızda inanılmaz kozmik bükülmeler ve dönüşler sağlayacak . En beklenmeyenleri beklemeniz gereken bu görsel şölende her burç ,Ay enerjisini iliklerine kadar hissedecek.


Ağustos ayının dolunayı, ismiyle de aslında bizlere bir göz dağı vermeyi başaran bu Dolunay, zodyağın sabit hava işareti olan vizyoner Kova'da gerçekleşiyor.

Kova enerjisini her daim kolektif bilince odaklı yaşayan bir burçtur. Malum Kova burcununu temaları; arkadaşlıklar, sosyal gruplar ve genel olarak toplumdaki rollerimizle ilgilidir. Bu Dolunayda , beraber çalıştığınız ekibinizin işyerindeki işbirliği çabaları, siz ve oda arkadaşlarınız arasındaki güç dinamikleri veya kanka kadronuzdaki güven dengeleri yer değiştirebilir.

Bu yumruk sallayan Dolunayın etkisi altında ekürimizle ve yakın arkadaş çevremizle ilgili duygusal doruk noktalara ulaşacağımız kesin.

Tavsiyem, parçası olduğunuz sosyal gruplarda bir miktar enerji (hatta gerilim) biriktiğini hissettiğiniz durumlardan uzak kalmanız, mecbur kaldıysanız da en azından polemiklere girmemeniz yönünde.

Zira bu Lunasyon; onunla birlikte gelen bazı zorlu gezegen etkilerine de sahip. Özellikle Dolunay ve vahşi çocuk gezegeni olarak nam salmış Uranüs arasında beklenmedik duygusal değişiklikler ve büyük bir özgürlük özlemi getiren bir çekişme gerçekleşeceğine kesin gözüyle bakıyorum.

Türkçe meali şudur ki; Bazı öngörülemeyen duygusal değişimler içinde ve özgürlük ihtiyacımızla başkalarına karşı sorumluluklarımız arasında sıkışıyor olacağız. Ağzınızdan birden "ben ayrılmak istiyorum", "yeter senden boşanmak istiyorum!" gibi talihsiz ve telafisi güç söylemler çıkabilir.

Bir diğer tavsiyem de uyku kalitesinin düşük olacağı bu haftada bolca Sage ( Adaçayı )tüketmeniz.

Sizi hafifleten, sinirlerinizi gevşeten kişilerle mutlu, stresten uzak, huzurlu ve en önemlisi sağlıklı bir hafta diliyorum sevgili dostlarım.


İşte, Ağustos 2020 dolunayının her burç işaretini nasıl etkileyeceğine dair burç yorumlarım.

KOÇ

Koç’lar bu hafta iş ve aşkta geri tutulduklarını hissedebilirler. Eğer sıcak para tıkanıklıklar varsa sıkıntı büyük. Yalnız gezenlerde bu hafta ezberler bozuluyor gibi. Malum Koç’lar skorcu ve yalnız gezginler olarak tanınırlar, ancak bu hafta işler değişiyor. Koç’lar uzun süredir onları gerçekten anlayan birini sevme ihtiyacındalar. Dolunayın etkisi süresince 2-3 Ağustos artı yedi gün boyunca; Özellikle Yay’ların, Koç'a meydan okuyacağı bu hafta bakalım kim kimin canına okuyacak? Siz iyisi mi galeyana gelmeyin ve hayatınızda yaratıcı bir Kova varsa ona yapışın derim. Gerek pratik zekâsı, gerek hızlı düşünebilme yetisiyle, sizdeki serbest akışlı enerjilerini açığa çıkaracağından emin olun.

Motto; “Kontrolsüz güç güç değildir. Sakin ol şampiyon. Bir çakmakla sigaranı da yakabilirsin, evi de…”

BOĞA

Boğa’lar bu hafta istikrarlı ve sadık tutumlarını sürdürmek istemeyebilirler. Doğaya kaçmak veya sevdiği iki arkadaşı ile yalnız kalmak ve düşünmemek onlara çok iyi gelecektir. Pratik yapıları sayesinde, Boğalar, sıkı çalışma ve merhamet duygusunu en az kendileri kadar paylaşan bir Başak veya Oğlaklar ile geleceğe dönük projeler ve işler konuşabilir, bu hafta boyunca yeni düzenle ilgili fizibiliteler içerisine girebilirler. Aşkta Akrep burcunun Boğa’ların duygusal kişiliğini geliştirebilen yanlarından faydalanmalarını öneriyorum. Zira bir Boğa’yı konfor alanından çıkarabilecek tek burç Akreptir. Hayatlarında bir tekrarın içine düştüğünü hisseden Boğaları aksiyona geçirecek o beklenen fırsat kapıyı çalmak üzere. Sadece biraz ortamlara çıkıp kendilerini göstermeleri gerekiyor.

Motto; “Para lazım, kalk, yemeler içmeler, çaylar çorbalar seversin. Yat yat nereye kadar?”

İKİZLER

İkizler bu hafta yine karar verme konusunda bölünmüş durumda ve onları destekleyen bir ortağın tam potansiyellerine ulaşması için teşvik edilmesine ihtiyaç duyuyor olacaklar. Kolayca sıkılan İkizlere yardım yine başka bir İkizler ’den gelecektir. Seçenekliliği seven ruhunuz bu hafta, yine hava mensubu olan ve estetik kaygısı gelişkin Teraziler ile gelecekteki projeleri üzerinde çalışabilirler. Konu aşk olduğunda, ancak zeki ve cesur Aslan’lar neredeyse her zaman eğlencenin ve lüksün orada olacağını hatırlatırım. Flört hep var, kumaşı iyi bir centilmen var mı? Mesele o. Yoksa;

Motto; “ Lay lay lom flört, HO minide gırtlak, iyi kahve, puf idi kandil, tumba yatak…”

YENGEÇ

Yengeçler bu hafta Dolunay’ın da etkisiyle kolayca incinen duygusallıklarıyla, gizledikleri alınganlıklarıyla boğuşacaklar desem yeridir. İşle ilgili konuları biraz öteleyip, denize yakın olmaları şart. Bu Dolunay’da lunatik yapıları yüzünden; beraberce geleceğe ve ruhuna bakabilecekleri birine şiddetle ihtiyaç duyan Yengeç’lere, konu aşk olduğunda tavsiyem; sadık ve özenli bir Boğa, ya da özünüzdeki sizi tanıma çabası gösterecek merhametli bir Balık ile ilgilenmeleri. Bir diğer hatırlatmam ise sağlık kontrollerini aksatmamaları yönünde. Özellikle kadınların rahim, göğüs bölgelerindeki oluşması olası fibro- kistik oluşumlarının ( çikolata kisti ) takip süreçleri büyük önem kazanıyor.

Motto; “Şefkatli bir şehvet duygusuna olan ihtiyacını abartma. Çok biliyorsun, büyük kaçırıyorsun.”

ASLAN


Aslan’lar bu hafta, Her zamankinin aksine; enerjik ve gürültülü doğalarını eşleştirebilecek veya baskı altına alabilecek bir ortağa ihtiyaç duymayacaklar. Zira yönetici gezegenleri Güneş yerinde her şey yolunda. Bu hafta onlar için potansiyellerle dolup taşıyor resmen. Ev sahipliği ve tabi ki liderlik yapmak isteyeceginiz davetlerde baş çekmeye hazırlıklı olun derim. Bu aralar özellikle hafta sonu sizi sınırlandıran insanlara karşı pençenizi çıkarmak isteyebilirsiniz. Hakkınız da var. Tavsiyem Aslan'ın enerjisini düşürerek onu aşırı bulan ve dengelemek adına boğan Terazi ve Başaklardan uzak kalmaları. Zira fazla sevgi ve rasyonalite onları fazlasıyla boğacak. Sahneyi paylaşmayın. Akıl almayın ve ben yaptım oldu deme özgürlüğünüzü konuşturun.

Motto; “Asabiyetimi bozmayın, yormayın beni, halledin işte o işleri…!

BAŞAK

Başak’lar bu hafta içe dönük ve istikrarlı tutumlarını terk ediyorlar demeyi ne çok isterdim. Her zamanki gibi eşini bulur bulmaz öngörülebilir bir geleceğe yerleşen Başak’ların ezberlerini bozan biri ufukta görünüyor. Kararsız olarak görünen tuhaflıklarını ifade etmelerini sağlayacak bir ortağa ihtiyaç duyan Başak’lara tavsiyem; organize olmalarına izine vermeyen sürprizlere açık olmaları ve seyahat etmeleri. Aile karmasından boğulan Başak'ları belki de kabuğundan çıkmaya ve biraz kendiliğindenliği teşvik etmeye teşvik edecek eğlenceli dostlara ihtiyaçları var. İş, ya da değiştirilmesi gereken şeyler bir yere kaçmıyorlar.

Motto; “Anne beni yeme, Gereksiz işler ve sipariş takipçiliğinden, kısaca telaşe müdürlüğünden istifa et. Kendinden sıkılmadın mı?”

TERAZİ

Teraziler bu hafta, ilişkideki gerçek ve şeffaflıkla ilgili olacaklar. Profesyonel hedeflerinde daha geniş zamanlarda kariyer planları yapmaya zorlanmış hissettiklerinden biraz endişeli olabilirler. Zira Teraziler her zaman işte ve aşkta düzen ve aşinalık isterler. İlişkisi olmayan Terazilere tavsiyem; Yay, İkizler ve Aslan burçları ile ilgilenmeleri yönünde olacaktır. Bu üç burcun mensupları gibi işaretlerin Terazi'yi rahatlık alanından çıkarırken, iltifat etmeyi ve oyun kurmayı çok iyi bildiklerinden onları fazlasıyla mutlu edeceklerdir. Bir diğer tavsiyem ise özellikle alerjik reaksiyonlara karşı dikkatli olmaları. Bu yedikleri bir şey, ya da onları ısıran bir böcek dahi olabilir. Eğer bir yol planı yapıyorsanız yanınıza almanız gerekenleri bir daha gözden geçirmenizde fayda var.

AKREP

Akrepler bu hafta özellikle ailelerindeki erkek otorite figürleri ile ilgili vicdan hesaplaşmalarını çok yoğun yaşayabilirler. Bekledikleri sıcak para akışına bu hafta ulaşacaklar ve yapılması gerekenleri duygulara mahal vermeden gerçekleştirmenin vicdani rahatlığına kavuşacaklar. Uzun zamandır aşk ihtiyacında olan Akreplere tavsiyem; Boğa'nın doyurucu sakinliğini ve Başak'ın organize etme yeteneğinden faydalanmaları yönünde. Unutmayın ancak tutkulu bir partnerle gelişebilirsiniz. Sizinle aynı sezgiyi paylaşan ve en derin sırlarınızı paylaşan iki burç var. Tabii ki ilki Akrep ve ikincisi sizinle duygusal bağlantı kurabilecek Yengeç. Bu dolunayda diliniz biraz keskin ve kamçılı. Sevdiklerinizi size tahammül etme ve incelikli düşünme konularında tartmayı bırakmalı ve kendi başınıza kararlar alıp, kimsenin aklına danışmadan sezgisel bir yerden uygulamaya geçmelisiniz.

Motto; “Yakın olmak için uzak dur benden…”

YAY

Yay’lar bu hafta; Yaratıcılık gerektiren, derinliklerine kulaç attıkları bir haftaya merhaba diyecekler. Hafta başından itibaren fazlasıyla dürtüsel olabilirler. Özellikle kendi ruhsal gelişmelerine destek veren ve realitede özellikle sosyal medya ve pr konularında onları destekleyen insanlarla yol almanın mutluluğunu yaşayacaklar. Yeni dönem projelerinin yolunda gideceğini hisseden Yaylar; özellikle hava grupları, başta İkizler olmak üzere, macera tutkularını paylaşacak ve onlarla heyecan arayışına girmeye istekli olacak kişilerle yol almalarını öneriyorum. Konu aşk olduğunda Yay’lara tavsiyem, Kova ve Terazi burçlarının, maceraya devam ederken onlara istikrar ve sessizlik verecek tek burç olduklarını kavramaları yönünde. Kendilerini zorlayan sırt ve omuz hareketlerinde dikkatli olmalılar ve doğada uzun yürüyüşlerde su dengelerine dikkat etmeliler.

Motto; “ Yalnızlık paylaşılmaz, paylaşılsa yalnızlık olmaz. Yanar yalnızın sobasında üşüyen bakışları, penceresi içine, kapısı dışına örtük..”

OĞLAK

Oğlaklar bu hafta, istikrarlı olmanın tadını çıkartıyorlar. “İstikrarlı hayat hakikattir” dedirten bu hafta onları fazlasıyla mutlu edecek gibi görünüyor. Projelerini sekteye uğratacak dünya çapında değişimleri göze almadan yapacakları gelecek planlarında, ben yine de Oğlaklar için bir B hatta C ve D planları öneriyorum. Değişken dinamikler yüzünden bazen her şey planlandığı gibi gitmeyebilir. Konu aşk olduğunda;özellikle yurtdışı bağlantısından gelebilecek kişilere yönelmeleri yeğdir. Anatolyen diyebileceğimiz partnerler tarafından anlaşılmayan avrupai düşünce sistemleri bu saatten sonra evirilmemiş bir zihniyeti ve sorumluluk almayı beceremeyen bir çaylağı eyleyemeyecek kadar tahammülsüz. Bu hafta sonunu topraklanarak, bitkilerle geçirmenizde fayda var.

Motto; “ Ben susturuculu bir silah değilim. Yastıkta işimi görür.”

KOVA
Kovalar bu hafta; eski sosyal kelebek hallerine dönmek ile kafa dinlemek arasında bir gelgit yaşayacaklar. İçinde bulundukları ortamlardan çok, doğanın güzelliğine fit olacakları tatil dönüşlerinde onları bekleyen angarya işlerinin aksadıklarına şahit olup üzülebilirler. Küçük harcamalarını büyük bir israfa dönüştürebilen Kovalara tavsiyem, incik cıncık şeylerle kendilerini mutlu etmeye çalışmak yerine; derinde yatan huzursuzluklarını profesyonel biriyle konuşarak dillendirmeleri yönünde. Konu aşk olduğunda; kendini yeni maceralara atmak isteyen Kova'lar özellikle fiziksel çekim aldıkları, onları güldüren, yetenekli ve zeki insanlara doğru çekiliyor olacaklar. Biraz eğlenmenin hiç mahsuru yok diye başlayan bir yaz kaçamağı, şehre döndüklerinde arayıp bulamadıkları kişinin aslında aynı şehirde olduğunu onlara gösterebilir. Evren Kova burcunda yumruk sallayan Ay ile onlara seslenirken, Kovalarında armut toplamayacağı kesin görünüyor.

Motto; “Çekinme benden, gizleme artık. Yollarıma çık yürekli ol..”

BALIK

Balık'lar bu hafta özellikle ailevi konularda yaşamış oldukları zorlu süreçleri arkalarında bırakıyor. Dramalardan fazlası ile yorulan Balık'ların kadın otorite figürleri ile zıtlaşmamaları önem kazanıyor. Anne ile ilgili anlaşmazlıklarının hat safhaya çıkacağı bu Kova Dolunay’ında şunu kavramalarında fayda görüyorum. Anlaşamadıkları ama sevdikleri kişilerle olmalarındansa, anlaştıkları ama sevemediği insanlarla vakit geçirmeleri onlar için daha az yıpratıcı. En azından karşılıklı korunan mesafeler onlara avantaj kazandıracaktır. Konu aşk olduğunda bilmeleri gereken tek şey onları güldüren, hafiflik duygusu veren insanları tercih etmeleri. Biraz eğlence, hiçbir şey düşünmeden yapılan saçmalama özgürlüğü, o da olmadı; su kenarında cırcır böceklerinin sesi. Balık'lar, kaçabiliyorlarsa tıpkı avuçtan kayarak sıçrayan bir balık misali; onları yiyen, tüketen insanlardan uzağa kendilerini suya bıraksınlar. Yapamıyorlarsa bu sıkışmış enerjiyi atmak için yüksek tempolu yürüyüşler iyi gelecektir.

Motto; “ Oyun sonu canavarını beklemek zorunda değilsin. “
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: