Haftalık astro gündem

20-26 Ocak 2020 Haftasının Astro gündemini ve burçlara olan etkilerini gün ve gün sizin için inceledim.

Astro-Maestro

Haftanın ilk günü 20 Ocak Pazartesi günü 09:54 - 18 Şubat'a kadar Güneş Kova burcuna giriyor. Güneş; bizim odaklandığımız konular, fiziksel planda ihtiyaçlarımız, hedeflerimiz, kısacası amaçlarımızın ne olduğu ile ilgilidir.
Kova burcu astrolojide egonun ikinci planda kalması, hareket özgürlüğü, özgürce kendini ifade etmek, yani özgürlük demektir. Hem de her anlamda. Darlamaya, darlanmamaya dikkat!

Bu süreç sosyalleşme, arkadaşlıklar, dostlukları temsil edeceğinden uzun süredir özlediğiniz vakit geçirmek istediğiniz ( neşe veren ) insanlara vakit ayırın. Ayrıca son teknoloji, ileri teknoloji, yenilikler, icatları da temsil edeceğinden yeni bir telefon ya da bilgisayar almak istiyorsanız harika bir hafta. Konu sağlık olduğunda ise Kova burcu, vücutta baldırlar ile ilgili kısmı temsil edeceğinden spor yapanların bugün bacak çalışmalarında kendilerini zorlamamalarını öneriyorum. Fırsatınız ve imkanınız varsa özellikle bacaklar ile ilgili bir masaj size kendinizi muhteşem hissettirecektir.


PAZARTESİ
Haftaya geleneksel olan herşeyi yıkma arzusu ile başlayabilirsiniz. Her zamankinden daha farklı olmak, farklı görünmek isteyebilirsiniz.

Güneş hava elementinde sabit nitelikte olan Kova burcuna geçtiğinde resmen havanız değişir. Daha fazla iletişim kurduğunuz, sosyal bağlarınızın güçlendiğine, özgürlük duygunuzun, bağımsızlık ihtiyacınızın arttığına şahit olursunuz. İlişkilerde bazen bu durum; karşı tarafa alan açmayı gerektiren bir sürece dönüşebilir. Zira, özgürlük alanı tanınmayan ilişkilerde hassas olduğumuz bir süreç yaşanır. Yine bu süreçlerde haksızlığa uğradığımız ve sessiz kaldığımızı düşündüğümüz konularda; susamadığımızı ve hatta hakkımız olan için deli gibi kavga etme arzusu içinde bulabiliriz kendimizi. Tartışmaya çok açık olan zeminleri bilinçli ve istekli bir şekilde yaratabilir, prensip ve ilkelerimizi, düşünce ve görüşlerimiz ön plana çıkarma ve karşı tarafa kabul ettirme eğilimi içerisine girebiliriz. Yaklaşık bir ayı bulan bu süreçte ne yapmalıyım nasıl davranmalıyım derseniz;

Öncelikle daha objektif, rasyonel, işin içine duyguları karıştırmadan konulara kişisellik katmadan kuş bakışı yaklaşmanızı salık verebilirim. Ama bana sorarsanız kimseyle haklı olduğunuz konularda haksız duruma düşmek istemiyorsanız, tutucu kalıpları olan kişilerle sürtüşmek yerine, marjinal açık fikirli arkadaşlarımızla, ya da bizi anladığını düşündüğümüz insanlarla hafta sonu için program yapma ve ilişkilerinizi güçlendirmenizde fayda var.

SALI
Vitesi boşa alma zamanı. Salı günü sizi yargılamayacağından emin olduğunuz kişilerler ile vakit geçirmek iyi gelecektir. Eğer böyle kişiler etrafınızda yoksa evden çıkın. Sosyalleşin. Bazen bir yabancıyla konuşmak ve saçmalama özgürlüğünüzü sonuna kadar kullanmak iyi gelir. Kısaca tabuları yıkma ve biraz da sürtme zamanı. Ne diyoruz bu hafta O zaman renk. O zaman dans...

ÇARŞAMBA
22 Ocak 23:59 - Ay Oğlak burcuna giriyor. Sıkıcı ama yapılması gereken elzem işler, mantık, kontrol ve gelir giderlerle ilgili planlama yapmak evladır.

PERŞEMBE
23 Ocak 01:54 - Perşembe ve Cumartesi günleri arasında meydan Uranüs' e kalıyor. Bu demek oluyor ki; , açık fikirlilik ve esneklik zamanı. Huzursuz ve endişeli bir değişim duygusu hissetmeye başlayabiliriz. Sinir gerginliğinin birikmesi, aniden, yönlerde hızlı değişikliklere ve hatta kazalara yol açabilecek öngörülemeyen davranışlara neden olabilir. "Sakin ol şampiyon" dedirten bir haftasonu özellikle araba ile ilgili her türlü kontrollerinizi, malum kış geliyor, lastiklerle ya da kar ve tipiye karşı önlemlerinizi ivedilikle almanızı öneriyorum

ÇARŞAMBA
12:16 - Çarşamba-Cuma günleri arasında Merkür yarı tekstil Jüpiter. Uçuşlarınız, trafik ve mailleriniz ile ilgili teknik sorunlar saçmalıklar silsilesi yaşanabilir. İki kere kontrol edin ve teyit edin derim. Çarşamba günü pişmiş tavuğun başına gelmeyecek dedirten her türlü saçma sapan aksilikler yaşanabilir. Önemli işlerinizi son dakikaya bırakmamanızda fayda var.

CUMA
24 Ocak 08:20 de Ay Kova'ya giriyor. 04:41 pm - Yeni Ay 04 ♒ Toplu bir delirme hali.
Hiç beklenmedik değişikliklerin, öngörülemeyen davranışların ve çılgın ruh hali değişimlerinin işareti olan bu durumda, yeni ay hepimiz için belirsizlik, kaygı ve güvensizliğe neden olabilir. Ancak odaklanmış bir zihin ve istikrarlı duygular ile değişen koşullara hızlı ve kararlı bir şekilde tepki verebilirseniz bu günü güzel geçireceğinizden eminim.

25 Ocak Cumartesi 08:09 - Perşembe günü başlayıp, Pazar gününe kadar sürecek olan Merkür sextile Mars; zihninizi ve reflekslerinizi hiç olmadığı kadar hızlandırıyor. Güçlü amaç ve inisiyatifinizle kendinizi güdümlü bir füze gibi başarılı olmaya yönlendirilmiş hissedeceksiniz. Hemen hemen her şeyi üstlenecek cesaret ve savaşçı bir ruhla kısa sürede çok sayıda iş gerçekleştirebilirsiniz. . Cumartesi Venüs cinsel açıdan Jüpiter ile inanılmaz bir uyum halinde. İnanın o gün her zamankinden daha çekici olacaksınız. Eğer bir partneriniz yoksa üzerinizdeki pası atmak için harika bir zaman.

06:43 - Pazar Ay Balık burcuna doğru yolculukta.
Venüs ve Marsın özellikle ilişkiler ve fiziksel gücünüz, bilhassa cinsel dürtüleri arttırdığını belirtmemde fayda var. İlişkinizde farkına varmadığınız altta yatan cinsel veya rekabetçi bir gerginlik varsa zorluklara ve gereksiz yatak kavgalarına neden olabilir. Eğer yeni biriyle çıkıyorsanız, sabırsız şehvetiniz nedeniyle ilişkinizi riske atmak istemeyebilirsiniz benden söylemesi.
YASAL UYARI: İçeriğin kopyalanması yasaktır. İçerik, sadece gecce’ye link verilerek kullanılabilir.Bunun dışında kopyalayanlar hakkında kanuni işlem yapılacaktır.

Bunlarda ilginizi çekebilir: