24 Eylül-31 Eylül Haftalık Genel Bakış: “Dün attı bugünü terkisine, yarın dün olacağa benzer”

Zodyak burçlar kuşağında en sert öğretmen olarak bilinen görevli Satürn’ün 29 Nisan'da başlayan astrolojik ambargosu 18 Eylül Çarşamba gününden itibaren kalkmış bulunuyor. Bu demek oluyor ki haftanın başından itibaren yaşam standartlarımızı nasıl yükseltebiliriz hep beraber bunu sorgulayacağız. Bu astrolojik denetim süresince; özellik çarşamba günü yaptığı pozitif (pivot) ile hayallerinizi mümkün olan en yüksek seviyeye çıktığına şahit olacağız. Oğlak burcundaki Satürn her zaman büyük bir kariyer güçlendirici niteliğindedir.

Astro-Maestro

KOÇ

İddialı Satürn’ün 29 Nisan’da başlayan beş aylık bir gerginliği 18 Eylül Çarşamba gününden itibaren son buldu. Şimdi ileriye dönük hırslı bir şekilde sürdürdüğü hareketi ile birlikte, ihtiyacınız olan güce kavuşacak ve işlerinizi daha önce hiç olmadığı kadar verimli hale getirebileceksiniz. Satürn sizin 10. evinizde konuşlandığından, hafta başından itibaren önemli girişimlerde bulunabilirsiniz. Planlama Satürn'ün uzmanlık alanıdır ve zorlu görünen hedeflerinizi ulaşılabilir olmalarını sağlar. Motive edici itici bir güç oluşturan koruyucu gezegeniniz Mars; hazır size savaşma gücü sağlamışken, önünüze bakın, risk alın. Yay burcundaki Jüpiter’in uzak görüşlülük sahibi dokuzuncu evinizi harekete geçirmesiyle, hayatın sizi sınırladığını düşündüğünüz her türlü kişi ve durumlardan bir an evvel özgürleşmeyi arzu edebilir, günlük hayatınızda kendinize nasıl daha fazla özgürlük alanları açabileceğinizi sorgulayabilirsiniz. Miadı dolmuş ilişkiler bu hafta sallanan bir diş gibi kendiliğinden dökülebilir benden söylemesi.

BOĞA

Satürn'ün bu son 29 Nisan'daki yıllık geri dönüşüyle ertelenen genişleme çabalarınız; 18 Eylül çarşamba gününden itibaren tekrar rayına girdi. Bu ’da demek oluyor ki ötelenen, ertelenen ya da sekteye uğradığını, ilerlemediğini düşündüğünüz her türlü işe kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Unutmayın;Satürn üstatlık gezegenidir. O yüzden, hangi yolu seçerseniz seçin, başarı kaçınılmaz olacaktır. Yalnızca uyarmalıyım Satürn planlanmamış acele hamleleri sevmez. Size tavsiyem çok hızlı hareket etmemeniz. Yavaş ve istikrarlı bir şekilde çabalarınızı network’ünüz üzerinden sürdürürseniz Satürn sizi en üst seviyeye ulaştıracaktır. Nasıl mı? İnsanlara planınızın, ürününüzün, tavsiyenizin, programınızın, fikrinizin yaşamı onlar için daha iyi hissettirebileceğinin resmini çizdirerek. Taşınma, mekân değiştirme planlarınız varsa bu hafta gerçekleştirebilirsiniz. Başlarda kendinizi biraz prefabrik bir yaşam sürüyor gibi hissedebilirsiniz. Ama arzu ettiğiniz konfor alanını oluşturduğunuzda buna değdiğini fark edecek, sevineceksiniz.

İKİZLER

Haftanın başından itibaren başöğretmen Satürn sizi ileriye dönük İlişkilerinizde ne istediğinizi ve neye ihtiyacınız olduğunuzu sorgulatacak gibi görünüyor. Başka bir deyişle kalbinizi dinleme zamanınız geldi. Hala birileri için koltuk değnekliği yaptığınızı düşünüyorsanız eski hatalarınızdan ders almamışsınız demektir. Bu durumda size tavsiyem saygı unsurunu yitirdiğiniz ilişkilerinizi uzatmadan sonlandırmanız olacaktır. Merhamet size iyi gelen bir duygu değil hatırlayın. Finansal streslerinize rahatlama getirmek istiyorsanız, özellikle bu haftanın son günlerinde proaktif olmanızı öneriyorum. Bir iş fikri geliştirmenize yardımcı olmak için ihtiyacınız olan tek şey yaratıcılığınızı veçekiciliğinizi kullanmanız. Unutmayın ki yay gerilmeden ok atılmaz. Son anda yaptığınız ataklarla her türlü işi lehinize çevireceğinizden kuşkunuz olmasın. Bu arada kalp sağlığınızla ilgili kontrollerinizi ihmal etmemenizde fayda var. Bu Cumartesi gününden itibaren, gerilen Jüpiter-Neptünkaresi ile birlikte kendinizi bitkin ve enerjisi tükenmiş hissediyorsanız, tavsiyem bu hafta sonu kendinize bir masaj ya da sauna keyfi ile ödüllendirmeniz olacaktır.

YENGEÇ

Romantizmden finansmana, aile ilişkilerinizden tutun, özel ilişkilerinize kadar, tüm ilişkilerinizin rayına oturduğuna şahit olacağınız bu hafta sizi çok tempolu günler bekliyor. Satürn 24 Eylül’den, 17 Aralık 2020 tarihine kadar Oğlak burcunda tam güç kazanacak ve sizi önemli ortaklıkları sağlamlaştırmaya hazır hale getirecek. Bu bir nişan, evlilik ya da inanılmaz bir ittifaktan memnun olabileceğiniz anlamını taşıyor. Geçen perşembeden itibaren enerji kaynağı Mars ve güçlü Plüton arasındaki yüksek frekanslı bağlantı sayesinde adeta bir mıknatısa dönüştünüz. Bu etkileşimli çekim gücünüzü hoşlandığınız insanlarla, ya da iş yapmak istediğiniz, size fayda getireceğini düşündüğünüz kişilerle tanışmak için kullanın. Sindirim sistemi ile ilgili hassasiyet yaşadığınızı düşündüğünüz durumlar yaşıyorsanız bir takım testler yaptırmanızda fayda var. Mide duygusal beyindir. Onun size verdiği mesajları ciddiye almanızı öneriyorum. Geçmişe yönelik ilişkilerde tekrar birleşme umudu taşıyorsanız size tavsiyem yazılı bir şekilde iletişim kurarak yanlış anlaşılmaları gidermeniz olacaktır. Duygularınızı anlatan bir mail atın mesela. Unutmayın su uçar yazı kalır…

ASLAN

18 Eylül Çarşamba gününden itibaren ileriye dönük hareketini sürdüren ve sert disipline eden görevli gezegen Satürn'ün 6. evinizde gaddar bir hemşireye dönüştüğünü üzülerek söylemeliyim. Bu pivot, size artık zararlı alışkanlıkları bırakma çağrısı yapıyor.21 günlük bir detox ile yaşam tarzınızın bir parçası olabilecek sağlıklı beslenme, zayıflama ya da spor aktivitelerini uygulamaya başlamak, gerçekçi hedefler koymak için çok uygun bir zaman. Yavaş ve sürdürülebilir bir şekilde takip edeceğiniz bu programlar sayesinde beslenme alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Bu Cumartesi Neptün tutkulu beşinci evinizde Jüpiter ile kilitlendi. Bu kavuşum çoğu zaman kendi duygularımızı sorguladığımız bir durum yaratır. Kendinizi “Beni bu şekilde hissettirmeye hakkı var mı? Ya da onu affedilecek gücü kendimde bulabilir miyim? Gibi sizi sonlu olana yaklaştıran sorular sorarken bulabilirsiniz kendinizi. Bu durumda bir adım geriye çekilerek, duygularınızın netlik kazanabilmesi adına, kendinizle baş başa kalıp, kalbinize danışmanızda fayda var. Sert yüzleşmeler ile yıpranmış ilişkinizi daha da zedelemek yerine, güven tazelemeyi seçin derim. Unutmayın güven ve affedebilme gücü zamanla oluşabilecek duygulardır. Siz yine de aceleci davranmayın ve düşünmek için karşı taraftan zaman isteyin derim. Yıkmak kolaydır ama kurmak zordur.

BAŞAK

18 Eylülden itibaren kısıtlayıcı Satürn, Oğlak burcunda ve sizin beşinci evinizde; başka bir deyişle; tutku, romantizm ve kendini ifade etme evinegeri dönüşünü tamamladı. Bu demek oluyor ki;ifade edemediğiniz her türlü duygu, hayata geçiremediğinizi düşündüğünüz ama fizibilitesini yaptığınız projeler sonunda hayata katılabilir. Bu süreç yarım kalmış bir ilişkiyi yapılandırmak, ya da;ortak yaratılmış bir projeye adım atmak için çok uygun bir zemin hazırlıyor. Eski bir ilişkide yaşananlara sünger çekip yeniden temiz bir sayfa açmak istiyorsanız bu aşkınızın filizlenmesi için ilişkinize ikinci bir şans verebilir anlamını da taşır. Eğer hayatınızda özel biri yoksa;Başak'taki tutkulu Mars'ın beşinci şöhret ve romantizm evinizde Plüton’a kavuşması sayesinde karşı koyamayacak kadar iyi ve sizi baştan çıkaran biriyle tanışabilir eski heyecanları hatırlayabilirsiniz. Bu ara davetlere icazet etmekten çekinmeyin. Uzun süredir görmediğiniz insanlarlakarşılaşabilir, tabiri caiz ise “eski beni” hatırlayabilirsiniz. Uzun süredir uzak olduğunuz kişi ve gruplardan gelen davetleri kabul edin. Biraz eğlenmenin ve flört etmenin kimseye zararı olmaz.

TERAZİ

Bilge Satürn geçen Perşembe gününden itibaren kontrolü eline aldı ve artık karar verme sürecinize rehberlik ediyor. İş ve kariyer konularında sizi sınava tabi tutan ve disipline eden bu görevli gezegen İhtiyacın olan netlik ve normalleşme hissini beraberinde getiriyor. Başka bir deyişle ödün vermeden de ihtiyaçlarına göre seçim yapabileceğini fısıldıyor adeta. Hızlandırıcı etkisiyle Mars'ın bilinçsiz Plüton’a açıklık getirici bir görüş vermesi üzerine, haftanın başından itibaren olayları yönetmeden kendi akışında ve hızında ilerlediğine şahit olacaksınız.Belki de beklediğinizden daha da hızlı. Gereksiz korkularla ve temkin duygusuyla akışı engellemeyin. Bırakın hayat bildiği gibi aksın. Netlik kazanmasını istediğiniz, konuşulmasının gerektiğini düşündüğünüz kişi ve konuları da bir kenara bırakın. Konuşmanız gereken tek kişi sizsiniz. Mars 12. affetme evinizde olduğundan Acı çekmek yerine kendinizi ve kalbinizi hak eden kişilere açmalı ve bu süreçte iyi niyetine güvendiğiniz gerçek dostlarla birlikte olmalısınız.

AKREP

Zorlu öğretmen Satürn’ün geri dönüşü sırasında, arkadaşa dönüştürdüğünüzü düşündüğünüz bir ilişki yeniden dalgalanmış olabilir. Tekrar yaşamış olduğunuz çıkmazlara geri dönmeye gerek yok. Kozmik ortak yöneticileriniz, Mars ve Plüton haritanızın en işbirlikçi bölgelerinde destekleyici bir trine giriyor. Doğru insanlarla yola devam etmenizi salık veren nitelikte olan Plüton ilişkilerde belirleyici olabilirken, Mars ise eylemi ödüllendirir. Kalk, çık ve normalde yapmadığın bir şey yap diyen bir sesle baş başa kalabilirsiniz.İş konusunda yaptığınız yeni başlangıçlar ve projelerin kemikleşmesi için zamana ihtiyacınız var. Başarı ve kariyer alanlarında büyük çıkışlar yapan ve “yine başardı” dedirtiyor olmanıza rağmen bu sevinci içinizde duyamamış olabilirsiniz. Size ihtiyacınız olan tutkuyu vermediğini düşündüğünüz kişi ya da geçmişte emek verip karşılığını alamadığınızı düşündüğünüz projeleriniz beklemediğiniz bir şekilde ivmelenecek ve sizin bile beklemediğiniz çıkışlar yaşatacak biraz daha sabır. Bir başka dikkatimi çeken durum da Akreplerin göz sağlıkları ile ilgili. Eğer gözünüzün daha da bozulduğunu düşünüyor ve köklü çözümler arıyorsanız. Elinize geçen ilk para ile küçük bir operasyonu göze alın ve yaşam kalitenizi yükseltin derim.

YAY

18 Eylül Çarşamba günü başlayan Satürn döngüsü, finans ve kariyer fırsatlarını çok iyi değerlendirmenizi sağlayacak. Yay’lar kazandıkları parayı bu haftadan itibaren kendileri için harcamaya başlayabilirler. Kişisel tasarruf planlarını rahatlatabilir kendilerini ödüllendirebilirler. Pazartesi gününden itibaren Mars, servet ajanı Plüton ile senkronize oluyor ve yeni fırsatlar için size yardım ediyor. Yaylar; Sosyal medya, yaratıcılık gerektiren konular, yazı, pr,marketing konularında kendilerini geliştirmek için cahil cesareti gerektiren çıkışlar yapabilirler. Yara yara işin içinde işi öğrenebilirler. Öğrendiklerini kendi işinde kendi kendine uygulamayı seven bu öncü ateş grubunun mensuplarına bir başka tavsiyemde aile fertleri ile ilgili ilişkilerine biraz daha özen göstermeleri olacaktır. Kişilerin kendi kendine yetme fikrini biraz abartmış olabileceklerini düşünüyorum. Gelen yeni enerjilere kendini kapatan ve romantizmden ısrarla kaçınan Yaylar özellikle hava grubundan gelen cazip tekliflere bu hafta hazırlıklı olmalılar. Bedenlerini doyurdukları kadar ruhlarının da açlığını göz ardı etmemeliler. Sporla ilgili konularda özellikle bacak tendonları ile ilgili kendilerini zorlayan aktivitelerden bu Perşembe günü uzak durmalarını öneriyorum.

OĞLAK

18 Eylül Çarşamba günü, egemen gezegeniniz usta Satürn, geri dönüşün dışına çıkıyor ve ileriye doğru salınımını sürdürüyor. Satürn'ün dersi temkinli bir iyimserlik dersidir. Satürn'ün dönüşü, kişisel yaşamınız için de iyidir. Bilinçsizce duygusal olarak geri durduğunuz, yaklaşmasına izin vermediğiniz kişiler varsa şimdi bu kişilere daha açık olma ve şans verme zamanıdır. Oğlaklar kendilerinden başkasına güvenmekte zorluk çektiklerinden; şimdi Satürn'ün ileri hareketiyle risk almayı deneyimleyecekler. Oğlakların dokuzuncu evinizdeki momentum artırıcı Mars ve Plüton birlikteliği daha geniş bir çevre oluşturmalarını sağlayacak. İçgüdüleriniz sizi tam anlamıyla keşfedilmemiş bir yola sürükleyebilir. Bu bir aşk ya da büyümek istediğiniz bir iş olabilir. Eğer kendinizi hazır hissediyorsanız adım atmaktan korkmayın. Sürekli ayarlama yapmayı bırakın ve hayatın içine karışın. Duyguların mantığını aramaktan ve kontrol etmekten vazgeçtiğinizde yaşadığınızı hissedeceksiniz.

KOVA

18 Eylül Çarşamba gününden itibaren ileriye dönük hareketini sürdürmeye başlayan ikincil yöneticiniz Satürn, şifa ve bilinçaltınızdaki on ikinci evinizde tamirata başlıyor. Dengeleyici gezegen ileriye doğru hareket ederken, geçmişte yaşanan bir ilişkinin akıbeti netlik kazanabilir ve proaktif olarak acının içinden ayrışabilirsiniz. Unutmayın 12. ev kuralları sonlandırır ve sizi esir alan her türlü duyguyu ve kişiyi içinizden salıverir. Eğer dersinizi aldıysanız özelinize giren insanlarla sağlam sınırlar belirlemeniz gerektiğini de anlamışsınızdır. Haftanın başından itibaren sezgileriniz her zamankinden daha keskin olacak. Çok çalışıyorum ama para akışım istediğim kadar iyi değil diye hayıflanan iç sesinizi susturun. Borçlar faturalar, ödenmesi gerekenler vs. vb. Bu tarz endişelerin dinginliğinizi, iç huzurunuzu bozmasına izin vermeyin. Tohumun hasata dönüşeceği zamana kadar sabırlı olun. Göreceksiniz para size çok yakın zaman içinde hizmet etmeye başlayacak. Sanatsal projeler, beraber çalıştırmayı gereken durumlar hız kazanırken, hiç beklemediğiniz bir “eski yeni” tekrar sisteminize girebilir ve içsel bir kargaşa yaratabilir. İlk başta kafa karıştırıcı ama sexy bulduğunuz bu kişiyle zannettiğinizden daha zengin bir ilişkiye başlamanız an meselesi.


BALIK

29 Nisan'dan bu yana Oğlak işbirlikçi 11. Evinizde geri adım attığından, özellikle grup projeleriyle ilgili sinir bozucu durumlar yaşanmış sizi işinizden soğutmuş olabilir. Ancak, 18 Eylül Çarşamba gününden itibaren ileriye dönük hareketini başlatan Satürn size büyük sözler eden ve sizi saf dışı bırakmaya çalışan kişilerin işi yürütemeyeceklerini gözler önüne sererken sizin suskun haklılığınızı taçlandırıyor olacak. Size yeni bir fırsat niteliğinde projelerle geri dönen, değerlerinizi, hedeflerinizi ve iş ahlakınızı paylaşan bir ekip kurma şansını veren bir projeye liderlik yapabilirsiniz. Eğer bir ilişkiniz yoksa,Mars’ın cesaretlendiren enerjisiyle arkadaş grubunuzdaki biriyle özel bir şeyin kıvılcımını hissedebilirsiniz. Ortak noktalarınız olduğunu fark ettiğiniz bu kişi ile zannettiğinizden daha eğlenceli vakitler geçirmeniz olası. Evli balıklar, tedavi sonrası bir çocuk müjdesiyle aşklarını tazeleyebilirler. Romantizm rüzgârlarının estiği bu haftada ilişki isteyen Balıklar davetlere katılmalı ve yeni tanıştıkları insanların arkadaş gruplarına yönelmeliler.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: