(21-27 Ekim 2019) Haftalık burç yorumları!

Bu hafta Çarşamba günü, Güneş Akrep burcuna geçiş yapıyor olacak. Terazi’den Akrep burcuna, yani su elementine geçen Güneş, akşam saatlerinden itibaren Akrep’in tüm defolu özelliklerini hafta boyunca sergilemeye hazırlanıyor. Bu da demek oluyor ki, her türlü kaotik söylem ve dahi eylemler sosyal medyada gündem yaratabilir. Hepimiz bu hafta şüpheci tavırlar içerisine girebilir, karşımızdakilere ne kadar güveneceğimizi sorgulayabiliriz.

Astro-Maestro

Neyse ki güzel açılar da var. Özellikle Pazartesi günü, Venüs-Neptün işbirliği sayesinde özellikle aşk ve ilişkiler konusunda güzel gelişmeler meydana gelecek. İlişkisi olmayanlara müjde!

Cuma günü, Venüs- Plüto ilişkisi hafta sonuna damgasını vuruyor. Hayatınıza yeni birini alabilirsiniz. Tutku ve ihtirasın yüksek olacağı bu hafta sonunda ilişkisi olanlar, hiç olmadıkları kadar uyum içerisinde sorunlarını konuşmalı ve çözümleme yoluna gitmeli. Zira Pazar günü, Mars- Satürn ilişkisi zorlayıcı bir etkiyle yaprak dökümlerini beraberinde getirecek gibi görünüyor. Talihsiz söylemler duyabilir, bardağın son damlayla taştığına şahit olabilirsiniz. Haftaya damgasını vuran bir başka konu ise,finansal konularda borç-alacak ilişkilerinde yaşanacak. Özellikle bankalar ve krediler ile ilgili konularda uzayan gecikmeler ya sabır çektiriyor ve Kasım ayına öteleniyor gibi görünüyor; benden söylemesi.Tutamayacağınız sözler vermeyin derim.

Bu yılın belki de en zorlu haftasına giriyoruz. Bu hafta zorlayıcı ve sıkıcı olan her şeyden uzak kalmak isteyebilirsiniz.
Özellikle; otorite figürleri ile ilgili görüşmeleri önümüzdeki haftaya bırakmanızı öneriyorum. Neden mi? Güneş, bu hafta Akrep burcunun derin ve tekinsiz sularına dalıyor ve seyahatine bir ay boyunca devam edecek de ondan. İdealler ve gerçekler arasında sıkışıp kalmamak için, akıl ve sağduyuyla hareket etmenizde fayda var. Savaş gezegeni Mars ile kanun koyucu, zaman yöneticisi, büyük öğretmen Satürn’ün zorlu etkileşimi, bir anda acı gerçeklerle yüzleşmemize sebep olabilir. Bu da demek oluyor ki, destek göreceğimizi düşündüğümüz, hatta değer verdiğimiz kişiler hiç ummadığımız tavırlar sergileyebilirler. Bu hafta özellikle Salı gününden itibaren, Öz değerimize sahip çıkın ve kendinize olduğundan daha fazla güvenin. Her şeyden önemlisi ne istediğinizin farkında olun. Diğer yandan, hafta sonu ilişkilerimizde hayal kırıklığı yaşamamak adına,gerçek dünyayla olan dirsek temasını güçlü tutmanızı öneriyorum. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor:


KOÇ

İyiden iyiye Akrep burcunun etkisi altına girdiğimiz bu hafta, krediler ve borçlar ile ilgili sorunları çözmek zorunda kalabilirsiniz. Tatsız başlayan bu hafta, ilişkilerinizin de yaprak dökümüne uğrayacağı günlerden geçeceksiniz gibi görünüyor. Ne mi yapmalısınız? Bu hafta başından itibaren yeni olan her şey, size iyi gelebilir. Yenilenme, tazelenme, yeni ve temiz bir sayfa açma ihtiyacında olacak Koç’lar, eski olanı bir kayıp olarak görmemeli, miyadı dolmuş olan her şeyi hayatlarından çıkarmakta tereddüt etmemeliler. Size bir başka tavsiyem, özellikleCuma gününe kadar, ilişkiniz ile ilgili ani kararlar almaktan kaçınmanız olacaktır. Sizi bunaltan zorlayıcı ilişkilerde sabırlı davranamayabilirsiniz. Bu, beraberinde kopuşları gündeme getirebilir; dikkat diyorum. Bu hafta özellikle ikili ilişkilerde kıskanmak, kıskanılmak gibi temalar baskın hale gelebilir. Hafta sonu otorite figürleri, eş ve iş partnerinizle aranızda çıkan anlaşmazlıkları, sevgi ve saygı çerçevesinde çözümleme yoluna gitmenizde fayda var. Kısaca bu hafta susanın kazandığı bir hafta.

BOĞA

Bir ay boyunca Akrep burcuna yerleşecek olan Güneş, ikili ilişkilerinizde romantizm rüzgarları estiriyor olacak. Gerek iş, gerekse özel hayatınızda partnerlerinizle çözümleyemediğiniz her türlü meseleyi masaya yatırabilir ve uzlaşabilirsiniz. Yine bu haftanın ortasından itibaren, sizinle rekabet halinde olan gizli düşmanlarınızın olumsuz tavırlarıyla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, dürüst olmak. Gerçek, size özgür bırakacaktır. Kişileri korumaya, kollamaya çalışmaksızın doğruyu yalnızca doğruları ortaya koyun yeter. Hafta ortasında kendinize vakit ayırıp sevdiğiniz arkadaşlarınızla birlikte keyifli bir gün geçirmek isteyebilirsiniz. Sizi anlamayan kişilerle daha fazla konuşmaya çalışmak olayları daha da karmaşık hale getiriyor. Özellikle bu hafta sonu ikili ilişkilerde uyumsuz olduğunuzu düşündüğünüz kısıtlayıcı kişilerden uzak durmanızda fayda var. Anda ve akışta olmayı beceremeyen kişiler, sizi anlamakta zorlanabilir;suçlayıcı ve sitemkar davranışlar sergileyebilirler. Haftasonunu etkilemelerine izin vermemek için görüşmemekte fayda var.

İkizler

Çarşamba günü Akrep burcuna yerleşecek olan Güneş sayesinde, iş ile ilgili planlarınızı kalem kalem masaya yatırmak isteyebilirsiniz. Bu hafta yaratıcı enerjiniz ve yenilikçi tavrınız sayesinde yeni projelere önderlik etmek, modern fikirlerinizle insanları etkilemek için çok uygun bir hafta gibi görünüyor. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmemeniz gereken bu haftada size bir diğer önemli tavsiyem, doktora gitmek istemeyen sevdiklerinizin sağlıklarıyla da ekstra ilgilenmeniz olacaktır. Konu ikili ilişkiler ve aşk olduğunda, hiç beklemediğiniz, belki de iş yaptığınız biriyle işler sarpa sarabilir. Özellikle bu cuma günü, tutkularınız ve arzularınızın yüksek olduğuna şahit olabilirsiniz. Başka bir deyişle Şeytan azapta. Diğer yandan ev taşınma ve düzenleme ile ilgili her türlü konularda pratik çözümler bulmak için sevdiklerinizden yardım isteyin. Enerjiniz yüksek olmasına rağmen,onu doğru harcamanızda fayda görüyorum. İlişkisi olan İkizler, bu hafta sonu dışarı çıkmak istemeyebilir ve eve kapanabilirler. İlişkisi olmayan İkizler ise, yeni bir insana vakit ayıramıyor olmaktan ve yorgunluktan şikayetçi olabilirler. İş ve projeler aşkı arka plana itebilir.

Yengeç

Bu hafta Güneş’in bir ay boyunca Akrep burcuna yerleşmesiyle, defolu özelliklerini bir su grubu olarak daha da güçlü hissedecek olan Yengeç’lere tavsiyem, spekülatif yatırımlardan uzak durmaları yönünde. Özellikle Salı günü, otorite figürleri ve yöneticilerle polemiğe girmeyin. Kaybedersiniz. Uzun süredir kendilerini ve yeteneklerini gösterme ihtiyacında olan Yengeç’ler, bu hafta hiç olmadığı kadar kendilerini gösteriyor olacaklar. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda, geçmişten beklentilerini sonlandıracak olan Yengeçler,tensellik ihtiyacı içine girebilirler. Özellikle Cuma günü eski bir yeni, seneler sonrasında kapıyı çalabilir ve bir zamanlar güzel vakit geçirdiğinizi hatırlatabilir. Uzun vadede yürümeyeceğine şahit olduğunuz bu kişi ile hafta sonunda güzel vakit geçirebilir, tensel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Duygusal anlamda kafanızın karışmasına izin vermeyin derim. Zira geçmişiniz bunu tecrübeyle sabitlemiş görünüyor. Hatırlamanız kafi. İlişkisi olan Yengeç’ler, özellikle partnerlerinin ihtiyaç duyduğu özgürlük alanını yaratmak için onlara alan açmak isteyebilirler. Belki de bu hafta sonunu ayrı geçirmenizde fayda var.

Aslan

Akrep burcuna yerleşen yönetici gezegeniniz Güneş, bu hafta özellikle yatırımlar ile ilgili konularda sizlere ciddi kararlaraldırtabilir. Siz siz olun, finansal konularda sözlü anlaşmalara güvenmeyin. İyi niyetiniz yüzünden beklediğiniz ödemelerde aksaklıklarla karşılaşabileceğiniz bu haftada, her şeyi hukukuna uygun ve yazılı şekilde imzalamanızda fayda var. Çocuklarla ya da aile bireyleri ile ilgili konularda sağlık kontrollerinin tamamlandığından emin olmanız gereken bu haftada, size bir diğer tavsiyem de göz sağlığınız ile ilgili konularda ihtiyatlı olmanız olacaktır. Bekletilen ötelenen her türlü sağlık sorunu, bu Salı’dan itibaren masaya yatırılabilir ve hatta gerekli operasyonlar için gün alınabilir. Korkmayın. Bu hafta, tam anlamı ile sizin için bir tamamlanma ve arınma haftası gibi görünüyor. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda, güven sorunu yüzünden ortaya çıkacak her türlü kavgaya meyilli olacaksınız. Özellikle Cuma günü, polemiklerden ve sürtüşmelerden uzak durmanızı şiddetle öneriyorum. Ağzınızdan çıkacak talihsiz sözler yüzünden onulmaz yaralar açabilir, aşka zarar verebilirsiniz; dikkat! İlişkisi olmayan Aslan’lar için denklik duygusu büyük önem kazanıyor. Geçmişlerinden aldıkları derslerle hareket etmelerini şiddetle öneriyorum. Unutmayın davul bile dengi dengine.

Başak

Bir bir hafta boyunca İkili ilişkilerde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Başka bir deyişle,değişim kaçınılmaz görünüyor. Eskilerle vedalaşma zamanınız geldi. Başta kayıp olarak gördüğünüz kişilerin gidişinden sonra, aslında yalnızlığınızla ne kadar barışık olduğunuzu kavrayacaksınız. Unutmayın; bu evrenin sizi özgürleştirme biçiminden başka bir şey değil. Hayatınıza alacağınız yeni kişiler sayesinde kendi öz değerinizi daha iyi kavrayacaksınız. Hafta sonuna doğru, eski arkadaşlarla bir toplantıgündeme gelebilir. Size eskiyi hatırlatacak güzel insanlarla geçmişi yad edebilirsiniz. Ayrıca bu hafta, eğitim gerektiren her türlü konuya meyilli olacaksınız. Cuma gününden itibaren yaratıcılığınızı geliştireceğiniz çalışmalar başlatabilirsiniz. Aile bireyleri ile ilgili sorunlar bu haftasonu çözüm bulabilir. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda ilişkisi olan Başaklar, bu hafta huzur arayışında olacaklar. İlişkisi olmayan Başaklar ise hoşlandıkları kişi ile ilgili programlar yapabilir. Baş başa sohbet etmek için fırsatlar yaratabilirler. Doğru adımlarla temkinli ilerleyen ilişkilerini bir adım öteye taşıyabilirler. Ayrıca diş sağlığı ile ilgili kontrollerinizi ihmal etmemenizi öneriyorum. Diş temizliği için doktorunuzdan randevu almanızda fayda var.

Terazi

Akrep burcuna geçecek olan Güneş sayesinde bu hafta, özelliklefinansal konularda kazanç sağlayacak önemli değişimler meydana gelebilir. Uzun zamandır emek verdiğiniz bir işi ya da projeyi alnınızın hakkıyla teslim edebilir ve rahat bir oh çekebilirsiniz. Eski duygusal hezeyanlarından hızla uzaklaşan Teraziler,bu hafta başından itibaren inanılmaz bir netlik duygusu kazanıyorlar. Kişi ve olaylara daha objektif yaklaşmaya başladıklarına şahit olan Teraziler için bu hafta sonu büyük önem taşıyor diyebilirim. Eskiyle vedalaştıkları ve kendilerini yeni olana açtıkları bu hafta, tüm Teraziler kendinden emin ve durumlara hakim tavırlar sergileyecekler. Soyut olan her şeyi somutlaştırma ihtiyacında olacak Terazileri bir başka tavsiyem de psikolojik sorunları ile ilgili eksikliğini duydukları konularında uzman kişilerden destek almaları olacaktır. Başka bir deyişle bu hafta tüm Teraziler,gerçeklik duygusunun arayışında olacaklar diyebilirim. İlişkisi olmayan Teraziler, bir arkadaş ortamında yeni biri ile tanışabilir ve beklenmedik heyecanlar yaşayabilirler. Bu hafta sonu her türlü davete katılmanızı ısrarla öneriyorum.

Akrep

Ay Yengeç burcundayken haftaya giriş yapan Akrepler,bu hafta kalplerinin bilmesi gereken her şeyi kavrıyor olacaklar. Haftaya damgasını vuracak bir başka tema ise, kazanç kapıları ile ilgili. Pazartesi-Salı-Çarşamba günü kariyer ve iş konularına daha güçlü bir şekilde odaklanıyor olacak olan Akrepler, eski gösterişli günlerine kavuşuyorlar. Güneş, bu hafta Akrep burcuna geçiyor ve resmen sizin için parlıyor. Şanslı ve güzel bir hafta sizleri bekliyor; iyi değerlendirin. Özellikle kendinizi göstermek istediğiniz konularda destekleniyor olacağınız bu haftada, özel hayatınızda partnerinizle hiç anlaşamadığınız kadar iyi anlaştığınıza şahit olacaksınız. İlişkiler gezegeni Venüs ile iletişim uzmanı Merkür’ün de etkisiyle İlişkisi olmayan Akrepler, uzun bir aradan sonra bu hafta hayatına yeni birini alabilirler. İkili ilişkilerini yönetirken size bir diğer tavsiyem, egonuzun sesini dinlememeli, sezgilerinize her zamankinden daha çok kulak vermelisiniz. Özellikle bu Cuma günü kendilerini aşırı ihtiraslı ve tutku dolu hissedecek olan Akrepler, haftanın ikinci yarısında sağlıkla ilgili konulara özellikle bel ve böbrek rahatsızlıklarınızı ciddiye almalılar.

Yay

Hafta boyunca Güneş Akrep burcunda seyahat ederken,uzun zamandır tamamlanmayı bekleyenişler önem kazanıyor olacak. Adım atma korkusu yaşadığınız her türlü iş için paçaları sıvayabilirsiniz. Her ne kadar haftanın ilk günü evden çıkmamak ve içe dönmek istesenizde, Salı gününden itibarenMerkür ve Venüs işbirliği sayesinde tamamlanması gereken işlerinizi tamamlayabilir, biraz kendi başına ve yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Partneriniz Yay burcu ise, bu aralar ona anlayış göstermenizde ve biraz kendi haline bırakmanızda fayda var. Çünkü kadersel alanında ilerleyen Güneş yüzünden özellikle Pazar günü,iletişmekte zorlanmalar yaşayabilirler. Bu hafta Cuma günü, ailevi ilişkiler gündem yaratabilir. Yine aynı gün finansal konularla ilgili gelecek güzel haberler, yeni haftaya başlamanız için sizleri motive eder nitelikte olacak diyebilirim. Spor aktivitelerini ihmal eden Yayların, önümüzdeki haftadan itibaren programlarını yapmalarını ve beslenme biçimlerini gözden geçirmelerini öneriyorum. İlişkisi olmayan Yaylar ise, bu hafta sonu bir davete katılabilir ve eski bir gönül yarasıyla karşı karşıya gelebilirler. Dikkat!
Oğlak
Hafta ortasında Akrep burcuna geçen Güneş, partneriniz ile ilgili olay ve durumlarla haftaya başlamanızı sağlayabilir. Finansal konularla, borç alacak ilişkileriyle bolca meşgul olacağınız bu haftada, vaktinizi gelir gider planlarıyla harcayabilirsiniz. İletişimsel alanda destek veren Merkür, özellikle işinizle ilgili güzel kontaklarla tanışmaları beraberinde getirebilir. Güçlü insanlarla tanışabilir, projelerinizin kabul görmesini sağlayabilirsiniz. Yine bu hafta,arkadaşlarınızla ilişkilerinizi mercek altına almanıza neden olacak sürtüşmeler yaşamanız olası. Özellikle hafta sonunda, ikili ilişkilerde kıskançlık ve paranoyalar yüzünden ayrılıklar ve kopuşlar meydana gelebilir; dikkat. Kolektif bilinç alanınızda seyahat eden Güneş sayesinde bu hafta, yaratıcılık gerektiren konularda hayallerinizin peşinden gitmek isteyebilirsiniz. Haftanın ikinci yarısında ani bir seyahat gündeme gelebilir. Konu aşk ve ilişkiler olduğunda yol ayrılıkları ya da fikir ayrılıkları yüzünden yanlış anlaşılmalara meyil verebilecek her türlü duygudan arınmalı ve kalbinizin sesine güvenmelisiniz. Başından itibaren göstermiş olduğunuz anlayışlı tavrı zedelemeden, yapmış olduğunuz planlara sadık kalmalı ve partnerizle baş başa kalacağınız zamana kadar şüphe ve vesveselerden uzak durmayı başarmalısınız.

Kova
Hafta ortasında Güneşin Akrep burcuna geçmesiyle,kariyer ve iş konuları tam anlamıyla tavan yapacak. Kimliğinizi iyiden iyiye ortaya koyacağınız bu haftada, güçlü kişilerle güçlü ilişkiler kurulabilir, durumları avantajlı bir şekilde lehinize çevirebilirsiniz. Emek verdiğiniz her türlü işin meyvelerini toplayacağınız bu haftanın Cuma günü, beklediğiniz güzel haberler kapıyı çalabilir. İşinizde daha fazla görünür ve bilinir olmak istiyorsanız bu haftayı çok güzel değerlendirin derim. Finansal konularda konuşmalar yapmanız gerekiyorsa, Pazartesi günü bunun için çok uygun görünüyor. Ödemeler ile ilgili gecikmeler ve değişimler karşısında soğukkanlı davranmalı ve işinize odaklanmalısınız. Hafta ortasında ilişkisi olan Kovalar, uzun süredir planladıkları bir gün geçirebilirler. İlişkisi olmayan Kovalar ise, yurtdışından gelen biri ile hiç beklemedikleri bir yakınlaşma içerisine girebilir ve kendilerini bile şaşırtabilirler. Kısa süreli ilişkiler istemiyorsanız, hayır demenin gücünü kullanmalı ve kendinizi doğru kişiye saklamalısınız. Bu aralar iş temposunun arttığına şahit olan Kovalar, kendiliğinden forma girdiklerini görebilir ve sevinebilirler. İşlerinde tam anlamı ile yıldız gibi parlayacakları bu haftada, ön planda olmanın tadını çıkarın ve negatif enerji aldığınızı düşündüğünüz insanlarla program yapmayın. Zira tüm gözler üzerinizde.

BALIK

Bir ay boyunca Akrep burcuna yerleşecek olan Güneş, bu hafta unuttuğunuz veya ertelediğiniz her türlü işi tamamlama fırsatı sunuyor olacak. Özellikle çocuklarla ilgili her türlü konu, bu hafta gündem yaratabilir. Hafta ortasından itibaren günlük hayatlarını organize etmeyi başaracak olan Balıklar, planlarına sadık kalmanın huzurunu yaşıyor olacaklar. Hayalini kurduğunuz bir kişi ya da bir işin peşinden gitmeden önce, sonuçta size kazandıracaklarını iyice hesaplamanızı öneriyorum. Özellikle Cuma günü, ikili ilişkilerde iletişim sorunları gündem yaratabilir dikkat. Eğer eğitimle ilgili konularınız varsa, bu hafta öğrenmekten çok keyif alacağınızı söyleyebilirim. Bunun yanı sıra yayıncılık, seyahat ve hukuk alanlarında Güneşin güzel etkilerini görebilirsiniz. Mahkeme ve hak davaları ile ilgili durumlarınız varsa, gücünüzü ortaya koyacak ve olumlu sonuçlar elde edeceksiniz. Hafta sonu,eril figürlerle parasal konularda anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Gereksiz riskler almayın, iyisi mi tehlikeli olduğunu hissettiğiniz insanlardan uzak durun. Tadınızı kaçırmalarına izin vermeyin derim. Yeni kontratlar imzalamak için aceleci davranmamanızda fayda var. Ayrıca bu hafta, güzellikle ilgili konularda risk almamanızı öneriyorum.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: